Premiéra dopadla úspěšně

• sobota 13. září 2003
  • Michal Berg

O p a v a - Premiérový zápas letošní první ligy i premiérové vystoupení Milana Chalupy na lavičce Slezanu v ligovém utkání dopadly pro Slezan velmi dobře. Po vyrovnaném průběhu kvalitního zápasu rozhodla střela Marka Harazima ze třiapadesáté minuty. V sestavě Opavy se uvedli dva navrátilci - obránce Bohuslav Ptáček a útočník Petr Rozum, novou tváří je pak další obránce Luděk Ručka.

, pátek 12. 9. 2003

3:2

BK Mladá Boleslav

13. Rozum (Ručka, Lhotský), 39. Sochorek (Šebesta, Mikšan), 53. Harazim (Horný) - 22. Metlička (Toužimský), 47. Kristek (Vrbata). Rozhodčí: Smeták - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 550. Střely na branku: 35:26.

Šlupina - Přibyla, Prokop, Vosátko, Ručka, Ptáček, Kramný - Mikšan, Sochorek, Šebesta - Lhotský, Najdek, Rozum (18. Suchánek) - Horný, Harazim, Duba.

Šindelář – Vála, Vyskočil, Toužimský, Holý, Pazdera, Meňhart – Kadlec, Král, Sirotek (41. Slanec) – Metlička, Oliverius, Postl – Kristek, Vrbata, Žák

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči zápasu: 1. Horný, 2. Šlupina, 3. Harazim

Lahůdka zápasu: 39. minuta, Pavel Šebesta si po brejku s Daliborem Sochorkem počká na nejvhodnější okamžik a předloží spoluhráči puk před prázdnou branku.

Co rozhodlo: Při velkém nasazení z obou stran rozhodly chyby v taktice. Mladá Boleslav udělala o jednu více a přes mnoho šancí a si z Opavy neodváží ani bod.

Na úvod sezóny připravily oba celky divákům více než zajímavou podívanou v podobě hokeje plného zajímavých osobních soubojů, vysokého nasazení a mnoha gólových příležitostí.

Domácí, vedení novým kapitánem Najdkem, v první desetiminutovce soupeře takřka k ničemu nepustili a Šlupina se v brance nudil, narozdíl od svého protějšku. Šindelář kryl několik dobrých pozic Opavy, kapituloval však po nešťastně tečované střele Ručky a dorážce Rozuma při přesilovce. Na nové světelné tabuli zářila 13. minuta a Rozum se po návratu z Polska předvedl domácím divákům ve velmi dobrém světle.

Bohužel jeho účinkování v zápase nemělo dlouhého trvání. Po vstřelení premiérové branky tohoto ročníku první ligy se na ledě objevil ještě ve dvou střídáních a v 16. minutě musel pro zranění kolene přepustit místo v sestavě Suchánkovi.

Trenér Horešovský svým svěřencům v kabině náležitě domluvil a na ledě to bylo od druhé třetiny výrazně znát. Hosté přidali na důrazu, dohrávali osobní souboje a nepříjemným forčekingem znepříjemňovali domácím rozehrávku. Navíc dokázali hned po 63 vteřinách srovnat, Šlupina nedosáhl na přesnou Metličkovu střelu k tyči.

Hráči Mladé Boleslavi se stále častěji objevovali před Šlupinou, chvílemi však také nechávali otevřená zadní vrátka. Toho využívali zejména Šebesta se Sochorkem, sami jeli na jediného obránce hostí hned třikrát. Dvakrát je vychytal skvělý Šindelář, ale právě třetí pokus jim nakonec vyšel, Šebesta předložil Sochorkovi před odkrytou branku a domácí zase vedli.

Tlak hostí vygradoval v poslední části. Hráči Opavy chvílemi nevěděli kam dřív skočit a dvakrát zachraňoval při stoprocentních šancích hostí Šlupina, neuspěli Oliverius ani Kadlec. Na druhé straně mohl zvýšit vedení Lhotský, ale tváři v tvář Šindelářovi zaváhal.

Hostům se přeci jen vyrovnat podařilo, stalo se tak ve 47. minutě. Po zaváhání opavské obrany vystřelil z velkého úhlu Kristek a jeho prudká rána zapadla pod horní tyč Šlupinovy branky.

Že by si však i za vyrovnaného stavu měli hosté dávat pozor na brejky Opavy potvrdila 53. minuta. Po jednom z protiútoků nabídl výborně hrající Horný puk do jízdy Harazimovi a jeho plachtivá střela skončila za zády bezmocného Šindeláře. Velmi dobře chytající gólman mladé Boleslavi rozhodující střelu utkání prostě přes hráče před sebou neviděl...

Hosté se ještě v závěru pokusili o srovnání stavu a přimáčkli Opavu do jejího pásma, disciplinovaně hrající domácí se však díky důrazné obraně a zejména velkému nasazení dokázali ubránit.

Jiří Kročák (Mladá Boleslav): Zápas se nám s výjimkou první desetiminutovky docela povedl, hráči moc chtěli a dařilo se jím dostávat domácí pod tlak. Bohužel jsme jednak dostali dva nešťastné góly a hlavně jsme propadli z taktiky, několikrát domácí hráči jeli dva na jednoho a jen díky brankáři jsme nedostali víc gólů. Možná nám uškodilo, že nám odpadly poslední dva přípravné zápasy a nebyli jsme v tom správném zápasovém rytmu. Tím ovšem nechci nijak snižovat dobrý výkon domácích.

Milan Chalupa: (Opava) Mladou Boleslav dobře znám, líbí se mí její herní projev a proto jsme v zápase chtěli hrát hodně obranu středního pásma a vycházet do brejků, což se nám docela i dařilo, škoda jen těch nevyužitých šancí. Dva góly jsme potom dali po takových šťastných situacích, ale tak už to v hokeji chodí. Chtěl bych říct, že zápas přinesl opravdu dobrý hokej s dobrým nasazením, hráči se chtěli předvést a doufám, že právě ta jejich motivace bude postupem času ještě stoupat.