Opava vyválčila ve vyrovnaném utkání tři body

• sobota 20. října 2007
  • Vladimír Müller

Domácím se v úvodní třetině povedlo odskočit hostům dvěma brankami, když dá se říct že z minima vytěžili maximum. Hosté poté celý zápas dotahovali, nepovedlo se jim ale vyrovnat. Celý zápas se vyznačoval velkou bojovností na obou stranách. Štastnější byl nakonec Slezan, který ve vyrovnaném utkání dokázal vybojovat cenné vítězství.

16. kolo, sobota 20. 10. 2007

5:4 (2:0, 1:2, 2:2)

BK Mladá Boleslav

Branky: 14. Kinkor (Fišara), 16. Džemla (Koschatzký), 26. Kinkor (Fišara, Baďura), 46. Mach (Novák), 48. Dohnal - 21. Rys (Anděl), 27. Sochor, 48. Lenc (Rys), 53. Hájek (Protivný). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 50.

Machovský - Lebeda, Roupec, Kysela, Rýpar, Zacpálek, Chvostek F., Žídek, Dohnal - Vaněk, Wittek, Novák, Zona, Trčka, Fišara, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek M.

Vokatý - Mozík, Švaříček, Brabenec, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim - Musil, Škorík, Bednář, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Jankovský, Protivný, Hájek, Sochor, Lenc

Začátek první třetiny přinesl na obou stranách bojovný hokej, s malým množstvím šancí. V 11. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Fišara, mířil ale nad. Z protiútoku zahrozili hosté, Belaye však vychytal Machovský. V 13. minutě se do útoku zapojilo 6 hráčů Boleslavy, kteří se usadili v útočné třetině a chvíli trvalo než si toho rozhodčí povšimli. Krátce po tom byl vyloučen Rys a domácí dostali možnost dvojnásobné početní převahy. V ní měli paradoxně blíže k dosažení branky hosté do zakončení se přes tři obránce dostal Belay, jenže nedokázal důrazněji vystřelit. Ve 14. minutě, ještě v přesilové hře, se dostal k puku Kinkor, dokázal se uvolnit a poté střelou zápěstím otevřel skore. Už za dvě minuty se před brankaře Vokatého dostal Džemla a dokázal pohotově zakončit a zvýšit vedeni domácího celku. V závěru třetiny pak Machovský vychytal ve velké šanci Belaye. První třetinu tak vyhráli domácí 2:0.

Nástup do druhé třetiny měli hosté lepší. Domácí Žídek zamířil za napadení na trestnou lavici a po 10. sekundách přesilovky zamířil přesně Rys. Opavští odpověděli ve 26. minutě kombinací po ose Baďura - Fišara - Kinkor, kdy poslední jmenovaný neměl problém puk zasunout do prázdné brány. Už za minutu to bylo opět o jeden gól, na střelu Sochora do šibenice neměl Machovský nárok. Domácí pak měli dvě vyložené šance ale ani Wittek ani chvíli po něm Fišara nedokázaly trefit branku. Hráčům Boleslavy se tak v druhé třetině podařilo dostat na rozdíl jednoho gólu.

Nástup do poslední části měli lepší hosté. Byli aktivnější, ale vyloženou šanci si vypracovat nedokozali. Slezan tak trestal kdy po zmatku před Vokatým střílel Mach a jeho střelu našel hlavní rozhodčí za brankovou čarou. Hostům nepomohli ani jejich protesty. Ve 48. minutě napřed z prostoru těsně před brankou střílel Sochor, lapačka Machovského byla na místě. Hned poté po buly střílel Lenc a na jeho pokus byl už Machovský krátký. Už za 42 vteřin se ale prosadil tvrdou střelou domácí Dohnal a vrátil Opavě dvoubrankový náskok. Hostům se ještě jednou podařilo dotáhnout na rozdíl jediné branky. V 53. minutě vybojoval za bránou puk Protivny, našel najetého Hájka, jeho první pokus domácí brankař vyrazil, ale na dorážku už byl krátký. Hosté poté zatlačili domácí tým, ale nechávali okénka ve své obraně. V 58. minutě se tak do dobrých střeleckých pozic dostali postupně Koschatzký a Džemla oba však mířili vysoko nad. Závěrečný tlak měli hosté zkomplikovaný vyloučením Brabence. A možná i právě proto nedokázali už v závěru nic vymyslet naopak v poslední minutě přebral na utočné modré přihrávku z vlastní třetiny Wittek a ujížděl sám na brankaře Vokatého, který ho ale vychytal. O pár vteřin později vybojoval puk Koschatzký a také jel sám i s ním si Vokatý poradil. Do konce zápasu už se nic nestalo a Opava tak může slavit zisk vydřených tří bodů.