Slezan nestačil na Nový Jičín a podlehl mu rozdílem tří branek

• sobota 25. ledna 2014
  • Lukáš Jasoněk

Hokejisté opavského Slezanu v sobotním utkání nestačili na výběr Nového Jičína. Opavští šli sice zásluhou Galvase do vedení, avšak hostům se ještě do první přestávky podařilo vývoj utkání otočit. V následujících dvou třetinách inkasovala Opava další tři branky a po výsledku 2:5 si do tabulky nepřipíše ani jeden bod.

36. kolo, sobota 25. 1. 2014

2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Galvas (Měch, Kysela), 39. Chalupa (Vítek) – 11. Fojtík (Vašut), 13. Fojtík (Hanák), 37. Horák (Novotný, Lehečka), 43. Novotný (Lehečka, Vašut), 53. Novotný (Macháček, Lehečka). Rozhodčí: M. Dědek – J. Novotný, R. Šimčík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:3. Průběh utkání: 1:0,1:3,2:3,2:5.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Šrámek – Dusík, Cabák, Vašut, Horák, Prokop, Fišera – Gebauer, Fojtík, Kabeláč, Ohera, Lehečka, Sprušil, Putniorz, Macháček, Hanák, Zedník, Novotný, Heža, Uhlar

První vážnější šanci si vypracovali hosté, Sprušil dostal přihrávku do předbrankového prostoru a nebezpečně vypálil, jeho střelu však domácí gólman zneškodnil. O chvíli později se v oslabení do samostatného úniku dostal Lehečka, toho ale šikovně odzbrojil vracející se Kysela. Úvodní branku se podařilo vsítit Opavě, v přesilové hře vypálil od modré čáry Galvas, jehož razantní střela skončila až za zády brankáře Šrámka.

Hostům se však podařilo nepříznivý vývoj utkání díky dvěma trefám Fojtíka otočit. Tento dravý útočník se nejprve dokázal prosadit v přesilové hře pět na čtyři a přesně o dvě minuty později přidal další přesný zásah. V čase 15:24 dopravili hostující hráči kotouč do opavské klece potřetí, avšak gól nemohl být uznán, neboť hlavní arbitr již předtím odpískal útočný faul Gebauera. V následné přesilovce se do šance dostal Vítek, jeho rána prosvištěla kousek nad horní tyčí Šrámkovy svatyně.

Po přestávce dostali hráči Nového Jičína po nedovoleném zákroku Kysely možnost trestného střílení. Lehečkovi však v poslední chvíli vypíchl kotouč z hole gólman Šafránek a stav utkání se tak nezměnil. Rušno bylo ovšem také na druhé straně, kdy po střele Chalupy pomohla Šrámkovi pravá tyč a Galvasovu ránu vyrazil novojičínský gólman ramenem do ochranné sítě. Ve dvaatřicáté minutě zkusil zahrozit i Černý, ale na skvěle chytajícího Šrámka si nepřišel.

A tak udeřili hosté. Horák si v přesilové hře na modré čáře srovnal puk a střelou k pravé Šafránkově tyči navýšil vedení svého týmu. Domácímu celku se však na tuto trefu podařilo rychle odpovědět, když se povedenou střelou do horního rohu branky prezentoval Chalupa a snížil tak skóre na 2:3.

Na začátku třetího dějství byli aktivnější hosté. Velmi blízko k hattricku měl Fojtík, ale jeho střela zamířila pouze do pravé tyče opavské klece. Pak se však hostům naskytla ideální příležitost ke skórování, neboť po vyloučení Moslera dostali výhodu přesilové hry. A tu také novojičínští hokejisté využili, když přihrávkou Lehečky nepohrdl Novotný, po jehož střele si kotouč našel cestičku až do brány. V čase 52:51 se hosté radovali popáté, Macháčkovu střelu ještě Šafránek svým betonem vyrazil, na Novotného dorážku už ale opavský gólman neměl nárok.

Hosté mohli své vedení v závěru utkání ještě navýšit, v samostatném úniku byl totiž faulován Fojtík a sudí nařídili v jejich prospěch trestné střílení. Při jeho provedení se autor dvou branek pokusil zasunout touš mezi Šafránkovy betony, zkušený gólman je ale hbitě sklapl k sobě a nedal Fojtíkovi sebemenší šanci. Hosté si už závěr zápasu pohlídali a nepřipustili žádné komplikace.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava):

Všichni se nad sebou musí zamyslet, jestli tomu dávají maximum. Náš tlak je spíše platonický, musíme zlepšit nátlakovou hru a soupeře dohrávat. Je totiž smutné, když před play-off prohrajeme doma s týmem, který se do vyřazovacích bojů dost možná ani nedostane.

Aleš Flašar (trenér HC Nový Jičín):

Zápas se mi po výhře dobře hodnotí. Hráli jsme ze zajištěné obrany s výborným Šrámou v brance. Hrozili jsme z brejků a využili tři přesilovky, což rozhodlo. Jednoduché to ale nebylo, Opava nás především ve druhé třetině přehrávala.