Opava vybojovala proti Písku dva body

• středa 05. ledna 2005
  • Michal Berg

O p a v a - Branka Davida Kříže v prodloužení přinesla Opavě prémiový bod a zvýšení náskoku na barážové příčky. Ve vyrovnaném zápase měla Opava dobrý nástup v první třetině, ale do vedení šel z nenápadné akce Písek, na 1:1 srovnal ve druhé části zblízka Korotvička. Na obou stranách bylo poté k vidění několik šancí, oba týmy nastřelili tyč, ale skóre zůstalo nerozhodnuto. V prodloužení nejprve jeli na Šlupinu sami Šimek s Nouzou, ale nepochopitelně nedali, na druhé straně se na brankovišti po Boháčově akci prosadil Kříž a rozhodl o posunu Slezanu na jedenáctou příčku.

36. kolo, středa 5. 1. 2005

2:1p (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

IHC Písek

Branky: 23. Korotvička (Kašík), 63. Kříž (Boháč) - 12. Zika (Lála, Míka). Rozhodčí: Vampola - Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 6:4, navíc T. Lhotský (Opava) 10 min. Bez využití. Diváci: 400. Střely na branku: 42:28.

Šlupina - Přibyla, Kukol (21. Balcar), Bršlica (21. Sadloň), Procházka, Kramný, Vnenk - T. Lhotský, Harazim, Tomášek - Kříž, Boháč, L. Lhotský - Langhammer, Kašík, Suchánek - Adamčík, Korotvička, Martiník.

Pinkas - Neckář, Burkoň, Chvojka, Malinský, Svoboda, Veselý - Jelen, Nouza, Šimek - Kořánek, Filipi, Řehoř - Míka, Zika, Kašpar - Vanc, Lála.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Šlupina, 2. T.Lhotský, 3. Korotvička

Opavští hráči, které posílil na jeden zápas i Martin Tomášek z Vítkovic, se ani nerozkoukali a hned ve třetí minutě měli možnost hrát více než minutovou přesilovku v pěti proti třem. Bohužel si s touto situací nedokázali poradit a s vyjímkou vyloučení Jelena v polovině zápasu to byla jediná přesilovka Opavy. Přesto Opava zasypávala brankáře Pinkase v první třetině sprškou střel, celkově napočítali zapisovatelé hostujícímu brankáři v první části 17 zákroků. Nejblíže branky byli v sedmé minutě Boháč, který ale sám před Pinkasem nedotáhl blafák, a o tři minuty později Suchánek, který po přiťuktnutí Kašíka pálil v dobré pozici mimo.

Písek se v úvodu zápasu omezil na hru rychlých protiútoků, a hned jeden z prvních jim dokonale vyšel. Míka zatáhl po pravém křídle puk, přes Lálu se puk dostal k Zikovi a ten z první trefil nad Šlupinovo rameno. Za Opavu mohl srovnat Procházka, ale tvrdou ránu nasměroval mimo Pinkasovu branku.

Do druhé třetiny už nenastoupil opavský Langhammer, který měl potíže s třísly, a domácí sestava stažená na tři útoky přivedla domácí k vyrovnání. Kašík ve 23. minutě zavezl puk za branku, k jeho nahození se dostal Korotvička a nadvakrát dorazil kotouč za Pinkase. Vzápětí mohl v oslabení skórovat Adamčík, ale sám tváří v tvář Pinkasovi zkazil bekhendový blafák. Zlepšená hra Opavy přinesla i další velkou šanci, po Lhotského střele prošel puk píseckému gólmanovi mezi betony, ale ty jej nasměrovaly mimo tyče.

Na druhé straně mohl odpovědět v přesilovce Šimek, ale trefil jen tyč, Filipiho šanci s Řehořem zastavil pozorný Šlupina. Písek nevyužil ani nadějnou přesilovku na konci druhé třetiny.

Ve třetí části a zejména v prodloužení dokázali hráči obou týmů připravit opavským fanouškům infarktové situace. Opavský Luděk Lhotský v 47. minutě nastřelil tyč, naopak na druhé straně vypadl puk Šlupnovi z lapačky jen těsně mimo po střele Ziky. Srdce se opavským málem zastavilo po dalším zákroku opavsého gólmana, který lehký nahozený puk neztlumil mezi betony a zastavil jej až bleskovou otočkou rukavicí několik centimetrů před brankovou čárou.

Vrchol střelecké nemohoucnosti přišel v prodloužení. Nejprve domácí Korotvička zazdil možnost úniku na Pinkase, vzápětí nastřelil opavský Procházka nohy soupeře tak šikovně, že na Šlupinu se řítila osamocená dvojice Šimek - Nouza. Neskutečnou šanci ale oba promarnili a neprosadili se ani při následné dorážce a tak přišel trest, v 63. minutě nahrál Boháč na brankoviště Křížovi a ten se přes bránícího hráče dokázal uvolnit a přesně zakončit. V duelu dvou sestupem ohrožených týmů tak vystřelil Opavě velmi cenný bod navíc.

Jindřích Setíkovský (Písek): Bylo to vyrovnané utkání, ale byl bych raději, kdybychom v prodloužení zvítězili, měli jsme na to mnohem více šancí. I v průběhu zápasu jsme měli několik situací 2 na 1, ale neproměnili jsme a na jednu branku se vyhrát nedá. Musíme zapracoat na zodpovědnosti, někteří hráči to přijeli jen odbruslit, naopak oba brankáři chytali docela dobře.

Pavel Hulva (Opava): Před zápasem bych byl za dva body rád, ale mohli jsme také vyhrát v základní hrací době, měli jsme zejména v první části zápasu převahu. Nakonec jsme ale za ten výsledek rád, v prodloužení to mohlo být i naopak. Podržel nás Šlupina, navíc všichni hráči bojovali, nemůžu jim nic vytknout. Vystřídali jsme čtyři juniorské obránce, nezvládli to spíše psychicky, ale ani těm němůžu moc vytknout.