Opava proti Prostějovu předvedla parádní obrat

• středa 28. září 2011
  • Filip Lefenda, Daniel Bartonec

Domácí hokejisté nevstoupili do středečního zápasu vůbec dobře. Brzy prohrávali o tři branky a byli zralí na ručník. Pak se ovšem Slezan neuvěřitelně zvedl. Dokázal dokonce otočit na 4:3. Jestřábům se sice podařilo ještě jednou vyrovnat, ale to bylo z jejich strany vše. V poslední třetině svěřenci kouče Piskoře rozhodli o své výhře a připsali si do tabulky plný bodový zisk. Dvěma góly se zaskvěli Vítek s Grofkem. Další zápas čeká Slezan o víkendu v Karviné.

6. kolo, středa 28. 9. 2011

6:5 (1:3, 3:1, 2:1)

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 14. Vítek (Bednárek), 27. Grofek (Černý), 27. Vítek (Mlýnek), 34. Grofek (Tůma, Měch), 42. Polok (Tichý), 51. Chalupa (Vítek, Mlýnek) - 5. Kumstát (Šebek David, Šebek Patrik), 10. Duba (Stejskal), 14. Stejskal (Kumstát, Ševčík), 36. Šebek David (Kumstát, Smejkal), 59. Stejskal. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5.

Šafránek - Tichý, Jurčík, Tůma, Kukol, Bednárek, Mosler – Kocián, Mlýnek, Polok – Herman, Měch, Grofek – Pavelek, Chalupa, Černý – Vítek

Sedlář – Osina, Kolibár, Peštuka, Halouska, Kumstát, Peška, Finkes, M. Tomiga – Stejskal, Duba, Ševčík – Smejkal, Čuřík, Žajgla – P. Šebek, Černý, D. Šebek – Stráněl, Zachar, Jedlička

Úvodní dvacetiminutovka vyšla lépe hostům, v první vážnější šanci se však zjevili domácí. Po dvou minutách hry našel Kocián nikým nehlídaného Poloka, který ale nedokázal překonat hostujícího brankáře Sedláře. Prostějov poprvé udeřil v 5. minutě. Šebek nabil na modrou Kumstátovi a ten střelou mezi Šafránkovy betony otevřel skóre. Další přesná trefa Hanáků se zrodila z hole Duby, který střelou do protipohybu Šafránky zvyšoval už na dvoubrankový rozdíl. A nebylo to vše. Ve 14. minutě přišlo ukázkové prostějovské přečíslení, které zakončil pohodlně do odkryté branky Stejskal. Nebýt bleskové odpovědi Slezanu, možná by byl zápas rozhodnut. Vítek však po Bednárkově nahození ještě v téže minutě snížil na 1:3. Do konce třetiny se ještě ve dvou velkých šancích objevil Polok, ani jednu ovšem domácí útočník se čtrnáctkou na zádech nevyužil.

První vážnější šanci druhé periody spálili domácí. Kukol našel v dobré pozici Měcha, ten však netrefil prázdnou bránu. V následujících minutách se Opava musela bránit přesilovce Prostějova, domácím se však podařilo přečkat tuto herní situaci bez újmy a krátce po jejím konci také snížit na rozdíl jediného gólu. Ve 27. minutě se totiž dostal ke kotouči Grofek a střelou pod víko nedal Sedlářovi nejmenší šanci. Ještě ve stejné minutě se opavský zimní stadion radoval znovu. Pouhých sedmnáct vteřin po Grofkově gólu se po Mlýnkově přihrávce prosadil podruhé v zápase Vítek a bylo srovnáno! Dokonalý obrat byl poté dokonán ve 34. minutě. Slezan hrál přesilovou hru, kterou využil Grofek a Slezan poprvé v duelu vedl. Jenže krátce poté čekaly na domácí tým krušné chvilky. Vyloučen byl nejprve Pavelek a o chvíli později i Grofek. A ačkoli Jestřábům do této doby přesilovky vůbec nefungovaly, početní výhodou pěti proti třem již nepohrdli. S ránou Kumstáta si opavský brankář Šafránek ještě poradil, na dorážku Davida Šebka už byl ale krátký.

Poslední dějství tak slibovalo velice dramatické chvilky. Ve 42. minutě vyfasoval dvouminutový trest hostující Peštuka a Slezan hrál další přesilovou hru. O její využití se postaral již po čtyřech sekundách Polok, jehož střela švihem skončila až v síti. Ve 48. minutě mohli Jestřábi z Prostějova srovnat, ale skvělým zákrokem lapačkou se prezentoval Šafránek, který výborně vychytal Kumstáta. Udeřili proto opět domácí, kteří přidali svému jednobrankovému náskoku pojistku. Z povedené souhry Mlýnka s Vítkem těžil Chalupa, jenž vsítil šestou přesnou trefu domácího výběru. Necelé dvě minuty před koncem utkání přišlo další drama. Stejskalova střela zápěstím skončila až za zády Šafránka a Prostějov tak vykřesal novou jiskru naděje. Krátce poté byl navíc vyloučen domácí bek Jurčík a hosté tak měli dostatek prostoru pro vytvoření silného tlaku. Šafránek už však kotouč ze své sítě nelovil.

Prostějov tak v utkání přišel o tříbrankové vedení a odjíždí domu s prázdnou. Opava naopak zůstává doma stoprocentní a připisuje si další tři body do tabulky. Příštím soupeřem Slezanu bude celek Karviné, Prostějov má o víkendu volno.

Michal Piskoř (trenér, HC Slezan Opava)
Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Prostějov hraje venku velice dobře, z posledních tří utkání na ledech soupeřů získal devět bodů. Na své výkony navázali v první třetině, kdy výborně bruslili a měli kotouč častěji v držení. Ve druhé třetině jsem dokázali otočit, za což musím před hráči smeknout. Do problémů jsme se poté znovu dostali díky přísným vyloučením. Třetí fáze poté byla o tom, kdo dá gól. Povedlo se to nám a navíc jsme odskočili na 6:4. Soupeř poté sice snížil, ale tři body už jsme si ubojovali. Vítězství si velmi cením, mančaft hrál opravdu až na krev.

Prostějovský trenér Petr Zachar se k utkání odmítl vyjádřit.