Slezan otočil čtyrmi góly duel s Valašským Meziříčím

• středa 07. února 2018

Opavští hokejisté slaví druhé domácí vítězství v řadě. Po Hodonínu si Slezané vyšlápli i na Valašské Meziříčí, které do utkání nemohlo nasadit donedávna ještě naše kvarteto Šafránek, Vaněk, Seidler, Rudl. Hosté sice po první třetině, v níž byli domácí hned čtyřikrát na trestní lavici, vedli, Opava ale čtyřmi góly duel otočila.

43. kolo, středa 7. 2. 2018

4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Tichý (Herman, Cihlář), 27. Malina (Pělucha), 28. Slavík (Vítek, Chalupa), 59. Wolf (Vítek, Slavík) – 17. Varga (Studený, Mikel). Rozhodčí: Markovský – Bubela, Zedník. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Wanecki – Kažimír, Kiss, Šindelář, Tichý, Slavík – Pělucha, Bitomský, Herman, Vítek, Cihlář, Štindl, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Černý, Malina

Plšek – Hajda, Báchor, Mikel, Horyna, Varga, Jenáček, Váňa, Žák, Brunec, Andris, Studený, Pořický, Kývala, Varga, Dvořák, Daněk, Dalajka

Opava šla v úvodní třetině hned čtyřikrát do oslabení, jednu takovou početní výhodu pak soupeř využil. Stalo se tak na konci 17. minuty, kdy Studený napřáhl k tvrdé pumelici, kterou za záda bezmocného Waneckého tečoval Martin Varga. Chvíli poté mohl vedení Valašského Meziříčí navýšit Žák, zcela osamocený před opavským brankářem ale neuspěl.

Druhá dvacetiminutovka byla ze zcela jiného soudku. Již po 28 sekundách hry našel Herman na modré čáře Josefa Tichého, jenž si s pukem sjel do mezikruží a nasadil Plškovi jesle. Ve 27. minutě našel dorostenec Pělucha výtečnou přihrávkou volného Vlastimila Malinu a ten trefou do šibenice dokonal obrat.

A to nebylo vše. Jen o minutu později vydoloval Vítek zpoza brány kotouč a poslal jej na nehlídaného Daniela Slavíka, který zapsal svůj první gól v sezóně. Ve 36. minutě si Chalupovu střelu zpracoval Vítek, tentokrát se však fantastickým zákrokem zaskvěl Plšek.

Opava vstoupila aktivně i do posledního dějství. Ve 44. minutě orazítkoval Tichý dělovkou od modré tyčku, v 52. minutě se do samostatného brejku dostal Malina, na Plška ale podruhé v utkání nevyzrál. Na druhé straně mohl snížit Hajda, zamířil ale těsně mimo.

Definitivní rozuzlení přišlo necelé dvě minuty před třetí sirénou. Vítek oslovil ve středním pásmu Petra Wolfa, jenž si Plška vychutnal bekhendovým blafákem. V závěru se ještě zaskvěl dobrým zákrokem Wanecki, který i s trochou štěstí zlikvidoval ránu Pořického.

Situace v tabulce je však nadále kritická. Ve hře je posledních patnáct bodů, přičemž Slezan ztrácí na šestou Kopřivnici hned čtrnáct.