Opavští po třech výhrách padli, nestačili na Přerov

• středa 22. ledna 2014

Opavští hokejisté po třech výhrách v řadě prohráli. Stalo se tak na přerovském stadionu, kde Slezan podlehl Zubrům v poměru 1:5. Opava šla sice zásluhou Černého trefy do vedení, jenže domácí ještě do konce druhé třetiny strhli vývoj zápasu na svou stranu a ve třetí části přidali Zubří další tři branky.

35. kolo, středa 22. 1. 2014

HC ZUBR Přerov

5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Pala (Osina, Sedlák), 33. Blinka (Janota, Šťastný), 54. Sedlák (Goiš, Kovařík), 55. Šťastný (Blinka), 58. Pala (Haloda, Ditrich) – 21. Černý (Měch, Wolf). Rozhodčí: Held – Pospíšil, Měkýš. Vyloučení: 3:1. V oslabení: 0:0.

Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Tomeček, Haloda, Zbořil – Goiš, Kovařík, Sedlák – Blinka, Brančík, Šťastný – Málek, Kolář, Ditrich – Školoud, Kundrátek

Šafránek – Galvas, Kysela, Tichý, Kukol, Mosler, Vrabel, Pavelek – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Chalupa, Vítek – Kocián, Polok, Baďura.

Jako první se do šance dostal opavský Wolf, ale při střele narazil na Vojtkovu lapačku. Za Zubry pálil Sedlák, jenže Šafránek kotouč bez potíží vytěsnil. Další dobrou šanci pak měl Pala, který si sjel blíže k bráně, avšak netrefil ji. V 9. minutě domácí pykali za Sedlákův faul a prostor na ohrožení brány se naskytl Svobodovi. Ani on však puk do vymezeného prostoru tří tyčí neposlal.

V 11. minutě sice domácí Haloda od modré čáry už Šafránka překonal, ale rozhodčí Held k velkému překvapení ukázal postavení hráče v brankovišti a radost Zubrů tím pádem zase utichla. O chvíli později přišel první z momentů, který zvedl emoce. Blinka se totiž dostal do křížku s Vrabelem, jenž při šarvátce shodil rukavice, a proto putoval s trestem 5 minut + do konce utkání rovnou pod sprchy.

Zubři se následně museli bránit v oslabení, ale na konci první periody měli naopak šanci z kategorie obrovských. Osina totiž posunul puk na Goiše, kterého musel Wolf zastavit jen za cenu trestného střílení. Přerovský útočník však penaltu neproměnil, proto úvodní dějství skončil bez branek.

To druhé zahajovala Opava přesilovkou a Zubři ji neubránili. Po spolupráci Wolfa s Měchem dorážel za Vojtkova záda Lukáš Černý. Nadšení si však Slezan příliš dlouho neužil. Brančík při doklepnutí ještě těsně minul, ale krásná dělovka Radomíra Paly od modré už slavila úspěch.

V polovině utkání za Šafránkem zvonila tyčka, když po Kovaříkově přihrávce střílel Osina. Zanedlouho už se však Zubrům podařilo stav otočit. Tvrdě pálil Janota a Matěj Blinka před Šafránkem kotouč tečoval mimo jeho dosah. Odpověď mohla přijít z hole opavského Wolfa, ale Vojtek reflexivně jeho střelu vyrazil a poradil si také s další, jejíž autorem byl Mosler.

Třetí třetinou se utkání řádně protáhlo. V pěti na obou stranách se díky spoustě vyloučení hrálo minimálně. Přerov musel na úvod bránit oslabení, v němž Chalupovu šanci zneškodnil Vojtek. Do většího vedení mohla pak domácí tým posunout laxní rozehrávka soupeře, kdy si Kukol zadovkou na spoluhráče málem dal vlastní gól.

Ve 48. minutě nastaly pro modrožluté barvy hodně krušné chvíle. Zubři totiž byli téměř minutu ve třech. Kukolovu dělovku však Vojtek zlikvidoval a Sedlák pak skokem padl do Galvasovy rány. O chvíli později se Zdeněk Sedlák z tutovky neprosadil, ale vše si vynahradil na konci 54. minuty. Kovařík s Goišem mu připravili výbornou pozici na zakončení a bylo to 3:1. Navíc hned v dalším střídání se prosadil hodně důrazný David Šťastný a domácí své šance na vítězství výrazně posílili.

Opava však ještě měla možnost na zdramatizování mače. Málek totiž zasáhl Wolfa holí v obličeji a dostal za to pětiminutový trest. Slezan si však vlastním faulem závěr pokazil a navíc ještě inkasoval popáté, když od modré čáry všechno prostřelil Radomír Pala. Zubři tak přehráli Opavu 5:1 a po dvou nezdarech si připsali plný bodový zisk.

Vladimír Kočara (trenér HC ZUBR Přerov):

Byl to zápas, který trval dvě hodiny a čtyřicet minut. Ovlivnilo ho velmi časté vylučování na obou stranách. Dá se říct, že se od druhé třetiny prakticky nehrálo pět na pět. Samozřejmě jsme hodně rádi za vítězství, protože po dvou zbytečných prohrách jsme body nutně potřebovali. Na začátku jsme byli trošku svázaní, ale pak už hra nebyla špatná. Konečně nám vyšly přesilovky a díky nim bereme tři body.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava):

Utkání v Přerově nám nevyšlo. Na druhou stranu si myslím, že některé zákroky rozhodčí pískat nemusel a zase naopak. Mohl to být pohledný hokej, ale hráli jsme neustále v oslabení. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál.