Slezan nadělil svým fanouškům vítězství

• úterý 22. prosince 2009
  • Michal Berg, Jan Šimek

V dnešní předehrávce 26. kola druhé hokejové ligy se utkala domácí Opava s hostujícím Hodonínem. Utkání nabídlo pohledný hokej, celkem bylo k vidění 8 krásných branek. Domácí o svém vítězství rozhodli prakticky již v první třetině a po zbytek zápasu své vedení již kontrolovali. Opavští tak vyhráli již třetí zápas v řadě a nadělili tak předčasný dárek svým příznivcům.

26. kolo, úterý 22. 12. 2009

5:3 (2:0, 3:2, 0:1)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky:6. Vitásek (Měch), 12. Vitásek (Kukol, Měch), 31. Pavelek (Kocián), 36. Pavelek, 37. Grofek (Měch, Černý) - 32. Haring (Komárek, Vaškovič), 37. Salajka (Flamik), 45. Jurásek (Hrtús, Pokorný) . Rozhodčí: T. Krenželok - M. Tuizal, M. Řezáč. Vyloučení: 4:7 + Holeš a Špok (oba HOD) 10minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 130. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

Trenčan - Kukol, Vitásek, Kysela, Tichý, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Suchánek, Chalupa (41. Kovalovský), Tůma

Holeš (37. Šurý) - Flamík, Salajka, Pokorný, Komárek, Rapant, Šimeček - Holuša, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Hrtús, Haring, Vrba, Hollý

Kdo čekal v předvánočním duelu Opavy s Hodonínem adventní pohodový hokej s myšlenkami pod vánočním stromečkem, ten se hluboce mýlil. Opavští hráči chtěli dát svým fanouškům pěkný dárek v podobě vítězství a začali nadělovat už v páté minutě, kdy se trefil od modré mezi betony brankáře Holeše Vitásek. Stejný hráč o pár minut později zvyšoval v přesilovce na 2:0, když pro změnu poslal puk do horního růžku hodonínské branky.

Hosté byli úvodem zápasu zaskočeni a k ohrožení domácí branky se dostávali jen sporadicky, nejblíže branky byl ve 14. minutě Holuša, ale Trenčan jeho nenápadnou ránu z voleje betonem vykopnul. Blízko hattricku byl opavský obránce Vitásek, jeho bekhendová rána v skončila jen těsně vedle soupeřovy branky.

Opavě se povedl i vstup do druhé třetiny, i když jej nedokázala přetavit ve zvýšení skóre. Nejprve trefil Měch v dobré šanci jen obránce Komárka, poté nedokázal dotáhnout blafák při samostatném úniku Pavelek.

Zkušený opavský útočník Pavelek se ale branky přece jen dočkal. Ve 31. minutě Tůma zlomil tvrdou ranou Holešovi hůl, hodonínský brankář pokračoval ve hře s jen hokejkou svého spoluhráče a ta byla slabou zbraní proti Pavelkovu pokusu, kterým zvýšil na 3:0.

Teprve za tohoto nepříznivého stavu se hosté probudili a začali výrazně ohrožovat domácí branku. Šanci Juráska ještě zmařil tygřím skokem Trenčan, na střelu Haringa po přihrávce Vaškoviče zpoza branky už ale byl krátký.

Hosté mohli přidat i další branky, ale proti průniku faulovaného Špoka i šanci Holuši se domácí brankář Trenčan vyznamenal. Na druhé straně naopak neměl svůj den Holeš, když vyrazil až téměř na modrou čáru do souboje s Kociánem, odražený puk se dostal k Pavelkovi a ten do prázdné branky přidal svou druhou branku v zápase.

Utkání zdramatizoval o chvíli později obránce Hodonína Salajka, když v přesilovce dokázal dorazit Flamíkovu střelu a snížil na 4:2, hned vzápětí ale ujela dvojice Měch - Grofek a druhý jmenovaný vyhnal svou střelou Holeše z branky. Velmi pohlednou druhou třetinu zakončil ještě střelou do tyče hostující bek Pokorný.

Opavě se na přelomu druhé a třetí třetiny nepodařilo využít dvojnásobnou minutovou přesilovku a přišel trest, ve 44. minutě se po pohledné a rychlé akci prosadil Zdeněk Jurásek.

Hodonínu ve třetí části narostla křídla a jeho hráči výrazně přidali, nicméně ani domácí se nenechávali zahanbit a hrozili z brejků, ty však zastavoval náhradní brankář Šurý s přehledem. Tlak Hodonína narůstal, ale domácím se dařilo dobře bránit a když nevyšla klička Hollého v 57. minutě, nedostali se hosté v závěru ani ke hře bez brankáře. V utkání hraném ve vysokém tempu se tak z předvánočního vítězství radovala Opava.

Karel Suchánek (Opava): Měl jsem z dnešního zápasu obavy, nastoupili jsme se třemi juniorskými obránci, ale zápas zvládli velmi dobře, stejně jako zbytek týmu. Ve třetí třetině se nám podařilo ubránit tlak soupeře a výborně zachytal i Adam Trenčan.