Přestřelku v Opavě vyhrál domácí Slezan

• neděle 28. února 2010
  • Jan Šimek

Slezan přivítal na svém ledě poslední Frýdek Místek a už od začátku utkání potvrzoval roli favorita. Hned v první třetině si domácí vypracovali náskok, který uhájili až do závěrečné sirény. Hosté sice závěr utkání trochu zdramatizovali, ale Slezan si již vedení vzít nenechal.

41. kolo, neděle 28. 2. 2010

6:4 (3:0, 2:2, 1:2)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 4. Kocián (Tichý), 17. Měch (Trenčan), 17. Kocián (Polok, Pavelek), 34. Grofek (Měch, Černý), 36. Černý (Kysela, Grofek), 46. Mlýnek (Žídek, Pavelek) - 35. Mocek (Herman, Pavlas), 38. Krutil (Štochl, Kopáč), 47. Merta (Maruna, Pavlas), 55. Pavlas (Maruna) Vyloučení: 7:6 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 250 Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:4

Trenčan - Kukol, Schreier, Kysela, Tichý, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Suchánek, Mlýnek, Tůma

Polonyi - Krutil, Kudláček, Vajda, Babic, Gebauer, Gottwald, Kopáč, Štochl, Herman, Martiník, Langer, Pavlas, Mocek, Maruna, Kolařík, Merta

Zápas lépe zachytila domácí Opava a hned ve 4. minutě se ujala vedení. Kocián se zjevil sám před hostujícím brankářem a střelou mezi nohy mu prakticky nedal šanci. O dvě minuty později zahrozili hosté, když střela Kudláčka prošla Trenčanovi mezi betony a jen o malý kousek minula levou tyč domácí svatyně. Potom měli, co se týče držení puku více ze hry hostující hokejisté, ale své šance nevyužili, aby se pak skóre změnilo na druhé straně. V čase 16:05 totiž technickou finesou zvyšoval vedení Slezanu Měch a o 24 sekund později se podruhé v utkání zapsal mezi střelce přesně střílející Kocián. V závěru třetiny se ještě zaskvěl strážce hostující branky Polonyi, když perfektním způsobem zneškodnil dvojitou šanci Mlýnka.

Do druhé fáze zápasu tak Slezan vstoupil s tříbrankovým vedením a ve 24. minutě ho mohl navýšit aktivní Polok, na Polonyiho v brance Frýdku - Místku ale nevyzrál. Ve 32. se hostující obranou prosmýkl Pavelek s jeho dobře umístěnou ranou měl hostující gólman nemalé problémy. Dvě minuty nato se však již domácí hráči prosadili, tváří tvář Polonyimu nezaváhal Grofek a domácí si tak vypracovali luxusní náskok. Vzápětí ale skončil puk za zády Trenčana, důrazný Mocek, který dokázal propasírovat kotouč za brankovou čáru. O další minutu později, uzavřel tuhle bleskovou pasáž hry zakončující Černý, který po nahrávkách Kysely, respektive Grofka v pohodě doklepl puk za záda Polonyiho. V 38. minutě se opět měnilo skóre, hostující Krutil se prosadil pohledným způsobem pod víko opavské branky.

Do poslední části střetnutí vstupovala obě mužstva za stavu 5:2 pro domácí Opavu. A pokud chtěli hosté něco s výsledkem udělat, nastal pro ně nejvyšší čas. Aktivněji však začal Slezan, který si v úvodu třetí periody vypracoval dvě slušné šance, za zmínku stojí hlavně ta od Mlýnka, kdy se jmenovaný pokoušel bekhendovým blafákem ohrozit soupeřovu branku, leč neúspěšně. Mlýnek však nemusel být z promarněné šance dlouho smutný, v 46. minutě totiž nadvakrát poslal kotouč za záda Polonyiho a domácí tak mohli opět slavit. O několik vteřin později se ale radoval také Frýdek - Místek, když střelu Merty propustil pod ramenem Trenčan. V 55. minutě se hosté prosadili znovu, tentokráte byl úspěšným střelcem Pavlas a utkání se tak zdramatizovalo. Trenčan však v závěru třetiny tahal jeden skvělý zákrok za druhým a výrazně tak podržel svoje mužstvo, Měch poté podržel puk a jeho vyhození z velké dálky ještě trefilo tyčku opuštěné klece hostí. Pak už ale odběhly poslední vteřiny utkání a domácí se tak mohli radovat ze zaslouženého, ale nakonec dramatického vítězství. HC Slezan Opava - HC Frýdek Místek 6:4.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava:
V dnešním zápase jsme očekávali vítězství, ale asi trochu jiné, než nakonec bylo. Myslím si, že v 1., 2. třetině jsme měli navrch, ale pak se opakovala stejná chyba jako minule. Opět zbytečný faul a osobní trest pro našeho beka, takže jsme museli upravit defenzivu, pak další zbytečné vyloučení Tichého. Na neukázněnost bychom si měli dát pozor, protože bez disciplíny se dá v play - off těžko uspět.