Opava skolila Bobry, třemi body přispěli k výhře Vaněk s Rudlem

• sobota 13. ledna 2018
  • Redakce | FOTO: Lukáš Bajgar

Zápas ve Valašském Meziříčí začal pro Slezan velice slibně. Hned ze startu se ujal vedení, které již do konce utkání nepustil. Místy byl ale náskok na Bobry jednogólový a tak bylo postaráno o pořádné drama. Třemi body přispěli k výhře Opavy Rostislav Vaněk a Dominik Rudl.

36. kolo, sobota 13. 1. 2018

4:6 (1:2, 0:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 15. Horyna (Daněk), 43. Dvořák (Váňa), 49. Báchor (Dvořák), 49. Daněk (D. Varga) – 6. Vaněk (Rudl, Fišera), 17. Rudl (Vaněk, J. Vítek), 23. Šendera (Hartmann), 36. Seidler (Vaněk, Rudl), 40. Wolf (Černý), 43. Seidler. Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Kučera. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: doplníme. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6, 4:6.

Plšek (23. Bechný) – Hajda, Báchor, Horyna, Baroš, Martin Varga, Váňa – Brunec, Hořanský, Studený, Pořický, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka

Wanecki – Fišera, Rudl, Šindelář, Slavík, Šendera, Tichý – Herman, Černý, Wolf - Vítek, Chalupa, Bitomský - Vaněk, Štindl, Seidler - Hartmann, Malina, Škoda

Do úvodu zápasu vstoupili aktivněji hráči Valašského Meziříčí. Dlouho se ale nemohli spolehnout na svou rozehrávku a jen výjimečně se dostávali do útočné třetiny. Naopak Opava zvolila již od začátku defenzivní styl hry, ze kterého ale po pěti minutách hry dokázala vytěžit první branku utkání. Přečíslení dokázal nakonec zakončit Rostislav Vaněk a poslal tak Slezan poprvé v zápase do vedení - 0:1. O tři minuty později mohli jít hosté už do dvoubrankového vedení. Velkou šanci ale nádherným přesunem v brankovišti vychytal Plšek, a tak zůstával stav stále s jednobrankovým rozdílem.

Po polovině první části třetiny začala Opava opět více bránit a Bobři jen těžce hledali cestu do útočného pásma. I přes několik dobrých šancí troskotaly jejich pokusy na v pohodě chytajícím Waneckim nebo nepřesnosti střelby. Přece jen se Valaši dočkali v 15. minutě duelu, když už se Horyna z dálky nad ničím nerozmýšlel a zkusil poslat ranou zápěstí kotouč směrem na opavskou bránu. Waneckimu bránili ve výhledu vlastní spoluhráči a vinou toho puk zapadl až za jeho záda - 1:1. Opava ale stihla ještě do konce třetiny v přesilového hře opět skórovat, když podobně jako Horyna na druhé straně napřáhl Dominik Rudl od modré a kotouč propadl Plškovi za jeho záda - 1:2. Do konce třetiny už se skóre neměnilo, a tak po první periodě odcházel do šaten spokojenější Slezan.

Krátce po začátku druhého dějství přidala Opava svou třetí branku v utkání. Petr Šendera dokázal využit zmatku v obranném pásmu Bobrů a dostat tak Slezan do dvoubrankového vedení - 1:3. V ten samý moment došlo ke střídání brankářů na domácí straně, když Plška nahradil v brankovišti Bechný. Slezan dlouho po vstřelené brance pokračoval v náporu a útočném snažení, další gól ale nepřidal ani velké šanci v polovině zápasu, když přečíslení tří na jednoho dokázal vychytal skvělý Bechný.

V další fázi utkání to bylo domácí Valašské Meziříčí, kdo začal přebírat iniciativu nad zápasem. I přes velkou spoustu šancí a dorážek se ale Valaši nedokázali prosadit. Opavu navíc několikrát podržel skvěle chytající Wanecki. Pět minut před koncem druhé třetiny šla navíc Opava do trháku. Čtvrtou branku Slezanu přidal po přečíslení Petr Seidler - 1:4. Do konce druhé třetiny přidala Opava ještě pátou branku a s Valachy to nevypadalo vůbec dobře. Petr Wolf předvedl útočnou akci hodnou extraligových kvalit, kterou zakončil parádním bekhendovým blafákem - 1:5.

Valašské Meziříčí nastoupilo ale do poslední třetiny jako vyměněné. Svůj tlak demonstrovalo gólem hned po dvou odehraných minutách. Petr Dvořák šikovně tečoval Váňovo nahození a snížil tak alespoň stav duelu – 2:5. Opava ale nečekala na odpověď dlouho. Petr Seidler ani ne po půl odehrané minutě poslal Slezan znovu do čtyřbrankového vedení - 2:6. Opava v dalším průběhu třetiny nabídla Bobrům možnost přesilové hry. Ani ty ale nedokázali Valaši přes několik dobrých šancí využít.

K poslednímu velkému tlaku se modrobílí nadechli dvě minuty před polovinou třetiny, když dokázali skórovat dvakrát za sebou. Nejprve se prosadil nahozením puku na bránu Stanislav Báchor - 3:6, následován svým spoluhráčem Josefem Daňkem, který po spolupráci s Davidem Vargou přidal čtvrtý gól - 4:6. S přibývajícím časem ale jako by opadal tlak Bobrů. Opava navíc dostala v závěrečných čtyřech minutách možnost dvou přesilových her, během kterých si jen pohlídala konečně vítězství za tři body.

Dalibor Římský (Opava): Sehráli jsme dobrý zápas, hlavně první dvě třetiny jsem hráli přesně tak, jak potřebujeme. Kluci, když mají dva tři góly náskok, tak hrají mnohem jistěji a lépe a dokáží soupeřit s každým týmem. V minulých zápasech jsme ale dělali hloupé chyby a nechali soupeře srovnat. Ve třetí třetině dostali dva rychlé góly v podstatě z ničeho, soupeř měl velké štěstí, ale dokázali jsme závěr zápasu sehrát v klidu a vítězství udržet. Podobně dobře jako dneska první dvě třetiny jsme hráli často, ale dobře rozehrané zápasy jsme si sami prohráli. Pořád věřím, že se nám ztrátu ještě podaří dohnat.