Opava v Přerově po čtyřiceti minutách vedla, v závěru ale padla

• sobota 05. ledna 2013
  • Filip Lefenda, Aleš Novotný

Slezan se po divoké přestřelce vrací z Přerova s prázdnou. Opavští hokejisté si přitom po většinu zápasu nevedli vůbec zle, do vedení šli Slezané dokonce hned v úvodní minutě. Po vyrovnané první dvacetiminutovce, která skončila 3:3, přidali Opavané ve druhém dějství za Sklenářova záda další trefu a před poslední periodou tak vedli rozdílem gólu. Závěr zápasu ovšem patřil domácím. Ti nejprve krátce po přestávce srovnali na 4:4 a v posledních pěti minutách pak přidali Zubři další tři trefy. Přerov tak porazil Opavu 7:4.

30. kolo, sobota 5. 1. 2013

HC ZUBR Přerov

7:4 (3:3, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. Goiš (Hanák), 3. Ditrich (Sakrajda), 17. Málek (Sedlák, Goiš), 41. Brančík (Ditrich), 56. Sakrajda (Ditrich), 57. Málek (Sakrajda, Ditrich), 60. Ditrich - 1. Chalupa (Vlašánek), 12. Herman, 13. Chalupa (Wolf, Vlašánek), 24. Mosler (Tichý). Rozhodčí: Held - Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 2:9, navíc Černý (Opava) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 1125. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 7:4.

Okáč (13. Sklenář J.) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka - Málek, Goiš, Sedlák, Sakrajda, Brančík, Ditrich, Brada, Kundrátek, Hanák, Blinka, Vaněk, Sprušil

Kober - Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Bednárek, Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocinán, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa

Někteří diváci se ještě nestačili usadit na tribuně a Opavané už vedli. Petr Chalupa si po 41 vteřinách dobře najel k brance a Okáče bez váhání překonal. Z vedení se však Slezan radoval jen malou chvíli, díky drzému Jiřímu Goišovi totiž bylo z dorážky vyrovnáno. A když hned v další minutě přišel výborně provedený blafák Marka Ditricha, tak Přerov byl rázem ve vedení. O náskok však i modrožlutí mohli rychle přijít, ale Kocián při zakončení poslal puk vedle Okáčovy klece.

Přerov hrál zakrátko přesilovku pět na tři, tu však po Faltýnkově střele nevyužil a gólově se nevedlo ani Goišovi. Opava proto Zubry potrestala. Hodně prostoru dostal Bohumil Herman, který zamířil přesně mezi betony. Divoká třetina ještě pokračovala, protože hned po něm střílel úspěšně také Petr Chalupa a skóre se znovu přelilo na stranu hostí. Okáče vystřídal Sklenář, který už do konce první části puk za sebe nepustil. Opavský Kober naopak ještě inkasoval z hole Matěje Málka a Zubři byli v závěru dokonce blízko k dalšímu obratu, jenže Brančík při nájezdu gólmana nepřekonal.

Druhá třetina už začala z obou stran více opatrně, ale přesto bylo k vidění dost šancí. Přerovský tým mohl udeřit dokonce v oslabení po faulu Blinky, Sedlák však nastřelil pouze tyč. Opava hned z následné akce a ještě v téže přesilovce, šla znovu do vedení. Kotouč získal Patrik Mosler a Sklenář jej po střele nezachytil. S výhodou hráče v poli hrál posléze také Přerov, ale úspěšný ani tentokrát nebyl. Před Sklenářem se v polovině utkání zkoušel prosadit Vlašánek, brankář Zubrů ovšem měl prostor u tyče pokrytý a manko domácích se proto nezvětšilo.

V závěru prostřední části domácí ještě několikrát sahali po vyrovnání, ale brankář Kober byl neustále proti. Vychytal nejdříve Kundrátka, který si šikovně obhodil Mlýnka a poté se k němu přiklonila i velká dávka štěstí, protože po střele Blinky znovu stadionem prošel zvuk nastřelené tyče. Poslední minuta přinesla přesilovku pro Zubry, a ta se přehoupla i do začátku třetí „dvacky“.

Do té vstoupil Přerov tím nejlepším možným způsobem. Po půlminutě střílel Richard Brančík a kotouč krásně vymetl pavouky v růžku brány. Zubři byli od této chvíle velmi bojovní, a tak počet jejich šancí narůstal. V zakončení však neuspěl Sakrajda, který byl zcela sám před Koberem a gólový efekt postrádalo i přečíslení Faltýnka s Málkem. Z rytmu na chvíli sice přerovský tým vyvedl faul Sedláka, po němž hrála Opava delší přesilovku, ale to domácím vůbec nevadilo.

Poslední pětiminutovka totiž patřila jednoznačně jim. Nejdříve proměnil přesilovou hru krásným zakončením do vinklu Petr Sakrajda a o chvilku později přerovské publikum rozveselila ťuk – ťuk kombinace, kterou zakončoval Matěj Málek. Malá naděje pro Opavu mohla ještě přijít po šanci Kociána, ale konečné slovo v zápase měli Zubři. Faulovaný Marek Ditrich se totiž postavil na nařízené trestné střílení a pěknou střelou dal výsledku konečnou podobu 7:4.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Ze začátku to vypadalo, že se dnes bude hrát skoro bez obran. Po té první třetině jsme museli hráčům připomenout, že bez důrazu to nepůjde. Hra se zlepšila, ale ve druhé třetině jsme se nechali zbytečně unášet výroky rozhodčího. Bylo to nervózní a navíc jsme nevyužili přesilovky. Musela tak přijít další domluva a tu už si hráči konečně vzali k srdci. Už jsme potom produkovali naši hru, která nás zdobí a dělá dobré výsledky. Třetí třetinu jsme zvládli velmi dobře.