Slezan nechal Kometu ještě naživu

• sobota 21. února 2004
  • Tomáš Kubánek, Michal Berg

O p a v a - Opavští hokejisté nezvládli koncovku svého druhého zápasu ve skupině o udržení a prohráli 1:2. Jelikož největší "konkurent" na druhé barážové místo Písek vyhrál v Prostějově, propadla se Opava opět na předposlední příčku. Naopak naděje brněnské Komety na vyhnutí se baráži ještě nevyhasla. V důležitém duelu se Slezané nejprve dostali do vedení trefou Roberta Najdka, domácí však ve třetí části vyrovnali a v přesilovce stav otočili.

, sobota 21. 2. 2004

HC Kometa Brno

2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

42. Kavulič (Mráz), 52. Šperger (Chvojka, Kavulič) - 23. Najdek (Šebesta, Tůma). Rozhodčí: Dvořák - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 370.

Tuček - Elsner, Augusta, Chvojka, A.Lhotský, David, Z.Sedláček - Točík, J.Sedláček, Nohel - Malček (41. Rečičiar), Meixner, Jurík - Látal (41.Kavulič), Šperger, Mráz.

Šlupina - Tůma, Kramný, Šefčík, Růčka, Vnenk, Přibyla - Suchánek, Sochorek, Šebesta - Hulva, Najdek, Mikšan - Rozum, Harazim, T.Lhotský

zápas v brněnské hale Rondo nesl všechny atributy souboje týmů z úplného dna tabulky. Opava, která dobrým výkonem vybojovala body v Písku, na ledě Komety po většinu času hrála jen druhé housle a bojovnější domácí jí zaslouženě porazili.

První třetina neukázala čtyřem stovkám diváků v hledišti téměř nic zajímavého, Brno bylo aktivnější, ale nedokázalo se dostávat do šancí, jedinou, na šlupinu vystřelilo pouze sedmkrát a nebyýt velké šanci Špergra v poslední minutě, byla by první třetina esencí hokejové nudy. Opava několikrat zahrozila z brejků, ale jen velmi symbolicky.

Druhá část přinesla naprostý obrat ve hře, útočilo se opět na stejnou branku, ale teď v ní stál domácí gólman Tuček. Ten zklivodoval šanci Sochorka i Kramného dorážku ze dvou kroků, nestačil pouze na nájezd Šebesty s Najdkem, která druhý jmenovaný přetavil v branku střelou nad tučkovu lapačku. Za domácí mohl při úniku ve vlastním oslabení srovnat Meixner, ale puk, poskakující před odkrytou Šlupinovou brankou, pouze v oblacích ledové tříště poslal na zadní mantinel.

Do třetí části nastoupili domácí se změnami v sestavě, na led se dostali Kavulič a Rečičiar, a ve hře se to hned projevilo. Opava upustila od nátlakové hry, kterou předváděla ve druhé části a zcela přenechala domácím iniciativu. A Kometa toho dokázala náležitě využít. Vyrovnání přišlo v chvíli po začátku třetiny, na křížnou přihrávku Mráze si najel před branku Kavulič a z voleje překonal Šlupinu. Druhá a vítězná branka domácích padla v přesilové hře při vyloučení Najdka, Chvojkovu střelu od modré ještě Šlupina vyrazil, ale na dorážku nikým nehlídaného Špergra již neměl.

Opava se v posledních minutách snažila o vyrovnání, ale hráči v červených dresech zapnuli velmi pozdě. Při hře bez brankáře si sice vytvořili silný tlak, ale puk po velké šanci Lhotského se jim do Tučkovy branky protlačit nepodařilo. Domácí tak po dlouhé době bodovali a Opava se zopět propadla v tabulce na 13. místo za Písek.

Josef Doboš (Opava): Jeli jsme si sem do Brna pro body, to že nemáme žádný je velké zklamání. V úvodu nás Brno přehrálo, naopak ve druhé třetině jsme byli jasně lepší a měli jsme si zápas pohlídat. Bohužel hlavně ve třetí části naši hráči soupeře velmi podcenili a to se jim nevyplatilo. Nedokážu si to vysvětlit, v Písku jsme sehráli vyníkající zápas, tady to byla hrůza. Zejména někteří zkušení hráči si mysleli, že se soupeř snad porazí sám...

Svatopluk Číhal (Brno): Souhlasím s kolegou, ve druhé třetině jsme hráli velmi špatně, ustrašeně, a kdyby Opava přidala ještě jeden gól, byl by ten průběh jiný. Do třetí části jsme udělali změny v sestavě a naše hra se oživila, bylo tam vidět to nasazení a bojovnost a ta dnes rozhodla. Tahle výhra sice už nase postavení nejspíš nezlomí, ale je důležité se i před případnou baráží naučit vyhrávat.