Slezan opět nezvládl první zápas v sérii, v Orlové prohrál 5:2

• úterý 17. března 2009
  • Daniel Bartonec

Stejně jako s Břeclaví se ani vstup do série s Orlovou Slezanu nepodařil. Tentokráte na soupeřově ledě prohrál 2:5. O osudu utkání mělo být rozhodnuto již v jeho polovině, kdy Škatula dokonal svůj hattrick. První a druhou trefu vsítil na úvod obou třetin jako trest za dvojnásobné vyloučení Opavských. Hosté se však v poslední dvacetiminutovce nečekaně vzepjali a dvěma góly Chalupy se přiblížili k vyrovnání. Orlová však konec zvládla a dalšími brankami si výhru pojistila. Úkol srovnat sérii a vynutit si třetí zápas čeká Slezan doma ve čtvrtek od 18 hodin.

ČF, úterý 17. 3. 2009

HC Orlová

5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Škatula (Potočný, Prokop), 22. Škatula (Potočný, Haas), 30. Škatula (Potočný), 57. Grygar (Mintěl), 60. Prokop - 46. Chalupa (Kocián), 56. Chalupa (Rehuš). Vyloučení: 10:9, navíc Vydra (ORL) 10 min. OT - Tichý 10 min. OT, Tůma DKU. Využití: 2:1. Diváci: 650. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

Šafránek – Kudláček, Haas, Urbánek, Samiec, Goláb, Grygar, Kotásek, Blatoň, Stránský, Škatula, Mintěl, Dušek, Vydra, Kraft, Potočný, Prokop, Studený, Sznapka, Minařík, Chomič.

Iláš - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Vitásek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchánek, Rehuš, Tůma - Suchý, Chalupa, Herman.

Opava nastoupila do zápasu se třemi pětkami, ovšem už ve 3. minutě hráli hosté jen ve třech a rychlá kombinace domácí trojice Prokop - Potočný - Škatula znamenala vedení Orlové 1:0. Rychlý gól domácí uklidnil a ti tak měli v první třetině převahu, kterou ale nedokázali vyjádřit dalšími brankami. Opavský tým se v první části trápil a nejblíže vyrovnání byl po akci Kovalovského z 10. minuty, kdy se opavský útočník tlačil do šance zpoza branky.

Druhou část začali domácí opět přesilovkou, která se díky zbytečnému faulu po několik vteřinách zdvojnásobila. Trojice vedená Měchem dlouho odolávala tlaku domácích a když už to 20 vteřin před návratem vyloučeného Bednárka vypadalo, že Tomáš Měch vyhodí puk z pásma, zlomil opavský útočník hůl, puk zůstaů na hokejkách domácích a přečíslení využil opět Petr Škatula.

Nešťastný moment Opavu nabudil, ale její útočné akce se tříštily o výborně chytajícího Šafránka. V dobré střelecké pozici byl Grofek, Šafránek si poradil i se střelou Kukola. V době, kdy opavští srovnali hru, propadl jeden z obránců a akci dva na jednoho dokončil svým třetím přesným zásahem Škatula.

V polovině zápasu za stavu 0:3 poslal trenér Suchánek do hry i zbývající trijici Herman - Chalupa - Suchý a jejich střídání přinesla oživení, zejména Jindřich Suchý se chtěl na leděš svého bývalého působiště vytáhnout. Do druhé ptřestávky se ale překonat výborně chytajícícho Šafránka nepodařilo, ovšem ani Iláš už za svá záda puk nepustil.

Hned po vstupu do třetí třetiny, ve které hrála Opava už opět jen na tři útoky, přičemž chyběl vyloučený Tůma a nepokračovali Polok s Kovalovským, byl Šafránek překonán poprvé, ale Tichého bomba skončila jen na tyči. Poprvé se tak Opava mohla radovat až ve 46. minutě, kdy si Chalupa vyměnil puk s Kociánem a podél betonu domácího brankáře skóroval.

Ve třetí části byla Opava jasně lepší a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. Obrovské šance nevyužil Měch s Grofkem, když byli před brankou sami, Chalupův pokus vyrazil Šafránek zblízka nad, Bednárkova rána našla jen jeho lapačku. Druhý gól Opavy přišel tak až v přesilovce v 56. minutě, kdy Rehuš našel Chalupu před brankou a ten snížil na 2:3.

Do konce zbývaly tři a půl minuty a Opavští chtěli za každou cenu využít převahy a vstřelit vyrovnávací branku. Jejich útočné snahy ale dokázali domácí využít, když do odkryté obrany pronikl Grygar a famózním blafákem nefal Ilášovi šanci. Opava se ještě pokusila o hru bez brankáře, kterou zvýraznila přesilovka, ke gólu to již nevedlo. Na konečných 5:2 pak uzavřel několik sekund před koncem domácí Prokop.

Karel Suchánek (Opava): Samozřejmě jsme zklamaní. Myslím si, že hlavně v první třetině jsme byli malátní a zaskočení, málo jsme bruslili. Naše hra se zlepšila až od poloviny utkání, kdy jsme dali do hry čtvrtý útok. V poslední třetině jsme vstřelili dva góly, které nás vrátily do hry. Rozhodčí bohužel nasadil přísný metr, na což jsme doplatili v začátcích prvních dvou třetin, kdy nás poslal do tří.