Slezan doma vydřel vítězství nad Vsetínem

• středa 08. prosince 2010
  • Matouš Pepřík

Slezan, coby favorit, do utkání nevstoupil vůbec dobře. První slovo a branku zápasu si připsali hosté. Domácí pak ale zabrali a první třetinu ovládli. Po nezajímavé druhé části došlo na lámání chleba. Hosté dokázali vymazat náskok soupeře a zápas mohl jít dokonce do prodloužení, nebýt Josefa Tichého, který se rozhodl nic neoddalovat a v poslední minutě vystřelil Slezanu vítězství.

24. kolo, středa 8. 12. 2010

5:4 (4:2, 0:0, 1:2)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 6. Černý (Grofek, Tichý), 11. Měch (Grofek, Vrábel), 14. Polok, 18. Grofek (Černý, Bednarek), 60. Tichý (Měch, Černý) - 5. Tesařík (Spitzer), 16. Tesařík (Kajába), 47. Ševčík (Spitzer), 56. Kajába (Slováček, Tesařík). Vyloučení: 5:6 Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 250 Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4

Trenčan - Kukol, Tichý, Bednárek, Pavelek, Vrábel, Tůma, Grofek, Měch, Černý, Herman, Polok, Kocián, Suchánek, Mlýnek, Wolf

Plšek - Farda, Pelc, Spitzer, Kapr, Zelenka, Žabčík, Zavrtálek, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Tesařík, Slováček, Kajába, Holík, Plachtovič, Lechner, Vítek, Gromus, Sochora

Slezan byl sice v roli favorita, ale do utkání paradoxně první promluvil hostující Vsetín. Hosté předváděli, a to zejména v první třetině, velmi rychlé akce a hned první z nich dokázal zakončit už v 5. minutě do opavské sítě Daniel Tesařík. Puk, který se k němu odrazil od betonů domácího gólmana s klidem doklepl za brankovou čáru. Takový úvod zápasu Slezan jistě nečekal, ale určitě ho to nastartovalo, neboť už o necelou minutu později mohl slavit před vsetínským gólmanem Lukáš Černý, který ho na druhý pokus dokázal překonat.Hosté však mohli jít vzápětí znovu do vedení. Štěstí však v tuto chvíli stálo na straně domácích. Před pukem z hole Slováčka je zachránila tyč. Poté se domácí ujali role favorita a začali se soustředit na útok. V polovině třetiny se vyznamenal Tomáš Grofek, který se ihned po rozehrávce ujal puku a zcela nekompromisně propálil hostujícího gólmana Plška.

Čas 13:41 – velice nepříjemná chvíle pro Vsetín. Bylo nařízeno trestné střílení za faul na Tomáše Poloka v brankovišti. Sám Polok tento nedovolený zákrok potrestal střelou nad vyrážečku, která dokonale padla do sítě. Vzápětí se však opět ozval Daniel Tesařík, hlavní tahoun vsetínského celku, který potrestal hrubou chybu domácích obránců dokonalým únikem a střelou mezi betony Trenčana. A svůj druhý gól do první sirény stihl i Tomáš Grofek, který v nepřehledné situaci před brankou hostí dokázal zachovat chladnou hlavu a zavěsit puk pod víko.

Druhá třetina nabídla úplně jiný hokej než ta úvodní. Hra jako by se otočila o 180 stupňů, šance sice byly na obou stranách, ale gólu se zkrátka diváci v této části nedočkali. Asi největší šanci hostí zaznamenal Tesařík, který mohl s klidem doklepnout puk do odkryté části branky, kdyby mu k němu však nescházelo pár centimetrů. Na druhé straně se ve velké šanci ocitl nic netušící Grofek, od jehož brusle se puk odrazil o pomalinku se sunul k brankové čáře. Hostující gólman Plšek ho zahlédl opravdu až na poslední chvíli. Tolik tedy druhá třetina, po jejímž konci svítilo na tabuli nezměněné skóre 4:2.

Závěrečná třetina znamenala opět obrat a také znovuvzchopení se vsetínského celku. Robin Ševčík snížil náskok domácích, když pohotově sklepl odražený puk mezi tyče. I v této části byl vidět Tesařík, jeho střela o několik centimetrů minula tyčku. Už už to vypadalo, že Slezan jednogólový náskok udrží, ale necelých pět minut před koncem přišla ledová sprcha. René Kajába po perfektně provedené kombinaci srovnal na 4:4. Nutno však podotknout, že to domácí nevzdali a tlačili, jak jen to šlo. Štěstí se k nim opět přitočilo a v posledních okamžicích jim přihrálo přesilovku 5 na 3. Toho dokázal využít Josef Tichý, který se dlouho nerozmýšlel a v poslední minutě od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Jeho trefu ocenili nejen fanoušci v hledišti, ale také celý tým, kterému zajistil plný počet bodů.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Z naší strany to bylo dneska velké trápení. Nemělo to ten správný nápad, tu energii. Těžko se nám zakládaly útočné akce a nedařilo se nám střílet. Měli jsme i několik nemocných hráčů, takže byl problém i dát dohromady sestavu. Nakonec jsem rád, že jsme ty tři body v závěru vydřeli.

Juraj Jurík (trenér VHK Vsetín):

Myslím si, že dnes se hrálo spíše průměrné utkání s nešťastným koncem pro nás. Minimálně za třetí třetinu jsme si ten bod zasloužili, bohužel jsme však udělali dva fauly, které soupeř potrestal gólem na 5:4. My jsme pak již neměli moc času na odpověď, takže body zůstaly v Opavě.