Slezan dotahoval marně a podlehl Bobrům

• sobota 28. října 2017
  • Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Opavští hokejisté souboj se svým tabulkovým sousedem z Valašského Meziříčí nezvládli. V úvodní třetině se Slezané dostali do dvoubrankového manka, které dokázali smazat, ale Bobři v závěru úvodní části získali náskok zpátky. Ve druhé třetině přidali Valaši další tři branky a Opava už ve třetím dějství stačila pouze snížit na konečných 4:6.

15. kolo, sobota 28. 10. 2017

4:6 (2:3, 0:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Černý (Šindelář, Tichý), 17. J. Vítek (Černý, Herman), 47. Wolf (Kilnar, Chalupa), 60. Rudl (Černý) – 7. Hořanský (Spratek, Mikel), 12. Baroš (Kývala, Studený), 18. Matějka, 28. Hořanský (Žák, Spratek), 29. Brunec (Pořický, Mikel), 32. Pořický (Baroš). Rozhodčí: Vrba – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:7, navíc Šafránek (Opava) 10 minut, Slavík (Opava) a Spratek (Valašské Meziříčí) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6, 4:6.

Šafránek – Slavík, Kiss, Tichý, Šindelář, Štindl, M. Pokorný, Rudl – Vaněk, Seidler, Kilnar – Vítek, L. Černý, Herman – Rousek, Chalupa, Wolf – Hartmann, Maxner, Malina.

Šurý (Plšek) – Mikel, Hryciow, Baroš, Žák, Weintritt, Váňa – D. Pokorný, Brunec, Hořanský, Matějka, Studený, Pořický, Spratek, Kývala, Martiník, Daněk, Dalajka.

Úvodní minuty nabídly převahu domácího Slezanu. Hosté z Valašska se ani přes přesilovou hru nedostali do větší gólové šance. V 7. minutě ale našla nová posila v podobě Daniela Spratka nádhernou přihrávkou mezi kruhy Adama Hořanského, který ranou z první propálil vše co mu stálo v cestě včetně brankáře Šafránka a poslal hosty do vedení – 0:1.

Opava si nadále vypracovávala příležitosti ke skórování, byli to ale Bobři, kdo znovu udeřil. Před Šafránkem došlo ke zmatku, kterého dokázal využít Vojtěch Baroš. Ten podobně jako Hořanský před ním propálil vše co mu stálo v cestě a poslal tak Bobry do dvoubrankového vedení – 0:2.

Ve 13. minutě šel na trestnou lavici pykat Brunec za sekání. Slezané nabídnutou přesilovou hru dokázali využít v jejím závěru. Lukáš Černý hlídkoval před bránou, kde dokázal dostat za záda Šurého kotouč, který byl brankářem hostů jen vyražen po střele Šindeláře. Opava tedy stáhla vedení Valachů na rozdíl jediné branky – 1:2.

Opavští pokračovali v náporu. Na Šurého vyslali několik střeleckých pokusů, a nakonec se jeden z nich v 17. minutě ujal v podobném duchu jako první branka domácích. Černý vyslal na Šurého dělovku od modré, ten ji zvládl vyrazit jen před sebe, kde si ji našel Jakub Vítek a poslal puk za bezmocného brankáře Valachů. Stav byl tedy opět nerozhodný – 2:2.

Bobři na nic nečekali a vzali si vedení zpět na svou stranu o necelou minutu později. Jan Matějka byl dostatečně důrazný před Šafránkem, aby prorval kotouč za jeho záda do prostoru brány. Opavským se uznaná branka nelíbila, rozhodčí ji ovšem po poradě se svými kolegy uznal – 2:3. Valašské Meziříčí mohlo jít ještě několik sekund před koncem prvního dějství do dvoubrankového vedení. Kývala ale nedokázal využít samostatného úniku, když ho vychytal brankář Šafránek.

Hned v první minutě druhé periody mohli Slezané opět snížit na rozdíl jediné branky. Proti byl ale gólman Šurý, který podržel svůj tým vynikajícím zákrokem. Opava se nadále snažili o snížení skóre. Ve 27. minutě k tomu nebyl daleko Černý. Z bezprostřední blízkosti ale napálil kotouč jen do připraveného Šurého.

Hráči Valašského Meziříčí utnuli snahy soupeře dvěma rychlými góly ve svatyni Šafránka. Nejprve ve 28. minutě našel cestu za jeho záda Adam Hořanský. Tomu brankou naservíroval na zlatém podnose Žák, když vedl celý únik dva na jednoho, a nakonec jen k Hořanskému poslal kotouč těsně před brankovištěm – 2:4. O dalších čtyřicet sekund to bylo už o tři branky. Tomáš Brunec dokázala využít zaváhaní obránců Slezanu, kteří už si byli jisti zastaveným útokem Bobrů a černou gumou vymetl Šafránkovu šibenici – 2:5.

Utkání se překlopilo přes svou polovinu a Bobři šli do čtyřbrankového vedení. Barošovu ránu před brankou tečoval vzorově Jakub Pořický, na což byly Šafránkovy reflexy krátké, a tak musel lovit již šestý kotouč z jeho branky – 2:6.

Opava zápas nevzdávala a snažila se opět o překonání Šurého. K dobrým šancím se dostali Kilnar nebo Tichý. Všechny pokusy ale končily zblokovány hráči Valašského Meziříčí nebo zákroky v pohodě chytajícího Šurého. Dvě minuty před koncem druhé třetiny ještě nabídly potyčku mezi Pořickým a Wolfem. Oba hráče poslal rozhodčí Vrba vychladnout na trestnou lavici.

Uběhly dvě minuty z třetího dějství zápasu a Slezané byli velmi blízko své třetí brance. Seidler s Kilnarem ujížděli na brankáře Valachů. Seidler se pokusil zmást Šurého náznakem střely, kotouč ale velice pohotově poslal na Kilnara, kterému puk nesedl a nedostal se do zakončení. Ve 47. minutě už tomu bylo ale jinak. Osamoceného Petra Wolfa našel před brankou Kilnar, a ten již neměl problém dostat kotouč do odkryté branky – 3:6.

Slezané byli nadále aktivní a vytvářeli si příležitosti, ze kterých by dále korigovali stav duelu. V 54. minutě dokonce dostali možnost přesilové hry pět na tři. Ani tu nedokázali využít, a tak Valaši nadále vedli o tři branky. Závěrečná minuta nabídla šarvátku mezi Slavíkem a Spratkem. Oba hráči vyfasovali pětiminutový trest a trest do konce utkání. Opava navíc v poslední minutě dostala nabídku přesilové hry, kterou jedinou sekundu před koncem duelu využil Dominik Rudl, jehož dělovka vymetla všechny pavučiny Šurého brány – 4:6.

Na zisku všech bodů pro Bobry to ovšem nic nezměnilo, a tak to byli právě hosté, kdo si připsal všechny tři body tabulky.