Opavští zdolali Techniku, do první šestky se však neprobojovali

• neděle 09. ledna 2011
  • Daniel Bartonec, Jan Šimek

Opavští hokejisté již před zápasem věděli, že i přes případnou dnešní výhru mohou na umístění v první šestici zapomenout. O jejich osudu se totiž rozhodlo už v sobotních zápasech. I přesto svěřenci kouče Suchánka dokázali nedělní klání na svém stadióně vyhrát. Domácí vedli v průběhu druhé třetiny již 2:0, hosté ovšem dokázali srovnat na 2:2. O výhře Opavy tak musel rozhodnout až šest minut před koncem svou druhou dnešní trefou Pavelek. Pojistku pak ještě přidal Černý.

30. kolo, neděle 9. 1. 2011

4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 11. Pavelek (Bednárek), 21. Bednárek (Grofek, Pavelek), 54. Pavelek (Kocián, Polok), 58. Černý (Měch, Grofek) - 28. Odehnal (Brzobohatý, Zapletal), 52. Rajnoha (Strýček). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrabel, Vitásek, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Kysela, Křesťan.

Novák - Habrovec, Košecký, Zapletal, Babic, Žalud, Strýček, Mráz, Bělohlávek, Šedý, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Šrámek, Rajnoha, Nesrsta

Úvod zápasu nabídl rychlý a útočný hokej o který se staral především domácí Slezan, svou šanci si ale vypracovala i Technika Brno. Vezmeme to tedy hezky popořadě. Jako první se ve vážnější šanci ocitl Opavský Polok, jenž stál osamocen přímo před Novákem v brance Techniky. Domácí útočník však hostující klec těsně minul. Brno kontrovalo akcí svého nejlepšího střelce Rajnohy, ten ale tváří v tvář Ilášovi selhal a ani na dva pokusy nepropasíroval puk za jeho záda.

Výhodu první přesilové hry získal v první třetině Slezan a ačkoliv se mu ji nepodařilo využít, krátce po jejím konci se již skóre změnilo. Bednárek napálil puk od modré čáry a zkušený Pavelek touš tečoval přesně mezi Novákovy betony. Opavu první gól uklidnil, ale stále to byla ona, kdo měl více ze hry. V další početní výhodě se v ideální pozici ocitl Měch, jehož po rychlém ťukesu vyzval ke skórování Grofek. Měch ale jeho parádní přihrávku před poloprázdnou svatyni hostů promáchl.

Na začátku druhé tercie se povedlo opavským hokejistům zvýšit na 2:0. O branku se postaral z trestné lavice navrátivší se zadák Bednárek, který napálil odražený kotouč a vymetl jím pavučinku v růžku brněnské síťky. V probíhající šestadvacáté minutě střetnutí ale bylo současně vyloučeno duo opavských obránců V+V (Vrábel a Vitásek) a hosté po dlouhém obléhání opavské svatyně nakonec přece jen snížili. Pohlednou kombinaci na jeden dotek zakončil z mezikruží Odehnal, na jehož dorážku neměl Iláš sebemenší nárok.

Opavské mužstvo ale tento gól nijak neovlivnil, ba naopak, na ledě stále nebylo lepšího celku. V 31. minutě vyslal dechberoucí zpětnou přihrávku zpoza hostující svatyně Pavelek, ale Grofek vstřelení gólu odmítl. O necelé čtyři minuty nato měl ten samý hráč po příhře od Měcha na své hokejce třetí gól Slezanu, ale znovu se mu v koncovce nevedlo podle představ.

Ve třetím dějství přišlo jako blesk z čistého nebe brněnské vyrovnání. Strýček vystřelil od modré, Iláš puk vyrazil před sebe, kde si pro něj dojel nikým nehlídaný Rajnoha a navýšil svůj střelecký účet v soutěži na patnáct přesných zásahů. Radost hostujících hráčů však měla jepičí život. Hned z následné přesilovky totiž v čase 53:04 vrátil Slezanu vedení podruhé skórující kapitánPavelek a o několik minut později proměnil další početní výhodu Opavy v branku přesně dorážející Černý - 4:2. Autor posledního gólu slezského celku mohl v 59. minutě přidat další střelecký zářez na svou pažbu, když osamocený unikal na hostujícího brankáře Nováka. Mladý brněnský gólman si ale počkal na pohyb opavského útočníka a lapačkou jeho pokus zpacifikoval. Více se již nestalo, a tak si Slezan do nadstavby odváží další tříbodový balíček za vítězství 4:2.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Nebylo jednoduché hráče motivat, protože jsme před tímto utkáním ztratili šanci hrát o šesté místo, ale nakonec to myslím nebylo na hře vidět. Vytvořili jsme si stálý tlak, ale problém byl v tom, že jsme složitě řešili situace v útočném pásmu, chyběla tomu střela. Naštěstí jsme pak hru zjednodušili a padly nám tam i nějaké branky, takže jsme za vítězství rádi. Vyplynul nám i nový cíl a to je udržení sedmého místa v tabulce.

Roman Kaňkovský (trenér VSK Technika Brno):

Soupeř podle mě vyhrál zaslouženě, měl více ze hry po celý zápas. My jsme sice ve třetí dvacetiminutovce ještě dokázali vyrovnat na 2:2, ale pak Opava potrestala naše chyby a v přesilovkách rozhodla o svém vítězství.