Série proher zastavena! Slezan veze z Valašského Meziříčí tři body!

• sobota 07. listopadu 2015
  • Vojtěch Konečný, David Kovář

Opavští hokejisté dnes po pěti zápasech poznali chuť vítězství a připisují si tak do tabulky tři body! Slezanu vyšla především první třetina, ve které si vytvořil tříbrankový náskok. V sedmadvacáté minutě už dokonce Opavané vedli o čtyři góly, ovšem ani to Bobry nesrazilo do kolen, ba naopak. Domácí dvěma rychlými zásahy dali utkání nový náboj. Ve čtyřiapadesáté minutě se Bobři dokonce dostali na dostřel, ovšem vyrovnávací branku se jim už vsítit nepodařilo. Hvězdou utkání se stal náš útočník Jakub Vítek, jenž vstřelil všechny čtyři góly Slezanu!

17. kolo, sobota 7. 11. 2015

3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Martiník (Varga D., Podešva), 32. Studený, 54. Podešva (Martiník, Varga D.) – 3. Vítek (Selingr), 11. Vítek (Kysela, Selingr), 14. Vítek (Polok), 27. Vítek (Polok). Rozhodčí: Škach – Novák, Rožánek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 3:4.

Neužil – Zbořil, Hradil, Varga D., Martiník, Sprušil, Kovář, Studený, Pořický, Varga Mir., Varga Mar., Slovák, Podešva, Kývala, Baroš, Franek, Tomek, Kaluža, Kuchta, Valentík, Vokurka

Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý, Tůma, Mosler - Herman, Rousek, Vítek, Polok, Hlista, Wolf, Selingr, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa

Hned ve třetí minutě zápasu se prosadili hosté. Pavel Selingr objel bránu a nahrál na hokejku osamoceného Jakuba Vítka, který zakončoval do prázdné branky - 0:1. V 11. minutě domácí prohrávali o dvě branky. Střelu Daniela Kysely srazil za záda Neužila Jakub Vítek, který tak vstřelil svou druhou branku v tomto zápase - 0:2.

Ve 14. minutě se hosté radovali potřetí. Střelu Poloka stihl Neužil vyrazit, k puku se ale dostal Jakub Vítek, a ten zakončil přesně. Vstřelil tak během čtrnácti minut hattrick. To se jen tak nevidí - 0:3. Po zbytek třetiny hosté stále vládli zápasu, ale další branku jsme již neviděli.

I úvod druhé třetiny vyšel lépe hostům. Ve 27. minutě se prosadil nezastavitelný Jakub Vítek a přidal svou čtvrtou branku. Ve 30. minutě se dočkali konečně i domácí. Krásnou střelou pod levý horní růžek se prosadil Ondřej Maritník - 1:4. Hned za dvě minuty se prosadil Václav Studený, a to když kličkou položil Šafránka a překonal odkrytou klec - 2:4. Po zbytek třetiny se hrál vyrovnaný hokej, branka však nepadla.

Třetí třetina byla opatrnější od obou týmů. Bobři se prosadili v 54. minutě. Po kombinaci před bránou dostal kotouč za záda Šafránka Jan Podešva - 3:4. Bobři to poslední minutu zkoušeli i bez brankáře, vyvinuli velký tlak, na branku to však nestačilo a dnešní zápas tedy prohráli o jednu branku.