Opava v Hodoníně na body nedosáhla

• středa 27. září 2017

Slezané se vrací z ledu favorizovaného Hodonína s prázdnou. Opava sice po první periodě díky Chalupově trefě vedla, skvělý nástup domácích do prostředního dějství ale znamenal rychlý obrat na 3:1. Pět minut před koncem se pak sice ještě Vítkovi podařilo snížit na rozdíl gólu, risk při hře bez brankáře však srovnání nepřinesl, naopak se zrodila branková pojistka na straně Drtičů.

6. kolo, středa 27. 9. 2017

SHK Hodonín

4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Matula (Peš, Sajdl), 27. Jurča (Mojžíš), 27. Sedlák (Miklík, Peš), 60. Jurča (Mojžíš, Vrána) - 10. Chalupa (Vaněk R., Šindelář), 55. Vítek (Galvas). Rozhodčí: Slavka - Blaha, Goňa. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 989. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Haloda O. (Štěpanovský) - Peslar, Mojžíš, Miklík, Sedlák, Kužílek, Haloda M., Žabčík - Jurča, Vaněk D., Romančík - Matula, Peš, Sajdl - Stehlík, Kuba, Kadlec - Vrána, Hložánek, Charvát - Černohous

Šafránek (Wanecki) - Pokorný, Šendera, Kiss, Galvas, Šindelář, Štindl, Chalupa, Slavík - Grygar, Herman, Rousek, Vítek, Vaněk R., Maxner, Wolf, Hartmann, Černý, Malina, Škoda

Ačkoliv Drtiči v minulém utkání se Šumperkem nepodali optimální výkon, ani dnes nebyl nástup do zápasu ideální. První tři minuty byli alespoň opticky lepší a dostávali se i zásluhou lepšího bruslení do více šancí, ale žádnou příležitost se jim nepodařilo využít. Svůj podíl na tomto faktu měl také výtečně chytající Šafránek, na kterém si nejeden hráč týmu v oranžovo-modrém vylámal zuby.

Do první přesilové situace se dostali hráči hostujícího týmu, ale Oranjes se při vyloučení Hložánka dobře bránili a skóre se tak neměnilo. Tedy alespoň do desáté minuty. Petr Chalupa se v první šanci proti Ondřeji Halodovi v bráně SHK neprosadil, avšak v druhém případě už tomu bylo trochu jinak. Opavský kapitán zkusil nahodit kotouč z téměř nulového úhlu do brankoviště soupeře a nakonec mohl jásat, protože touš po velmi nepřehledné situaci nakonec skončila za brankovou čárou.

V té době Opava přebrala otěže zápasu. Ačkoliv byla Baníku poskytnuta přesilová hra, zůstala nevyužita a stále se tak jednalo především o bušení do zdi značky Šafránek. Ke konci třetiny vzal odpovědnost na sebe Jakub Peslar a svoji sólovou akci zakončil nebezpečnou střelou zápěstím, avšak bez jakéhokoliv zisku pro domácí celek.

Do druhé periody nastoupili domácí v úplně jiné podobě. Po menších úpravách formací se Drtiči okamžitě po začátku třetiny dostali do tlaku, z něhož vyústilo vyloučení hráče Slezanu. Hodonínští využili menšímu rozhození hostující obranné čtveřice. Petr Peš nahrál těsně před bránu Dominiku Matulovi, jemuž se povedlo zavěsit kotouč pod horní tyč.

Ofenzivní hra Baníku pokračovala a za pár chvil bylo na Zimním stadionu Václava Nedomanského ještě veseleji. Při hře čtyř proti čtyřem se dostal do sólové akce dosud spící ostrostřelec Petr Jurča, který se prohnal mezi beky soupeře jako nůž máslem a nakonec s trochou štěstí překonal Šafránka v bráně Opavy. Nutno říci, že hostující gólman po této akci neměl úplně čisté svědomí.

Domácím to bylo málo a vzápětí to bylo již o dvě branky. Přesilovou situaci čtyř proti třem vyřešil dělovkou od modré čáry obránce Jan Sedlák a Baník byl v tuto chvíli jasně na koni. Hodonínské mužstvo muselo ještě ke konci třetiny řešit nebezpečnou situaci, při které bylo oslabeno o dva muže, ale i tuhle ustálo a do kabin se tak šlo za stavu 3:1.

Přestože měli domácí hokejisté na začátku třetí části několik příležitostí, nedokázali se prosadit přes dobrou obranu opavského týmu. Hosté se dostali do jedné výraznější šance, když musel obránce Žabčík odpalovat kotouč z brankové čáry. Skóre však zůstalo díky dobrému zákroku hodonínského beka neměnné. Následovala dlouhá domácí přesilovka pěti proti třem, ve které se blýskl několika důležitými zákroky brankář Šafránek.

Následně byl vyloučen hodonínský obránce Miklík a bylo zaděláno na pořádné drama, protože Galvasovu dělovku ztečoval před bránou soupeře Jakub Vítek a Opavští byli rázem zpátky v utkání. Druhá polovina třetí části se podobala ze strany Drtičů první periodě a Opava tak zaslouženě snížila.

Následovala hra hostů bez brankáře, ve které se však projevila síla domácího týmu, který svému soupeři nedovolil založit jedinou nebezpečnou akci a po přečíslení tří proti dvěma pečetil zápas střelou do prázdné brány svým druhým zásahem v zápasu Petr Jurča. Důležité body tak zůstaly v Hodoníně, který se tak dál dělí o první místo se svým soupeřem z Poruby.

Stanislav Beťko (Hodonín): "Do první třetiny jsme nastoupili stejně špatně, jako jsme odehráli minulé utkání se Šumperkem. Náš výkon v úvodní části byl katastrofální. Do druhé třetiny jsme udělali nějaké změny a dá se říct, že po přestávce nastoupilo úplně jiné mužstvo. Dali jsme tři branky a myslím si, že v prostřední části jsme byli jasně lepším mužstvem. V poslední třetině jsme několikrát ztroskotali na výtečně chytajícím Šafránkovi, který vytáhl několik parádních zákroků. Nicméně, kluci si musí uvědomit, že je jedno, jestli přijede první, druhý nebo poslední tým tabulky, pořád musíme hrát stejně a na sto procent od samotného začátku a ne, to pak dohánět."

Antonín Plánovský (Opava): "Myslím si, že v první třetině jsme byli o kapánek lepší, ale ve druhé třetině jsme sami postavili Drtiče na nohy. Byli jsme tam několikrát na trestné a úplně jsme přestali hrát. Samozřejmě jsme bojovali až do konce a za to patří klukům díky, ale zase jsme měli výpadek, který nás nakonec stál body. A to se nám letos stalo už poněkolikáté. Jsme zklamaní, že jsme tady nezískali aspoň bodík, ale vyhrálo houževnatější mužstvo a takový je hokej. Jsme momentálně tam, kde jsme a budeme dál bojovat."