Slezan nestačil na Prostějov

• sobota 23. října 2010
  • Daniel Bartonec, Miroslav Klimeš

Opavští hokejisté nevstoupili do sobotního klání na ledě Prostějova dobře. Po dvou třetinách prohrávali již o tři branky, přesto stihli zápas ještě pořádně zdramatizovat díky brankám Grofka a Měcha. Opavští v závěru využili také možnosti power play, ale ani ta ke srovnání skóre nepomohla. Definitivní pojistku Jestřábům zajistil střelou do opuštěné branky Slezanu prostějovský Žajgla. Možnost na reparát mají Suchánkovi svěřenci již tento čtvrtek, kdy hostí na svém stadióně celek Uničova.

13. kolo, sobota 23. 10. 2010

HK Jestřábi Prostějov

4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 17. Čuřík (Šimo), 20. Šebek D. (Jedlička, Šebek P.), 38. Paška (Šebek D., Šebek P.), 60. Žajgla (Šimo) - 41. Grofek (Kukol, Tichý), 54. Měch (Černý, Tůma). Rozhodčí: P.Humpolíček - F.Held, O.Trunečka. Vyloučení: 6:7 navíc Polok (OPA) 10 min. osobní trest za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Slovák - Jedlička, Paška, Halouska, Peštuka, Finkes, Kolibár, Doseděl, Tomiga M. - Stráněl, Duba, Stejskal - Žajgla, Čuřík, Šimo - Bartošek, Šebek P., Šebek D. - Meidl, Matoušek, Kryl.

Iláš - Kukol, Tichý, Tůma, Kukol, Vrábel, Schreier - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Mlýnek, Chalupa, Herman - Wolf, Kříž, Suchánek

Do utkání vstoupily oba celky velice opatrně a první dvě minuty to vypadalo že se na prostějovském zimním stadionu bude odehrávat nudný hokej. Pak ale jakoby Jestřábi zařadili vyšší stupeň a dostali hosty pod tlak. Obrovskou šanci měl David šebek, když spálil stoprocentní šanci z prostoru mezi kruhy, puk vyslal jen do dobře postaveného Iláše. Domácí byli i nadále aktivnější a vyplynulo z toho vyloučení hráče hostů. Jestřábi se ale v přesilové hře klasicky trápili a k vážnějšímu ohrožení branky hostí nedošlo. V 9. minutě byl vyloučen David Šebek a o minutu později ho následoval na trestnou lavici Tomáš Halouska a hosté hráli přesilovku 5 na 3. V té sice hráči Opavy drželi Jestřáby v jejich obranném pásmu, šance však nepřicházely a naopak Čuřík vypíchl obráncům hostů puk a s podporou Patrika Šebka zaútočili dva na jednoho, druhý jmenovaný se dostal do zakončení, ale jeho blafák mu Iláš pokryl. Jestřábi pak znovu diktovali tempo hry a dočkali se i branek.V 17. minutě Jakub Čuřík vyjel z rohu kluziště před branku, položil si Iláše a bez problémů zametl puk do branky. V poslední minutě přidali domácí další branku, když využili přesilovou hru, kterou tentokrát sehráli parádně. Puk se po ose Patrik Šebek, Robert Jedlička dostal idealně na hůl Davida Šebka a ten z první příklepem překonal přesouvajícího se brankáře hostů.

Druhá třetina byla po hokejové střánce nejhorší částí zápasu. Domácí několikrát ze začátku zahrozili, nebezpečná byla po nahození Matouška od modré teč Lukáše Duby těsně před Ilášem, ten se štěstím vykopl betonem. Za chvíli parádně nabil na střelu z kruhů Stejskal Bartoškovi, jeho bomba po ledové ploše skončila na betonech skvěle chytajícího Davida Iláše. Poté ale hra upadla do podprůměru a dlouhé minuty se spíš bojovalo o střední pásmo. Akce se diváci dočkali až ke konci třetiny, kdy rozhodčí vyloučil v jedné minutě tři hráče, hosté hráli nejlepší přesilovou hru 4 na 3. Hráči Slezanu ale znovu jen kombinovali a brankář Slovák mnoho práce neměl. Ve 38. minutě se první vyloučený Jiří Paška vracel z trestné lavice a to dobře viděl David Šebek, který měl puk ve své moci a poslal mu ho parádní přihrávkou. Prostějovský obránce s pukem příliš nevymýšlel, puk chytře umístil pod Ilášovu vyrážečku a rozradostnil tak prostějovské obecenstvo po třeti.

Opavští ale rozhodně zbraně nesložili. Hned v úvodu zaspala domácí obrana, nechala proklouznout Tomáše Grofka a ten sám proti Slovákovi udělal kličku a zavěsil pod horní tyčku. Hosty tato branka hodně posílila v dalším snížení stavu jim ale bránila nedisciplinovanost. Domácí hráli dvě přesilovky, k závaru před Ilášovou klecí došlo až v té druhé, kdy nejprve pálil Duba, k odraženému puku se dostal Stejskal a trefil horní tyčku. Domácí ale jinak příliš do útoku nechodili a snažili se bránit dvoubrankový náskok, což se jim nepodařilo. Opava nejprve v přesilové hře zatlačila domácí, z následného tlaku už se všemi borci na ledě v 54. minutě udeřila, když Tomáši Měchovi stačilo jen vložit hůl do střely Lukáše Černého a usměrnit tak touš nad beton Jiřího Slováka. Na světelné tabuli svítil stav 3:2 a zápas sliboval ještě velké drama. Domácí si ale dobře hlídali modrou čáru a za ní Opavské příliš nepouštěli. Hosté to v závěru zkoušeli v šesti. Tichý napálil od modré Petra Žajglu, puk se odrazil ven ze třetiny a sprinterský souboj obou hráčů vyhrál ten prostějovský a puk zasunul do prázdné branky. Jestřábi si tedy zaslouženě nechávají tři body doma za výhru 4:2.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): Podle mého názoru se hrál vynikající hokej nahoru - dolů a byla to bitva o každý metr ledu. My jsme si bohužel nechali utkání utéct na 3:0 a pak nás stálo spoustu sil se do něj vrátit. Šanci jsme měli ještě při power-play, jenže to nevyšlo. Podle mého názoru si domácí vítězství více zasloužili.

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Po celý zápas jsme měli hromadu šancí, ale nevyužili jsme je. Poté jsme doplatili na několik hrubých chyb v obraně. Před poslední částí hry jsem hráčům v šatně nakreslil jednu ze situací, na níž si musíme dát pozor. A co se nestalo. Uběhlo třicet vteřin ze třetí třetiny a my jsme z takové situace dostali gól. Co k tomu více říct. Přesto jsem však klukům po utkání v šatně poděkoval.