Po slabším rozjezdu jasné vítězství, Opava si smlsla na Kopřivnici

• sobota 29. října 2016

Opavští hokejisté zdolali svého tabulkového souseda z Kopřivnice a připsali si důležité tři body. Domácí se sice rozjížděli pomalu, ve druhé polovině utkání ale nasázeli soupeři čtyři branky a po zásluze brali ve slušivých nových dresech výhru.

14. kolo, sobota 29. 10. 2016

4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 36. Selingr (Galvas, Polok), 40. L. Černý (Holík, Grygar), 50. Holík (Polok), 53. L. Černý (Pavelek). Rozhodčí: Zbořil – Rožánek, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Průběh utkání: 4:0.

Šafránek – Štěpánek, Holík, Galvas, T. Černý, Mosler, Šindelář, Slavík, Tůma – Wolf, Polok, Selingr – Grygar, Chalupa, Vítek – Pavelek, L. Černý, Rousek – Štindl, Hartmann

Fendrich (53. Unzeitig) – Fojtík, Hoďa, Teper, Čintala, Procházka, Marek, Merenda, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Kabeláč, Tomášek, Pargáč, Raška, Červenka

Utkání dvou tabulkových sousedů nabídlo vcelku nudnou první třetinu, ve které domácí kromě zbrusu nových dresu neukázali vůbec nic. Hosté občas zahrozili, jako třeba ve 12. minutě Kabeláč, který po přihrávce mezi kruhy vystřelil švihem mimo horní růžek Šafránkovy brány, i jejich útočné počínání bylo ale spíše ojedinělé. Vědět o sobě ve zbytku dvacetiminutovky dal už totiž jen Sluštík, jenž nejprve vypálil bez přípravy vedle pravé tyčky a posléze domácí klec přestřelil.

Prostřední dějství již bylo ze strany Opavanů o poznání povedenější. Slezané byli postupem času lepším týmem a začali si vytvářet nadějné šance. Ve 24. minutě našel Selingr chytrou žabičkou Wolfa, ten ale v tísni trefil jen beton gólmana Fendricha. O minutu později se domácí dostali do přečíslení. Hartmann našel přihrávkou Lukáše Černého, ten se ale do střeleckých statistik nezapsal. Jen o pár vteřin se do puku opřel Wolf a dělovkou napálil tyč. Ve 34. minutě zahrozil Chalupa, který získal kotouč před bránou, vymíchal Fendricha, ale o pár centimetrů nedokázal usměrnit černou gumu mezi tři tyče. O dvě minuty později už to však domácím vyšlo. Galvas nabil v přesilovce Pavlu Selingrovi, jenž střelou z levého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V poslední minutě druhé třetiny pak Slezané gólově odskočili. V další početní výhodě pálil od modré čáry Holík, jehož pokus tečoval nad betony kopřivnického brankáře Lukáš Černý.

Rozhodující K.O. zasadili Opavští soupeři v polovině poslední dvacetiminutovky. Polok vybídl ke skórování Vladimíra Holíka, který se trefil ukázkově pod víko. A to nebylo stále vše. Jen o pár minut později se ujala i tvrdá střela Lukáše Černého a Opava rázem vedla už 4:0. Tento stav vydržel až do závěrečné sirény, vážnější možnosti už se na opavském zimním stadionu nezrodily.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Výsledek 4:0 je krásný, ale neodpovídá průběhu hry. První třetinu hráli hosté kvalitně, ale i ve zbytku utkání se neprezentovali špatně. Věděli jsme, že hrají venku dobrý hokej. Není náhoda, že vyhráli v Hodoníně 7:3. Dobře jsme se připravili. Dali jsme dva góly z přesilovek a parádně nás podržel Dušan Šafránek. Důležitý moment byl, že jsme ubránili přesilovku Kopřivnice pět na tři. Jsem spokojený.“