Se Spartou padaly góly až v poslední třetině

• čtvrtek 01. prosince 2005
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Zprvu trochu nezáživné, ke konci ale velmi atraktivní - takové bylo utkání opavských juniorů se svými sparťanskými vrstevníky. Jedinou branku Opavy vsítil ve 45. minutě obránce Jaroslav Kokavec. Pražané vyrovnali až necelou minutu před koncem, kdy se při power-play trefil Procházka.

26. kolo, čtvrtek 1. 12. 2005

1:1 (0:0, 0:0, 1:1)

HC Sparta Praha

Branky: 45. Kokavec (Herman) - 60. Procházka (Handlovský). Rozhodčí: Jeřábek - Pala, Hanzlík. Vyloučení: 6:7. Využití 1:0. Diváci: 160.

Krejčí - Plachký, Vrabel, Huska, Kokavec, Fišera, Koloničný, Tichý, - Weiss, Kříž, Polok, Tůma, Fuks, Kocián, Herman, Wolf, Černý, Macíček, Jurdič, Chalupa, Zaoral.

Neuvirth - Procházka, Cunik, Klouček, Ton M., Kanov, Joob - Hertl, Handlovský, Krätzer, Růžička, Bezouška, Kupec, Drak, Fišer, Meidl, Ton K., Martinec, Burian, Mrňa.

Oba týmy v prvních minutách spíše vyčkávaly na to, s čím přijde soupeř, a tak se na úvodní šanci čekalo až do 6. minuty, kdy Růžička při přesilovce vybruslil zpoza branky, nebezpečně vystřelil, takže domácí brankář Krejčí hodnou dobu nevěděl, kde má puk. V 9. minutě si první přesilovou hru zahrála i Opava, ta však díky faulu Weisse skončila záhy. Když už byly oba týmy v plném počtu, mohl Weiss svůj prohřešek odčinit, když se prosmýkl až před gólmana, ale Neuvirth jeho příležitost zlikvidoval. Stejný výsledek měl i pokus Macíčka. Na druhé straně mohlo otevřít skóre duo Drak - Bezouška, ale Krejčího hokejka včas zabránila zpětné přihrávce na opačný kout brankoviště. Minutu před úvodní sirénou se kuriózního přestupku dopustil sparťanský kapitán Handlovský, když vyhodil svou rozštípnutou hůl mezi diváky, za což vyfasoval 10 minut osobního trestu.

Do druhé části nastoupili domácí i hosté s viditelnou snahou něco s bezbrankovým stavem udělat. Ve 26. minutě dostal Fuks od mantinelu ideální přihrávku, ale sám před brankářem nedokázal kotouč poslat mezi jeho včas sražené betony. O chvíli později se nepodařilo Kupcovi umístit do odkryté brány spoluhráčovu zpětnou přihrávku. Stejnou šanci nedokázali využít ani Opavští, konkrétně Kříž s Fuksem. Mezitím však ještě Cunik vyslal nebezpečný projektil na Krejčího a Weiss s Polokem si gólově neporadili v situaci dva na jednoho. Slezané stupňujou svůj tlak, ale ani Fuks v dobré pozici Neuvirtha nepřekonává, ani se neujímá přečíslení tři na jednoho. I po čtyřiceti minutách tak zůstává na ukazateli skóre stav 0:0.

Poslední třetinu zahájily slepené šance všech členů prvního útoku, ale ani opakované technické střely, ani tvrdé rány na Neuvirtha neplatily. Ve 42. minutě ujel při vlastním oslabení jeden ze sparťanů, ale jeho střela mířila těsně vedle. Ve 45. minutě mohla konečně jedna z laviček vyskočit radostí, a to opavská. V přesilové hře se ujala Kokavcova střela od mantinelu. Od té doby se aktivita pochopitelně přilepila na hokejky Pražanů, což vyústilo v bekhendovou střelu Handlovského do připravené lapačky Krejčího a v téměř gólový únik Mrni, jemuž ve skórování zabránil pohotově vymrštěný levý beton domácího brankáře. Čím se více hosté snažili o vyrovnání, tím více se naskýtala možnost Opavským ujíždět do nebezpečných brejků, ale Fuks ani Polok opavské vedení nepojistili. A tak Sparta stále živila naději na bodový import do Prahy. Reálného obrysu tato vize nabrala po oddechovém čase a při power-play. V ní zůstal před Krejčím nepokrytý Procházka, který klečícímu Krejčímu procedil puk mezi nohama. Přestože Opava svého soupeře opět relativně vysoko přestřílela, na výhru jeden gól většinou nestačí.

Marek Harazim (Opava): Myslím si, že pro oko diváka to byl dobrý hokej, i když první třetina byla trochu rozháraná. Kluci hodně bojovali, dokázali vstřelit vedoucí gól, ale ke konci při power-play soupeře jsme nedokázali dostat puk ze třetiny a Sparta pro nás nešťastně vyrovnala.