Přes dobrý začátek získal Slezan v Karviné jen bod

• středa 16. ledna 2008
  • Adam Bagar, Michal Berg

Domácí SK Karviná pro boje o záchranu mohutně posílila a síla nově přichozí pětice Holuša, Glas, Mleko, Kraus a Augusta byla na výkonu domácích znát. Zajímavostí je, že s výjimkou Glase to ostatní jmenovaní dříve zkoušeli s hokejem také v Opavě a obránce Pavel Augusta se k aktivnímu hokeji vrátil po více než dvou letech. V úvodu zápasu se Slezan dostal po dvou brankách Ondřeje Kříže a jedné Kamila Suchánka do vedení 3:1, domácí ale z trestného střílení snížili a ve 20. minutě Matejka srovnal. Ve druhé třetině čelil David Iláš druhému trestnénu střílení, ale tentokrát na domácího Blatoně vyzrál. V poslední části mohl Slezan strhnout zápas ke svéu vítězství, ale branka nepadla ani v následném prodloužení. Přesto jedním bodem stáhla Opava náskok Orlové na dva body.
Fotografie ze zápasu

25. kolo, středa 16. 1. 2008

HC Karviná

3:3p (3:3, 0:0, 0:0)

Branky: 7. Opravil (Blatoň, Fendek), 13. Blatoň, 20. Matějka (Opravil) - 5. Kříž (Kovalovský, Kocián), 11. Kříž (Kovalovský), 12. Suchánek (Černý, Měch). Rozhodčí: Jeřábek J. - Barteček, Koliba.

Šafránek - Augusta, Kubala, Matejka, Fendek, Suszka, Kytka, Milch - Glas, Mleko, Holuša - Kraus, Blatoň, Opravil - Sabela, Hublík, Zakuťanský - Chytil, Vaštík.

Iláš - Kukol, J.Tichý, Bednárek, Čavrk, Měkýš, Podešva - Suchánek, Měch, Černý - Suchý, Polok (41. Grofek), Tůma - Kocián, Kříž, Kovalovský.

Utkání lépe začali Opavští, když již ve druhé minutě pálil z levého kruhu Kovalovský, jehož pokus vychytal skvělým zákrokem domácí gólman Šafránek. V čase 4:35 se hosté přece jen dočkali úvodní branky – Kovalovský poslal kotouč před branku, kde již nebyl problém pro Ondřeje Kříže překonat střelou do horní části branky ležícího Šafránka. Domácí však velmi rychle stačili srovnat stav, když v čase 6:57 vypálil z mezikruží Blatoň, jehož střelu Iláš vyrazil pouze k volnému Ladislavovi Opravilovi, který nemohl netrefit prázdnou branku. V úvodu 11. minuty se opět blýsknul fantastickým zákrokem domácí gólman, ale i tak to Karvinským nebylo příliš platné, protože ihned vzápětí inkasovali podruhé. V čase 10:21 využil obrovské chyby domácí obrany opět Ondřej Kříž, který poslal kotouč pod ležícím gólmanem do sítě karvinské branky. Neuběhla ani minuta a hosté se radovali již potřetí. V čase 11:08 nahrál Černý kotouč zpoza brány ideálně před Šafránka na uvolněného Kamila Suchánka, který střelou z první nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci. Brankové hody ale stále neměly konce. V čase 12:24 nařídil rozhodčí Jeřábek trestné střílení za jednoznačný faul při úniku jednoho z domácích útočníků. K němu se postavil Jan Blatoň, který předvedl výborný blafák a nedal tak Ilášovi žádnou šanci. V poslední minutě první třetiny se dokonce povedlo domácímu celku srovnat, když na časomíře svítil čas 19:04. V té době vypálil od modré Opravil, jehož střele ještě změnil těsně před Ilášem směr Michal Matejka, který tak stanovil stav po dvaceti minutách na 3:3. I přesto, že diváci viděli velmi průměrný hokej, tak překvapivě padlo mnoho branek.

