Se Vsetínem vládli brankáři

• sobota 22. října 2005
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Bezgólová remíza přinesla opavským barvám další bod a protáhla sérii zápasů bez porážky již na pět. Přestože střelecká převaha Slezanu byla zvláště v prvních dvou třetinách znatelná, ke změně skore nepomohla ani řada šancí na obou stranách ani časté přesilovky.

16. kolo, sobota 22. 10. 2005

VHK ROBE Vsetín

Rozhodčí: Jeřábek - Tuizal, Vengřín. Vyloučení: 9:12. Bez využití. Diváci: 110.

Krejčí - Koloničný, Kokavec, Huska, Plachký, Vrabel, Tichý - Černý, Chalupa, Weiss - Kapsa, Polok, Kocián - Macíček, Kříž, Tůma - Wolf, Jurdič, Fuks.

Štefl - Dalecký, Pelikán, Hrad, Haschka, Novák, Ostrčil - Davídek, Hruška, Hrňa, Uhlár, Smětal, Buš, Ciupa, Dědek, Podešva, Navrátil.

Přestože výsledek svědčí o nulové produktivitě obou týmu v tomto zápase, bylo se od prvních minut na co dívat. Hned v úvodu ujeli do přečíslení Polok s Kociánem, ale nerozehranost byla na jejich souhře znát. Za chvíli se na druhou stranu řítil jeden ze Vsetínských. Jeho umístěná střela se odrazila od brankové konstrukce, ale ani samotní rozhodčí se nedokázali shodnout, zda šlo o tu venkovní, nebo už za brankovou čárou, a tak se skóre neměnilo.

V 9. minutě vyšachoval Kokavec Štefla, ale jeho nahrávku do prázdného brankoviště nikdo z Opavských doklepnout nedokázal. Poté se v obranném pásmu Vsetína rozpoutal velký kolotoč přesných přihrávek a nepřesných zakončení. Do konce první třetiny se pak už moc zajímavých akcí neudálo, vyjímku tvoří vybruslení Davídka a jeho střela, která po vyražení Krejčího betonem skončila na ochranné síti.

Prostřední dvacetiminutovka se nesla v duchu jejího začátku, kdy hned po několika vteřinách putoval za katr Chalupa. Přežité oslabení dalo domácím sílu do útočení, z čehož pramenila Jurdičova střela z mezikruží či Kapsova šance. Nervozita v hlavách hráčů vyvrcholila potyčkou ve 29. minutě, po níž rozhodčí vyloučil z každého týmu hned po dvou hráčích.

Ve 32. minutě si vsetínský tým vzal oddechový čas. To proto, že se mu naskytla možnost hrát přesilovku 4 na 3, na chvíli dokonce dvojnásobnou. Nebezpečím pro domácí branku však zaváněla jen zblokovaná střela Dědka, která si břevno Krejčího svatyně spletla s tanečním parketem. Zdvojenou přesilovku si vyzkoušela ke konci třetiny vyzkoušela i Opava, ale platonický tlak vyplodil jen šikovnou teč a nedůslednou dorážku Kříže.

V poslední části bylo znát, že oba týmy vědí, že tři body jsou více než jeden, a tak se srdnatě bojovalo o každý kousek ledu. Bojovnost však ubrala hráčům hokejovost, a tak největší naději na změnu bezgólového stavu znamenalo Tůmovo bleskurychlé prosmýknutí podél pravého mantinelu, na přesné zakončení mu však nezbyl čas. Stejný taktický prvek jako Valaši v prostřední třetině použili opavští trenéři na konci zápasu, kdy osmačtyřicet sekund před závěrečným hvizdem fauloval Dalecký, ale porada při oddechovém čase žádný zaručený recept na vítězný gól nepřinesla.

Karel Suchánek (Opava): Bylo to vyrovnané kvalitní utkání, hrálo se s velkým nasazením. Bod je pro oba týmy zasloužený a jsem s ním spokojen.

Josef Turek (Vsetín): Přestože je Vsetín v tabulce pod námi, jsme za bod rádi, protože to bylo velmi kvalitní otevřené utkání. Celkem nás brzdila častá vyloučení, kvůli čemuž jsme nemohli plně využít nasazení všech čtyř útoků.