Opava zvítězila v Novém Jičíně po nájezdech

• čtvrtek 13. listopadu 2008
  • Michal Berg

Opava vedla ve vyrovnaném zápase na ledě Nového Jičína už 3:1, domácí ale ve třetí třetině dokázali zápas srovnat a i podruhé v sezóně tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byli šikovnější Opavští a po výhře 4:3 zakončili třízápasovou sérii na ledě soupeřů ziskem osmi z devíti možných bodů. Dva góly v Novém Jičíně vstřeli Ivo Kocián, jeden přidal Tomáš Grofek, v nájezdech byli úspěšní Lukáš Černý a Tomáš Měch. Slezan měl v Jičíně téměř domácí prostředí, zápas na tribuně novojičínského stadionu sledovalo více než 30 opavských fanoušků.

17. kolo, středa 12. 11. 2008

3:4sn (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)

Branky: 18. Glabazňa (Kabeláč), 45. Glabazňa (Koloničný, Gulda), 49. Uhlár (Pelikán, Bacul) - 18. Grofek, 31. Kocián (Kovalovský, Chalupa), 39. Kocián (Polok), rozhodující nájezd Černý. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 431.

Urbánek - Slabý, Vašut, Andrýsek (41. Pelikán), Gulda, Hruškovský, Koloničný - Sluštík, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Toman M., Kabeláč - Uhlár, Tomášek, Lhotský

Masný - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma

Stejně jako většina zápasů Opavy a Nového Jičína přinesl i středeční duel vyrovnaný hokej a napínavou podívanou. Od prvních minut se hrálo ve vysokém tempu, oba týmy se snažili číhat na chybu soupeře a oba brankáři byli velmi pozorní. Za zmínku stojí šance Grofka a Poloka, na domácí straně nebezpečně protáhl Masného Sluštík.

První větší chyba přišla v 18. minutě a znamenala také první branku. Tomáš Grofek zachytil rozehrávku domácích, stáhl si puk rukavicí na led a přesnou střelou do horního rohu otevřel skóre. Vedení ale Slezanu nevydrželo ani půl minuty, obdobnou chybu v obraně udělali i Opavští a Kamil Glabazňa přes clonícího hráče překvapil Masného.

Ve druhé části nejprve Opava přestála dvě nebezpečné přesilovky domácích, v jedné z nich se do samostatného nájezdu dostal Kabeláč, ale nezvolil ideální zakončení. Pak se dostal dvakrát ke slovu Ivo Kocián. Nejprve zakončil pohlednou kombinaci Chalupy s Kovalovským, kdy dorážel brankářem vyražený puk, a na 3:1 zvyšoval po spolupráci s Polokem.

Třetí třetina se nesla ve znamení domácí tlaku a opavských brejků. Zvýšil skóre mhl dvakrát Tomáš Měch. Do hry se ale dostali domácí. Po sporném útočném faulu Černého se v přesilovce prosadil opět Kamil Glabazňa a bylo to 2:3.

V poslední desetiminutovce byli hráči i fanoušci Opavy pořádně rozezleni na hlavního rozhodčího. Dva nepotrestané fauly na Grofka a Měcha rozhodily opavskou koncentraci a domácí, kteří byli na koni, dokázali ve 49. minutě vyrovnat. Střela Uhlára byla před Masným tečovaná a puk přepadl přes jeho lapačku do sítě.

Za vyrovnaného stavu už oba týmy dovedly zápas do prodloužení, ve kterém byla aktivnější Opava, skórovat se jí ale už nepodařilo. V samostatných nájezdech pak byli úspěšní Černý a Měch, zatímco domácí střelci se neprosadili, a i ve druhém ltošním vzájemném zápase vyhrála Opava na samostatné nájezdy.

David Handl (Nový Jičín): Utkání bylo vyrovnané. V první třetině jsme měli několik šancí hned od začátku, ale zase jsme ten první gól dostali my. Naštěstí se to hned další střídání srovnalo na 1:1. Pak tam z naší strany nastal tlak, ale utkání jsme chtěli moc rychle rozhodnout. Tam jsme se hrozně propadali, Opava si na to počkala a bohužel přišly góly. Ve třetí třetině jsme zápas prohrát nechtěli a šli jsme za tím, že ten gól můžeme dát a pak už to bude jenom o jeden. Podařilo se nám to srovnat. Nájezdy? Bohužel, opavští hráči projevili větší šikovnost.

Karel Suchánek (Opava): Hrálo se vynikající taktické utkání z obou dvou stran. Oba týmy hrály z obrany a čekalo se na chyby. V utkání jsme vedli 3:1 a udělali jsme útočný faul na brankáře a domácím se podařilo snížit na 3:2. V ten moment se domácí posadili na koně. V prodloužení si myslím, že jsme měli hru pod kontrolou. Škoda, že jsme to nerozhodli dříve.