Slezan po třech prohrách slaví! Na svém ledě zdolal Kopřivnici

• sobota 12. prosince 2015

Opavští hokejisté uťali sérii tří porážek v řadě a na třetí pokus poprvé v letošní sezoně přetlačili výběr Kopřivnice. Slezané si v úvodních čtyřiceti minutách vybudovali tříbrankové vedení. Hosté sice v závěru dvěma góly snížili, ale gólem do opuštěné kopřivnické klece pečetil výhru Opavy Jakub Vítek.

26. kolo, sobota 12. 12. 2015

4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 4. Galvas (Kysela, Herman), 7. Beneš (Wolf), 28. Chalupa (Beneš, Tichý), 60. Vítek (Wolf, Šafránek) – 45. Stránský (Kofroň), 59. Stránský. Rozhodčí: Kašík – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Šafránek – Tichý, Tůma, Kysela, Galvas, Vrabel, Mosler – Beneš, Chalupa, Wolf – Vítek, Baďura, Herman – Rousek, L. Černý, Štindl

Vrba – Dusík, Čintala, Imrich, Vydra, Marek, Merenda, Teper – Kofroň, Bartošák, Slovák, Sluštík, Suchý, Hrubý, Stránský, Červenka

Opavští vstoupili do utkání výborně. Už po necelých čtyřech minutách skóroval tečovanou ranou od modré zadák Galvas, který hned za pět sekund zužitkoval první početní výhodu Slezanu. Hosté zahrozili po rychlém protiútoku, jenž vedl Suchý. Jeho ránu Šafránek vyrazil před sebe, jenže Stránský se už k puku nedostal.

Pak přidal Slezan druhý úder a znovu v přesilovce. Ve skrumáži před brankou se zmocnil kotouče mladík Beneš a procpal jej do branky Kopřivnice – 2:0. Opava pokračovala v aktivní hře a Vítek hledal v mezikruží Baďuru, ten ale v ideální pozici netrefil přesně. Z podobného místa na konci první třetiny pálil Herman, ani on však nezacílil do černého.

Ve druhé části se nejprve parádní akcí blýskli domácí. Vítek vysunul Hermana, ten vrátil kotouč do druhé vlny rozjetému Baďurovi, který však zblízka nedokázal propasírovat puk do sítě. Krátce nato ale Beneš od mantinelu za brankou nabil Chalupovi a opavský kapitán pohotovou střelou do poloprázdné klece přidal třetí zásah Slezanu.

Na chvíli zazlobili také hosté, ale žádnou extra šanci si nevytvořili. Na druhé straně pak dvakrát tlačil puk pod horní tyčku Galvas, v obou případech jej ale vychytal Vrba.

Na začátku třetí třetiny ale Stránský zblízka dorazil za záda Šafránka střelu Kofroně a v čase 58:03 Stránský svým druhým gólem snížil na 3:2. Dramatický závěr však Opava zvládla. Těsně před koncem brankář Šafránek rozehrál na Wolfa, jenž odpálil kotouč odrazem o mantinel skoro až do prázdné branky Kopřivnice. Finální jistotu dal Slezanu až dojíždějící Vítek, který loudavý kotouč dorazil do klece, a upravil na konečných 4:2.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „Měli jsme akorát tři pětky, ale kluci hráli velmi dobře. První třetina byla z naší strany výborná, dobře jsme bruslili. Ke konci jsme sice dostali dva góly, ale myslím, že jsme zápas kontrolovali. Vyhráli jsme zaslouženě.“