Slezan nasázel Karviné osm branek a prodral se tak na osmé místo!

• sobota 16. ledna 2016

Naši hokejisté dnes zvládli důležité utkání s Karvinou a zaslouženě si do tabulky připisují tři body. Hosté se sice ujali bleskově vedení, poté však veškerou iniciativu přebral Slezan a vsítil šest gólů v řadě. Na šestý a sedmý zásah Karvinští sice odpověděli, to však bylo z jejich strany vše. Poslední hřebíček do rakve zatloukl v čase 59:49 Pavel Selingr, jenž svou druhou trefou v zápase upravil na konečných 8:3.

34. kolo, sobota 16. 1. 2016

8:3 (4:1, 2:1, 2:1)

HC Karviná

Branky a nahrávky: 5. Chalupa (Galvas), 6. Wolf (Galvas, Chalupa), 17. Wolf, 18. Herman (Svoboda), 29. Vítek (Selingr), 37. Tůma (Herman, Baďura), 48. Selingr (Polok, Tichý), 60. Selingr (Polok, Tichý) – 1. M. Kasperlík, 39. Vyčesaný, 58. Opravil (Javín, Grygar). Rozhodčí: Koziol – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. Diváci: 450. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3.

Šafránek – T. Černý, Galvas, Mosler, Tichý, Tůma, Vrabel, Pavelek – Rousek, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, Baďura, Herman – L. Černý, Klapetek.

Pútec (21. – 53. Gleich) – Dziov, Opravil, Javín, Jaroch, Deutsch, Trnený – Chomič, Foltyn, Grygar, Logunovs, Václavík, Vyčesaný, Křibík, O. Kasperlík, M. Kasperlík, Juhász, Vlček, Malík.

Vstup do utkání vyšel lépe hokejistům Karviné. Ti se totiž dostali do vedení už ve čtyřiadvacáté vteřině, kdy Martin Kasperlík střelou švihem překonal Šafránka, 0:1. Slezan ale s hostujícím celkem srovnal rychle krok. Galvas předal Chalupovi kotouč a rána našeho forwarda zaplula přesně mezi betony hostujícího gólmana, 1:1. Za necelé dvě minuty Opavané otočili skóre. Po vyhraném buly v útočném pásmu se ke střele dostal Galvas, Půtec kus černé gumy neudržel a Wolf jej důrazně dotlačil za brankovou čáru, 2:1.

Opava si při početní výhodě vytvořila slibnou šanci, Polok ani Vítek ale zblízka nepřekonali Pútece. Další přesilovou hru už svěřenci trenérů Suchánka a Musiala využili. Šafránek bleskově přihrál na útočnou modrou, kde si Wolf obhodil dva protihráče a následně puk procedil za záda brankáře hostí, 3:1. Slezan ještě v téže periodě přidal čtvrtý zásah. Svoboda předložil touš Hermanovi, ten se s ním nemazlil, opřel se do něj a prostřelil Pútece, 4:1.

Během přestávky došlo u hostů k výměně gólmana, Pútece nahradil Gleich. První velkou šanci v prostředním dějstvím měl Polok, z prostoru mezi kruhy trestuhodně minul. Hráč s číslem čtrnáct na zádech nemusel dlouho smutnit. Krátce nato Selingr skvěle našel Vítka, který si kličkou do bekhendu položil Gleicha a následně, za pomocí tyče, dostal kotouč za jeho záda, 5:1. Na druhé straně se ocitl Lugonovs sám mezi kruhy, Šafránek mu ale tygřím skokem zabránil ve skórování. Tentýž hráč pak z blízka zcela minul poloprázdnou klec Slezanu.

Opavané v čase 36:32 přidali šestý gól. Herman přiťukl puk Tůmovi, jehož nahození od modré čáry propadlo až do karvinské sítě. Gleich byl v tomto případě absolutně bezmocný, neboť měl zcela zakrytý výhled, 6:1. Celek z hornického města dokázal před koncem druhé tercie snížit. Vyčesaný v mezikruží vybojoval puk, neotálel a ihned vypálil. Šafránek kus černé gumy zastavit nedokázal a červené světlo za naší svatyní se tak naplno rozzářilo, 6:2.

Aktivní Lugonovs mohl v šestačtyřicáté minutě snížit, když se proháčkoval kolem dvou hráčů, na Šafránka však nevyzrál. Krátce poté se proti pravidlům provinil Grygar a domácí tak čekala přesilovka. Tu Slezané využili. Polok předložil touš Selingrovi, ten vyslal na bránu tvrdý projektil, Gleich byl bez šance , 7:2. Slezan v následujících minutách střetnutí hru kontroloval, a i když v čase 57:42 snížil na 7:3 Opravil, nebylo o vítězi pochyb. Jedenáct vteřin před poslední sirénou navíc Selingr přidal osmý gól a upravil tak na konečných 8:3.

David Musial (trenér Opavy): „Byl to důležitý zápas a jsem rád, že jsme jej zvládli. Sice mě to trochu naštvalo, nakonec jsem však byl rád, že jsme hned při prvním střídání dostali gól. Inkasovaná branka nás totiž nabudila. V první třetině jsme byli v pohybu, pak jsme měli místy pár výkyvů, ale dobře zachytal Dušan Šafránek. Z mnoha šancí jsme dali osm gólů, což je výborný výsledek. Velmi dobré jsou hlavně tři body.“