Série prolomena, Slezan nastřílel Uničovu šest branek

• neděle 16. prosince 2007
  • Michal Berg

Potřetí v sezóně (pokud počítáme i přípravné zápasy) se Slezan střetl s Uničovem a opět v zápase padlo nejméně 8 branek. Hráčům Opavy se podařilo prolomit šestizápsovou sérii porážek a zastavit propad v tabulce. O vítězství rozhodl výkon Slezanu ve druhé třetině, ve které dokázal vstřelit v přesilovkých tři branky a potrestat tak nečistou hru domácích. Dvakrát se v zápase trefil Jaromír Bednárek, tři body za gól a dvě nahrávky si připsal Lukáš Černý. Potvrdit úspěšný výsledek budou moci svěřencí trenéra Suchánka ve středu, kdy doma hostí tým z Kroměříže.

19. kolo, neděle 16. 12. 2007

HC Uničov

2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Branky: 27. Sršeň (Dobrý), 60. Komínek (Drdla) - 12. Suchánek (Kukol, Černý), 16. Bednárek (Kocián), 24. Suchý (Měkýš), 36. Bednárek (Čavrk), 36. Kukol (Měch, Černý), 54. Černý (Měch, Suchánek). Rozhodčí: Koupý - Held, Chocholouš. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:3. Diváci: 300.

Štůrala - Šindler, Heča, Loužek, Fromel, Tomáš, Spurný, Rajnoha, Fišara - Dalloš, Komínek, Martinka - Dobrý, Handl, Kočan - Sršeň, Jurča, Pekr - Lehečka, Drdla

Iláš - Kukol, Mičola, Bednárek, Čavrk, Měkýš, J. Tichý - Suchánek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Suchý, Tůma, R. Tichý.

Karel Suchánek (Opava): Prvních deset minut bylo z naši strany špatných, domácí začali s nasazením a teprve po prvím gólu jsme se vzpamatovali a přidali. Ve druhé třetině jsme už dmácí přehrávali a bylo důležité, že se nám dařilo využívat přesilovky, dali jsme z nich tři góly. Hráli jsme diciplinovaně, naopak domácí byly hodně vylučovaní. Měli jsme připravené i juniory do hry, protože jak Herman, tak Grofek si svými výkony říkají o nominaci, ale zápas byl nervozní, tak jsme nechtěli riskovat nějaké zranění, protože juniorka má před sebou důležité zápasy. Určitě ale příležitost dostanou.

Bylo by dobré, kdyby ta výhra hráčům psychicky pomohla, ale zápas proti Kroměříži nebude doma jednoduchý. Venku hrajeme dobře, hra ma tempo, nevím proč doma se nám nedaří. Určitě budeme proti Kroměříži muset hrát zodpovědně, měli teď nekolik dobrých výsledků venku.