Slezan jasně přehrál brněnskou Techniku a zvítězil rozdílem pěti branek

• sobota 23. listopadu 2013

Opavští hokejisté si v sobotním utkání hladce poradili s Technikou Brno. Opava byla od začátku jasně aktivnějším týmem a hosty nepouštěla do větších šancí. Slezan se dokázal prosadit hned pětkrát, Brno však nedokázalo na žádnou z branek odpovědět. Slezané si tedy připisují na své konto tři body a posouvají se na čtvrté místo tabulky.

21. kolo, sobota 23. 11. 2013

5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 6. Černý (Wolf), 17. Svoboda (Tichý, Vítek), 36. Wolf (Měch, Galvas), 46. Vítek (Kukol, Polok), 47. Svoboda (Měch, Wolf). Rozhodčí: Koliba - Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 760. Průběh utkání: 5:0.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Kukol, Pavelek, Mosler, Bednárek - Měch, Vítek, Polok, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Chvátal (47. Novák) – Habrovec, Dittrich, Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř, Jurča, Fadrný, Česnek, Kozák, Benýšek, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Bělohlávek, Maršálek

Začátek utkání nenabídl příliš pěknou podívanou. Obě mužstva se spíše oťukávala a k vidění tak nebyla nějaká vážnější šance. První větší šanci měl Slezan, když Galvas tvrdě vypálil, Chvátal tuto jedovatou střelu se štěstím vyrazil. Za půl minuty se poprvé měnilo skóre. Wolf zpoza brány našel dobře postaveného Černého a opavský forvard zametl puk do odkryté klece.

Kdo čekal, že se Brňané začnou po inkasované brance hnát do útoku, tak se mýlil. Branka Černého je totiž hodně zaskočila. V sedmnácté minutě už Opava vedla o dvě branky. Tichý pěknou přihrávkou poslal do samostatného úniku Svobodu a ten skvěle provedeným bekhendovým blafákem překonal Chvátala - 2:0.

Technika vstoupila do druhé třetiny v početní výhodě, Kysela totiž na konci první dvacetiminutovky vyfasoval čtyři minuty za vysokou hůl. Hosté však tuto přesilovku nesehráli příliš dobře a branku tedy nevstřelili. Brno mělo poté velké štěstí, ke střele se totiž dostal Mosler, jeho rána z vrcholu kruhu těsně prosvištěla kolem pravé tyče. Svěřenci trenéra Kaňkovského měli poté k dispozici opět početní výhodu, v té se ovšem také nedokázali prosadit.

Naopak Slezan se svou početní výhodou naložil dokonale. Wolf se snažil přihrát přes brankoviště, přihrávka se však od brusle jednoho z brněnských dostala za brankovou čáru a Opava vedla o tři góly. Na konci druhé periody si důležitý zákrok připsal Šafránek, když dokázal zneškodnit střelu z přečíslení.

Do poslední části sobotního utkání vstoupili lépe hráči opavského Slezanu. V čase 45:13 se prosadil Vítek, který zametl odražený puk do hostující svatyně - 4:0. Po této brance se do velké příležitosti dostal hostující útočník Kozák, který obdržel přihrávku těsně před Šafránkem, opavský gólman Kozákovo zakončení skvěle zneškodnil. Za necelou minutu vypálil tvrdě kapitán Měch, Chvátal střelu vyrazil pouze před sebe, Svoboda se z dorážky nemýlil a upravil na 5:0. Po páté inkasované brance nahradil Chvátala v bráně Novák. Hra byla poté chvíli přerušena, poněvadž hostující Fadrný nepříjemně narazil do mantinelu a musel být dokonce odnesen na nosítkách.

Když se hra rozeběhla, tak se sám před Novákem zjevil Chalupa, nepodařilo se mu však trefit volný prostor u tyče. Technika se dostala do velké šance v 53. minutě. Brzobohatý přihrál neobsazenému Jurčovi, ten však těsně minul.

Opava hru v následujících minutách kontrolovala a v pohodě si dokráčela k vítězství. Porazila Techniku Brno 5:0 a posouvá se tak na 4. místo tabulky.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava):

Podařilo se nám navázat na zápas se Vsetínem. Dobře jsme bruslili a hráli velmi dobře. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili a zápas zvládli s čistým kontem. Navíc se nám dařilo i střelecky, takže šlo o povedený zápas.