Úvod druhé třetiny byl zase pro změnu bohatý na kuriózní situace. Hned v úvodu prostřední části totiž domácí hráči nastoupili pozdě na led, a tak vyfasovali dvouminutový trest za zdržování hry. Ve 23. minutě mohli hosté skórovat do zcela odkryté domácí branky, ale Šafránek na poslední chvíli stačil svou klec posunout. Signalizace rozhodčího Jeřábka byla velmi zmatená, a tak si mnoho přítomných nejprve myslelo, že se jedná o technickou branku. Nakonec to však skončilo pouze dvouminutovým trestem za zdražování hry pro domácího brankáře. Na konci 26. minuty vznikla další velmi zajímavá situace, když si Opravil vyjel zpoza branky před Iláše, kde se snažil kotouč na několikrát dotlačit do opavské branky. Nakonec ve velmi nepřehledné situaci zalehl kotouč na brankové čáře jeden z hostujících obránců, a tak rozhodčí Jeřábek nekompromisně nařídil pro domácí již druhé trestné střílení. K němu se postavil opět Blatoň, který tentokrát nechal vyniknout Iláše. Karviná byla v dalších minutách lepším celkem, ale žádné výraznější šance si ani jeden celek vypracovat nedokázal. Ve 34. minutě zahrávali domácí přesilovou hru, ve které sice skvěle kombinovali v útočném pásmu, ale šanci či pořádnou střelu si vypracovat nedokázali. Na druhé straně nevyužili své šance Kovalovský ani Suchý. A když v závěru druhé části nezakončil Holuša samostatný únik na Iláše optimálně, tak i po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 3:3. Diváci sice branku ve druhé třetině neviděli, ale zato byl k vidění mnohem lepší hokej, kterému nechyběly ani zajímavé situace.

Třetí třetinu začali stejně jako část první lépe hosté z Opavy. Ve 44. minutě využili zmatků v domácí obranné hře Kovalovský s Polokem, kteří mířili sami na Iláše, ale druhý jmenovaný nedokázal využít hezké přihrávky od svého spoluhráče a netrefil prázdnou branku. V polovině této části zahrozili několikrát také domácí, ale střely Kubaly, Hublíka i Holušy skončily jen v náručí gólmana Iláše. V závěru se oba celky snažily strhnout vedení na svou stranu. V 59. minutě vypálil Sabela od modré čáry, Iláš kotouč vyrazil jen před sebe, ale Hublík ve velké příležitosti nedokázal volný kotouč trefit a dopravit ho tak do hostující svatyně. V 60. minutě naopak zahrozili hosté, kteří však úniku tři na dva využít ke skórování nedokázali, když nakonec Měch pálil z levého kruhu jen do připraveného Šafránka. Také ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak muselo po vyrovnaném stavu 3:3 následovat pětiminutové prodloužení.

V prodloužení sice domácí tým svého soupeře přestřílel, ale byli to hosté, kteří si dokázali vypracovat vážnější šance. V 63. minutě mířili dokonce tři opavští hráči proti jedinému obránci, ale i tak této skvělé příležitosti k rozhodnutí zápasu nedokázal Kovalovský využít. O minutu později se probil až před domácí branku Suchánek, jehož střele však chyběly pouze milimetry k tomu, aby skončila v Šafránkově brance. V úplném závěru pětiminutového nastavení nerozhodl ani Holuša, který se ocitl sám před Ilášem. Slezan Opava si tak odváží z Karviné pouze bod za spravedlivou remízu 3:3.

Karel Suchánek (Opava): S bodem jsme spokojeni, domácí, přestože jsou poslední, tak stále bojují o záchranu a před zápsem se mohutně posílili. Začali jsme dobře a vedli jsme 3:1, bohužel trestné střílení posadilo domácí do sedla a ti dokázali vyrovnat. Potom se hra srovnala, ale ve třetí třetině jsme zase měli možnosti zápas vyhrát, domácí jsme přebruslovali a vytvářeli šance, bohužel ani Kovalovský s Kociánem když jeli sami na branku gól nedali. Chtěli jsme hrát na čtyři útoky, ale raději jsme opory juniorky šetřili, nemůžeme si dovolit nějaké zranění, to by bylo pro juniorku, která stále není zchráněná, velmi nepříjemné.