Po třech vyhraných zápasech přišla prohra

• pondělí 15. listopadu 2004
  • Jaroslav Šindelář, Karel Jordán

O p a v a - Po sérii tří utkání, ve kterých Slezan bodoval naplno, zajížděla Opava na led předposledního Písku, kde však dlouhodobě neboduje. Vyvrátit tuto sérii se rozhodl v sedmé minutě novic v opavském dresu Luka, ale byl to jediný gól, který skončil za zády gólmana Masalskise. Písek ještě do pausy dokázal vyrovnat a rozhodující úder zasadil v úvodu třetiny druhé. Opava se sice snažila s výsledkem něco udělat, ale přesto zůstalo skóre do 60. minuty nezměněno. Trenéři se rozhodli odvolat brankáře, místo kýženého gólu však hosté kapitulovali a z výhry 3:1 se radovali domácí hráči. Šanci napravit tento výsledek mají domácí již ve středu, kdy hostí Mladou Boleslav.

23. kolo, pondělí 15. 11. 2004

IHC Písek

3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 10. Kořánek (Malinský), 22. Nouza, 60. Zíka - 7. Luka (Hulva, Hruška). Rozhodčí: Florián - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 4:7 + Bartoň 5 a 10 min a do konce, Lhotský 10 min (oba Opava). Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 600. Střely na branku: 30:36.

Masalskis - Burkoň, Peroutka, F. Procházka, Malinský, Vyskočil - Jelen, Nouza, Zika - Kořánek, Šimek, Hájek - Kašpar, Král, Lála - Řehoř, Filipi, Štefan.

Masný - Spitzer, R. Procházka, Bartoň, Přibyla, Vnenk, Sadloň - Kašík, Sochorek, Adamčík - Kříž, Boháč, Lhotský - Luka, Hulva, Hruška - Suchánek

První třetinu začali lépe domácí, byli aktivnější a vytvářili si více šancí. Mezi ty největší patřila střela Řehoře, kterou však obětavým zákrokem zachytil jeden z hostujících obránců, a také průnik Vyskočila, který unikl po levé straně a nepříjemně vystřelil. Puk se po této střele chvíli motal v brankovišti až ho nakonec jeden z hráčů uklidil do bezpečí. Opavští z jediné vážnější akce v první třetině vstřelili branku. Po menším závaru před Masalskisem se k puku dostal Luka a z bezprostřední blízkosti propálil gólmana

Chvíli potom měli možnost domácí vyrovnat, neboť se jim po vyloučení hráčů Opavy naskytla výhoda dvou mužů v poli. Tuto nabídku využili až těsně před příchodem prvního hráče z trestné lavice. Malinský vystřelil od modré, k odraženému puku se dostal Kořánek a tomu se podařilo prostřelit brankáře Masného. I v dalším průběhu první třetiny měli více ze hry hráči Písku, hosty zodpovědnou obranou nepouštěli téměř do žádných šancí, ti tak museli Masalskise prověřovat pouze z velké vzdálenosti.

Další velkou možnost měli domácí opět při dvojnásobném vyloučení hostů, a když si navíc jeden z bránících hráčů zlomil hůl, vypadalo to s nimi velice špatně. Písečtí však tuto možnost nedokázali využít a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:1.

I druhou třetinu začali lépe hráči Písku, kterým se hned ve 22. minutě podařilo skórovat. Ve vlastním oslabení obehrál v rohu kluziště Nouza jednoho z obránců, dojel až před brankáře a prostrčil kotouč mezi jeho betony. Opava se snažila kontrovat Kašíkem, který vyslal jedovatou střelu na domácího brankáře. Teprve druhá obdržená branka jakoby probudila opavské hráče z letargie. Zvýšeným důrazem a zlepšenou kombinační hrou se postupně vyrovnávali domácím. V 25. minutě měl velkou šanci Hulva, jeho střela se od gólmanovy lapačky odrazila do tyče. Ve 30. minutě měli příležitost ke skórování domácí. Nouza našel před téměr opuštěnou brankou Jelena, který však netrefil puk přesně tak, jak si asi představoval.

V dalším průběhu třetiny se šance střídali na obou stranách, za Opavu měli možnost skórovat Spitzer a Lhotský, kteří několikrát nebezpečně vystřelili, a v zápětí domácí Nouza, který ujel obráncům. Ale ani jeho blafák neskončil v síti. V závěru třetiny měl ještě možnost Vyskočil, když po jeho střele puk vypadl brankáři z lapačky a ten chvíli něvěděl, kde ho má hledat.

Ve třetí třetině se už domácí do útočení příliš nepouštěli, spíše bránili svůj hubený náskok. Naštěstí pro ně byli hosté v útočné fázi naprosto bezradní. První vážnější šanci měli až ve 48. minutě, když modré čáře dostal úplně volný Luka přihrávku a mohl tak jít sám na brankáře. Naštěstí pro domácí se stihl vrátit obránce Procházka a obětavým zákrokem zabránil možnosti hostí na vyrovnání. Domácí měli možnost pojistit si svůj náskok ve 51. minutě, když nejprve Lála vystřelil do betonů hostujícího brankáře, k odraženému puku se dostal Nouza, který pálil vedle a nakonec Jelen, jenž trefíl Masného pouze do masky. Hosté v závěru zápasu už nic víc nevymyleli, naopak domácí zásluhou Ziky střelou do prázdné brány podtrhli účet tohoto zápasu.

Pavel Hulva (Opava): Těžko se hovoří po prohraném utkání. Do Písku jsme přijeli neprohrát, byli jsme si vědomi, že máme na domácí náskok jen osmi bodů, tak jsme si ho chtěli alespoň udržet i po dnešku. Ale bohužel, v první třetině jsme neudrželi nadějný vývoj jednak nedisciplovaností, jednak díky přísnému metru rozhodčího na nás, ale to není žádná omluva. Škoda nevyužitých šancí za stavu 1:1 a hrubky při naší přesilovce, kterou soupeř potrestal. Měli jsme i dále šance, ale na druhé straně Písek také a Masný nás musel několikrát podržet. Myslím si, že zápasu by více slušela remíza, ale domácí byli šťastnější.

Milan Mazanec (Písek): Měli jsme velký problém se sestavou, do zápasu jsme měli k dispozici jen pět obránců, z nichž ještě tři byli junioři. Neměli jsme ani brankáře, který přijel na poslední chvíli a šel do zápasu bez rozcvičky. Hned zkraje zápasu jsme udělali chyby, snad při dvou střídáních po sobě jsme nechali před brankou volného hráče, což soupeř jednou potrestal. Potom jsme měli příležitosti v přesilovkách, z nichž jednu se podařilo využít, i když se nám v nich příliš nedařilo. Ve druhé části se soupeř zlepšil, tak jsme i kvůli zraněním stáhli sestavu na tři útoky. V závěru jsme se báli o výsledek, protože nikdo neměl odvahu vzít si kotouč. Mrzí, mě že jsme zápas nerozhodli dřív, protože jsme zvláště ve třetí třetině slibné šance na to měli.