Opavští hokejisté ve vyrovnaném zápase porazili Uničov

• středa 29. října 2008
  • Michal Berg, Daniel Bartonec

Dvě třetiny byl zápas s Uničovem vyrovnaný a teprve v poslední třetině dokázali domácí vstřelit rozhodující góly. Dobře bruslící Uničov nedával Opavě moc prostoru a po dvou chybách v obraně Slezanu šli hostujcí hráči dvakrát do vedení. Rozdílový gól ale vstřelil v 52. minutě po individuální akci David Kovalovský a dvě minuty před koncem v přesilovce podtrhl opavské vítězství Tomáš Měch. Na střídačce se už objevil ve výstroj obránce Michal Kukol, do hry ale ještě nezasáhl.

14. kolo, úterý 28. 10. 2008

4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

HC Uničov

Branky: 14. Kovalovský (Polok), 35. Bednárek (Polok), 52. Kovalovský, 58. Měch (Grofek, Tichý) - 11. Ševčík (Pekr), 29. Handl (Komínek). Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. Diváci: 520.

Masný - Měkýš, Tichý, Čavrk, Bednárek, Plánovský, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma.

Jedlička - Šindler, Heča, Rajnoha M., Molota, Žákovčík, Denisov - Tolkachev, Ševčík, Komínek, Frieb, Jurča, Pekr, Handl, Diviš, Rajnoha K., Paško.

Oba týmy se v úvodu zápasu prezentovali opatrnou hrou. Jak opavský gólman Masný, tak i uničovský Jedlička neměli moc práce. První branku se podařilo vstřelit hostům. Na ukazateli svítila jedenáctá minuta, když zacílil přesně uničovský hráč Ševčík. Ani ne za tři minuty bylo srovnáno. Polok našel ideální přihrávkou Kovalovského, který střelou k tyči překonal Jedličku v brance hostí. Uničovšťí měli ve zbytku první dvacetiminutovky více ze hry. Své šance však nedokázali zužitkovat ve vedoucí gól. Asi největší spálil těsně před první sirénou Paško, jehož vychytal skvělým zákrokem Masný.

Na začátku prostřední části měli opavští možnost přesilovky 5 na 3. Nedokázali ji však využít. Znovu se proto potvrdilo pravidlo ,,nedáš, dostaneš”. Po nevyužitých šancích Opavy poslal svůj tým ve 29. minutě znovu do vedení uničovský Handl. Slezanu se stejně jako při první inkasované brance podařilo rychle odpovědět. Pět minut před koncem druhé třetiny využil přesilovku domácí Bednárek, jež střelou od modré zaskočil hostujícího gólmana. Opavští ve zbytku prostřední části hráli lépe než hosté, ale své šance nedokázali přetavit v branky.

Třetí třetina začala velikou šancí Uničova. Jeden z hostujících obránců vypálil od modré. Masný byl již překonán, ale naštěstí pro domácí jej zastoupila branková konstrukce. Hra se přelévala i nadále ze strany na stranu, gólmani na obou stranách však byli bezchybní. Klíčových okamžik tohoto střetnutí nastal v 52. minutě. Kovalovský po skvělé individuální akci poslal svůj tým poprvé v tomto utkání do vedení. Domácí nadále hráli to, co potřebovali a hosty téměř k ničemu nepouštěli. Definitivní pojistku přidal dvě minuty před koncem opavský kapitán Měch. Slezan si již zbytek zápasu s přehledem pohlídal a zejména výkon v poslední třetině zajistil opavským tříbodový zisk.

Karel Suchánek (Opava): Dneska jsme odehráli velice kvalitní utkání. Hrálo se nahoru dolů. Ve třetí třetině se nám podařilo dostat do vedení. Radek Masný nás i v tomto zápase několikrát skvělými zákroky podržel. Byl to kvalitní soupeř, takže jsem rád, že jsme vyhráli. Škoda neproměněných šancí v prostřední části, kdy už tehdy jsme mohli strhnout vítězství na svou stranu.

Josef Sršeň (Uničov): Já si myslím, že dnešní zápas byl remízový. Bylo to utkání na velmi dobré úrovni. Myslím, že rozhodly vyloučení, kterých jsme my měli nepřeberné množství. Zároveň nám velice uškodili vyloučení 5 na 3, které stojí hodně sil. Ze začátku třetí třetiny jsme měli možnost jít znovu do vedení. Jeden z našich hráčů však trefil pouze tyč. Bohužel jsme se na vlastní kůži přesvědčili, že vyhrává ten tým, který branky dává.