Poslední Třebíč si z Opavy odvezla dva body

• středa 24. listopadu 2004
  • Michal Berg

O p a v a - Zmrzlý opavský večer skončil pro Slezan ziskem jediného bodu. Poslední Třebíč totiž ukázala, že jí není cizí ani střílení branek a zejména díky dobrému nástupu v první třetině dokázala uspět. Ve druhé třetině sice Boháč a Harazim srovnali skóre, ale namísto potvrzení tkalu Opavy přišel brejk nejlepšího hráče zápasu Vrbaty, který zakončil gólem Škoda. Opava se v pslední třetině ještě zmohla na vyrovnání Adamčíkem, ale utkání dospělo do nastaveného času, ve kterém čtvrtou jasnou šanci hostů proměnil Vrbata. Prvoligový poločas tak Slezan stráví na desáté příčce, se šestibodovou ztrátou na play off a s dvanáctibodovým náskokem před barážovou pozicí.

26. kolo, středa 24. 11. 2004

3:4p (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)

SK Horácká Slavia Třebíč

Branky: 25. Boháč (Hruška), 30. Harazim (Luka), 52. Adamčík (Hruška,Kašík) - 3. Vrbata (Škoda), 20. Beroun (Hrnáček, Fryauf), 36. Škoda (Vrbata), 63. Vrbata (Žiška). Rozhodčí: Buksa - Škach, Mana. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 350. Střely na branku: 25:38.

Žigardy - Spitzer (3. Balcar), Kramný, Bršlica, Procházka, Sadloň, Přibyla - Hruška, Kašík, Adamčík - L.Lhotský, Boháč, Kříž (20. - 40. T. Lhotský) - Harazim, Hulva, Luka.

Luňák - Míka, Kališ, Horák, Hrbáček, Kučný, Svačina - Škoda, Žiška, Vrbata - Fryauf, Oliva, Beroun - Kubiš, Sobotka, Valko.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Hruška, 2. Harazim, 3. Luka.

Opava muselo většinu zápasu opět odehrát s trojici juniorských obránců, Zbyněk Spitzer totiž musel pro prasklou brusli odstoupit už ve třetí minutě. To už hosté z Vysočiny vedli, pohotovou ranou mezi Žigardyho betony se opavským divákům představil David Vrbata.

Opava se snažila o aktivní hru, její hráči ale dělali velké množství chyb a toho hosté dokázali využívat. Třebíč navíc posadily do sedla tři přesilovky po hloupých faulech opavských hráčů. Až ve třetí z nich se ale hostům podařilo skórovat - Hrbáčkovu střelu od modré sklepl za Žigardyho záda Beroun.

Do druhé třetiny provedli opavští trenéři drobné změny v sestavě a vyplatilo se zejména zařazení Hrušky k Boháčovi. Spolupráce těchto dvou hráčů přinesla první opavský úspěch, Hruška odblokoval Boháčovi protihráče a nejproduktivnější hráč Slezanu měl volné pole objet branku a z otočky zasunout puk za Luňáka.

Slezan úspěch povzbudil a za pár minut se domácí dočkali vyrovnání. Luka vybojoval puk u mantinelu, předložil jej Harazimovi a ten přesnou střelou do horního růžku srovnal. Opava měla blízko ke třetímu gólu, Luděk Lhotský si ale puk v dobré pozici mezi kruhy rovnal příliš dlouho, obral jej Vrbata a jeho průnik do rozhozené opavské obrany zakončil střelou z voleje Škoda. Další branku mohl přidat Kučný, ale dlouhý blafák mu Žigardy vystihl.

V tu chvíli začalo trápení na obou stranách. Nepřesné přihrávky, střely mimo a nedůsledné osobní souboje hru nikterak nepřikrašlovaly, naopak se hokej propadl do podprůměru. Vysvobozením nebyla ani poslední třetina, ve které domácí, ač o gól pozadu, vyslali na soupeřovu branku jen 5 střel!

Srovnat se jim ale přesto podařilo. Při vyloučení Valka se Slezanům povedla rychlá kombinace Kašík - Hruška - Adamčík a posledně jmenovaný prostřelil přesouvajícího se Luňáka mezi betony.

K tříbodové vyhře ale byla blíže Třebíč. Při přesilovce 4 na 3 měla Horácká Slavia dvě stoprocentní šance, nejprve z jednoho kroku přestřelil prázdnou branku Žiška, vzápětí trefil Škoda tyč.

Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém se hosté dostali opět do několika jasných šancí, ale nedokázali proměnit ani situaci, ve které jeli Kališ s Žiškou sami na domácího brankáře! Ujala se až komibnace Žišky s Vrbatou, několikrát si vyměnili puk a kapiát Třebíče předložil nejlepšímu hráči zápasu Vrbatovi puk před prázdnou branku. Hosté ta poprvé v sezóně vyhráli v prodloužení, na cestě k záchraně je však čeká ještě dlouhá cesta, domácí naopak musí co nejvíce zapnout, aby se boji o záchranu vyhnuli.

Karel Čapek (ředitel Třebíče): Dnes jsme mohli i vyhrát, první třetinu jsme začli dobře, ale ve druhé jsme bohužel dostali domácí zpátky do hry. Byl to zápas plný nepřesností a chyb, což vyplývá z postavení obou týmů v tabulce. Naši hráči si nevěří, jejich sebevědomí je téměř na nule a proto je každý bodík, každý vstřelený gól pro nás dobrý. V prodloužení jsme si výhru zasloužili.

Pavel Hulva (Opava): Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, i když se může zdát, že podle postavení v tabulce je Třebíč lehký soupeř, tak v první třetině dokázal, že má kvalitní hráče a šel do vedení. Pomohly mu k tomu i naše hloupé fauly. Potom jsme se dostali zpět do hry, ale namísto abychom šli na 3:2 jsme si opět nechali dát gól a potom jsme to museli opět dotahovat, což není proti bránícímu týmu jednoduché. Seziskem jednoho bodu určitě nejsme spokojeni.