Opavě zápas s tabulkovým sousedem hrubě nevyšel, tři body si odváží Nový Jičín

• středa 14. ledna 2015
  • Vojtěch Konečný

Opavští hokejisté nezvládli duel s Novým Jičínem. Do souboje tabulkových sousedů vstoupili lépe právě hosté, kteří se už ve druhé minutě dostali do vedení. Slezan se sice dvakrát dokázal dostat na dostřel, svěřenci trenéra Flašara ovšem vždy odskočili. Definitivní rozhodnutí nám přinesla třetí tercie, ve které si hráči v modrých dresech připsali tři přesné zásahy. Vydařený zásah prožil především útočník Robin Gebauer, jenž zaznamenal hattrick. Tento nezdar se Slezané pokusí napravit v sobotu na ledě Poruby.

32. kolo, středa 14. 1. 2015

2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

Ďáblové Nový Jičín

Branky a nahrávky: 21. Baďura (Galvas, Černý L.), 45. Galvas (Měch) – 2. Ižacký (Mráz, Žák), 15. Gebauer (Lehečka, Flašar), 39. Mikšan (Uhlár, Hanák), 49. Gebauer (Lehečka, Vašut), 54. Gebauer (Flašar, Vašut), 58. Ižacký (Kabeláč, Mráz). Rozhodčí: Fiala - Vengřín, Gančařík. Vyloučení: 7:6, navíc Tichý (OPA) 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 628. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.

Šafránek – Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Měch, Rousek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa

Iláš – Gebauer, Mráz, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Vnenk, Cabák, Vašut – Mikšan, Lehečka, Ižacký, Hanák, Novotný, Uhlár

Do souboje tabulkových sousedů vstoupili lépe hosté z Nového Jičína, kteří se už ve druhé minutě utkání radovali ze vstřelené branky. Ižacký dostal pěknou přihrávku do jízdy mezi opavské beky a tváří v tvář Šafránkovi uspěl, 0:1. Slezan toho v první periodě moc nepřevedl, za zmínku snad jen stojí pumelice Tichého, Iláš ovšem tento jedovatý pokus vyrazil pravým betonem. V čase 13:41 byl vyloučen Galvas za hákování a modro-bílí hráli přesilovku. Přesně za minutu po tomto prohřešku se k dorážce propracoval důrazný Gebauer, který na druhý pokus dorazil puk do klece, 0:2.

Opavané se na začátku druhé tercie museli bránit, poněvadž na trestné lavici seděl kapitán Měch. Tuto úlohu zvládli naši borci skvěle a za sedmadvacet vteřin se radovali ze vstřeleného gólu. Baďura byl v předbrankovém prostoru dostatečně důrazný, vybojoval kotouč a poslal jej za záda Iláše, 1:2.

Vyrovnat mohl v pětadvacáté minutě Lukáš Černý, projektil z jeho hole mířil nad. Jenže v následujících šedesáti vteřinách si mohli přesný zásah připsat hosté, Novotný pelášil sám na Šafránka, ani on si nestačil srovnat mířidla a kus černé gumy skončil na zadním mantinelu. Další velkou šanci měli znovu novojičínští, ti se tentokrát ocitli v situaci dva na jednoho, v tomto případě nemusel Šafránek zasahovat. Rozhodující branka celého utkání padla v čase 38:26, kdy se hosté po chybě jednoho z opavských hráčů dostali k puku a Mikšan svou trefou navýšil náskok, 1:3.

Slezanu se vydařil vstup i do třetí dvacetiminutovky. Galvas během početní výhody napřáhl a tvrdou ranou snížil, 2:3. Radost netrvala dlouho, vědět dal totiž o sobě Gebauer a bylo to znovu o dva góly. V následujících minutách obdržel Tichý čtyři minuty dlouhý trest a využít toho dokázal Gebauer, který tak završil hattrick, 2:5.

Ten, kdo účet tohoto střetnutí otevřel, jej také uzavřel. Kabeláč naservíroval kotouč na hůl Ižackému, druhý jmenovaný udělal pár kroků vpřed a zavěsil, 2:6.

David Musial (HC Slezan Opava): „Nechci se nějak vymlouvat, ale chybělo nám šest hráčů, kteří jsou nemocní a zbytek taky na tom nebyl nejlépe. Takže se dá říci, že tam nebyla ta potřebná síla, neboť nemoc samozřejmě oslabí organismus. Myslel jsem si, že za stavu 2:3 ještě s tím něco uděláme, jenže poté jsme dostali góly z přesilovek a Jičín tak dovedl zápas do vítězného konce."