Slezan podlehl Pelhřimovu 3:2

• středa 14. ledna 2009
  • Daniel Bartonec, Tomáš Kubánek

Slezan se v prvním utkání nadstavbové části druhé hokejové ligy představil na domácím ledě proti Pelřimovu. S tímto týmem to svěřencům kouče Suchánka v letošní sezóně nejde a potvrdili to i dnes. Po šedesáti minutách hry totiž prohráli 3:2 a přepustili svou čtvrtou příčku Hodonínu. Za domácí se mezi úspěšné střelce zapsali postupně Kukol s Chalupou. Šance na vyrovnání Opavští měli, ale nevyužili je, proto si z tohoto utkání nepřipíší na své konto ani jeden bod. Příští zápas sehraje Slezan tuto neděli na ledě Vsetína.

31. kolo, středa 14. 1. 2009

2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

HC Spartak Pelhřimov

Branky a nahrávky: 23. Kukol (Měch, Tůma), 49. Chalupa (Kovalovský, Kocián) - 19. Kubát (Hadrava), 31. Plachý (Tecl), 37. Tecl (Plachý). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Masný (41. Trenčan) - Kukol, Tichý, Čavrk, Ondrušek, Měkýš, Vitásek - Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Chalupa, Kocián, Suchánek, Polok, Tůma, Suchý.

Linhart - Meloun, Plch, Bílek, Krpálek, Vácha, Spudil - Tecl, Plachý, Kubát, Pelán, Heřman, Zohorna, Votápek, Hadrava, Kočan.

První vážnější šancí prezentovali domácí, kdy si hezky vybruslil zpoza branky Kovalovský, ale neměl přesně seřízená mířídla. Větší aktivita Slezanu se přesouvá také do úvodního oslabení, kterému Opavští bez větších potíží odolají. Větší vzrušení přineslo až čtyřminutové vyloučení Vitáska. Hostům sice zprvu trvá, než Opavu zatlačí do obranného pásma, poté však vytvoří důkladný zámek a Slezan znovu fauluje. Ani dvojnásobnou přesilovku však hosté nevyužívají, naopak Slezané vyrážejí do rychlých brejků a oslabení přečekají bez úhony. Na konci první třetiny se v dobré pozici před brankovištěm ocitnul Kocián, ale gólman Linhart jeho střelu kryl. Lépe si už na druhé straně vedl hostující Kubát a poslal Pelhřimov do vedení.

S jednogólovým mankem a odhodláním vyrovnat vstoupili domácí do druhé třetiny. To se málem vyplnilo po Měkýšově ráně od modré, proti byla Linhartova tyč. V téže přesilovce se Opavští přece jen radovali, zásluhou přesné trefy Kukola. Slezan je dále při chuti, hosty uzavřou ve jejich obranném pásmu, vytvářejí si dobré pozice pro střely a vynucují další faul. V následné početní převaze se však neujaly ani velké šance Chalupy a Kovalovského, ani rána Vitáska od modré. Po delší odmlce se ke slovu přihlásili opět hosté a opět úspěšně. Zaváhání ve středním pásmu využil k úniku a přesné střele do horního rohu branky Plachý. A aby toho nebylo málo, propadli ve 37. minutě Opavští ve středním pásmu znovu a před Masným se najednou zjevila hned trojice hráčů Spartaku. Tecl neomylně kombinaci zakončil a Opava rázem prohrávala o dvě branky.

V třetí části už hájil opavskou svatyni místo Masného Trenčan. Na Slezanu byla viditelná snaha o snížení a vyrovnání, ale spíše platonická. Stejně působily i dvě šance Kovalovského. Zabodovala až pěkná spolupráce Kociána s Kovalovským, který ještě krásně přistrčil Chalupovi, který snížil na 2:3. I nadále je vidět opavská převaha a vyrovnávací gól visí ve vzduchu, ale tentokrát ne a ne se Slezanu dařit propracovat se k finální přihrávce. A když už, brankou stejně střela neskončí, podobně jako při Měchově šanci. Minutu před koncem si domácí berou oddechový čas a následně odvolávají brankáře, ale vyrovnat již nedokážou.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava)
Prvních pět minut jsme hráli jako proti Žďáru. Soupeře jsme přehrávali, bohužel jsme neměli štěstí v zakončení. Poté se hra srovnala. V minulém zápase nám tam padalo všechno, dneska téměř nic. Měli jsme dát minimálně pět branek, byli jsme lepší. Stále však máme poměrně mladé mužstvo, které sbírá zkušenosti. Věřím, že příště to dopadne lépe.