Opava třikrát vedla, nakonec ze souboje s Bobry bere jen bod

• sobota 09. září 2017

Opavští hokejisté do nového druholigového ročníku vítězně nevstoupili. Slezané v duelu s Valašským Meziříčím hned třikrát vedl, nakonec ale svítily po třetí siréně na světelné tabuli dvě trojky. Bonusový bod pak získali po minutě prodloužení hosté, kteří zužitkovali přesilovou hru.

1. kolo, sobota 9. 9. 2017

3:4p (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Malina (Hartmann, J. Vítek), 20. Malina (Galvas), 33. Grygar (Černý, Vaněk) – 19. Dvořák (Žák), 21. Dvořák (Matějka, Žák), 53. Dvořák (Žák), 61. Hryciow (Dvořák). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 6:5, navíc Rousek (Opava) 10 min OT. Využití: 1:1. Diváci: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Šafránek (Lamla) – Galvas D., Kiss, Chalupa, Šendera, Šindelář, Slavík, Kažimír – Wolf, Polok, Grygar, Seidler, Rousek, Vítek J., Maxner, Hartmann, Černý, Štindl, Malina, Vaněk, Sedlář

Bechný (Plšek) – Hryciow, Žák, Báchor, Váňa, Weintritt J., Hladiš, Varga Ma. – Dvořák, Daněk, Matějka, Pořický, Brunec, Kývala, Studený, Martiník, Varga Mi., Varga D, Baroš, Vítek D.

První velkou možnost si po deseti minutách hry vypracovali hosté. Martiník vypálil od modré čáry, kde jej těsně před Šafránkem tečoval Šindelář a Opava tak měla štěstí, že z toho nebyl vlastenec. Na konci 16. minuty se stejný hráč – Martiník – provinil sekáním a putoval na trestnou lavici. Slezané přesilovou hru po necelé minutě zužitkovali ve vedení, když se tvrdou dělovkou prosadil Vlastimil Malina.

Hosté následně rychle přispěchali s odpovědí. Žák našel přihrávkou před brankou Petra Dvořáka a ten procpal kotouč za Šafránkova záda. Spokojenější šli do kabin přesto domácí hokejisté. Galvasovu pumelici vyrazil Bechný jen do míst, kde stál připraven Vlastimil Malina a domácí mladík tak zaznamenal už svůj druhý gól v utkání i opavském dresu.

Do druhého dějství nastoupili lépe Bobři. Uběhla jen půlminuta, když se na konci rychlé kombinace zjevil Petr Dvořák, jenž rovněž druhou brankou srovnal stav. Ve 32. minutě mohl Slezanům vrátit vedení Wolf, svůj bekhend z bezprostřední blízkosti brány ale poslal pouze nad horní tyč. O necelou minutu později už se ale domácí radovali. Petr Grygar našel skulinku pod betony Bechného a Opava vedla 3:2.

Valašské Meziříčí toužilo ve třetí periodě vyrovnat. Ve 48. minutě vypálil bez přípravy Matějka a puk již mířil do brány, v cestě do ní mu ale nešťastně zabránil Kývala, který se tak mohl chytat pouze za hlavu. O chvíli později to z otočky zkoušel Martiník, Šafránek ale předvedl výborný reflexivní zákrok.

Osm minut před koncem mohl domácí Hartmann přidat gólovou pojistku, když ujížděl sám na Bechného, hostující brankář ale svůj tým podržel. A tak se po chvíli radovali Bobři. Žák nahodil kotouč na bránu, kde stál Petr Dvořák a tečí dokonal svůj hattrick. Opavští celou situaci reklamovali u rozhodčího pro hru vysokou holí, ten ale gól uznal. O minutu později měl Slezan štěstí, když Martiník nepřetavil ve čtvrtý gól soupeře svou střelu z mezikruží.

Rozhodnout tak muselo prodloužení, do kterého šli Opavští oslabeni o vyloučeného Šenderu. A to nakonec, zdá se, rozhodlo. Po minutě se totiž rána Dvořáka odrazila od zadního mantinelu na hokejku Michala Hryciowa a ten zajistil hostům bonusový bod.