Slezan podlehl po nevýrazném výkonu Karviné

• sobota 12. listopadu 2011
  • Daniel Bartonec

Opavští hokejisté podruhé v sezóně na domácím ledě prohráli. Kouči Piskořovi dnes citelně chybělo trio beků Tichý, Kukol, Vrabel a na výkonu obranné řady se to zřetelně projevilo. Souboj třetího s pátým týmem tabulky nenabídl moc pohledný hokej, spíše nepřesnosti na obou stranách. Oba týmy se dlouho nedokázaly prosadit v přesilovce, až v poslední periodě využil výhodu jednoho muže na ledě tvrdou ránou Štefanka a zajistil tak svému celku tři body. Slezan má možnost na reparát tuto středu, kdy doma přivítá Vsetín.

19. kolo, sobota 12. 11. 2011

1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

HC Karviná

Branky a nahrávky: 13. Chalupa (Bednárek, Mosler) - 12. Luka (Mikšan, Javín), 48. Štefanka (Ivan, Studený). Vyloučení: 6:7, navíc Luka 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Šafránek – Tůma, Jurčík, Bednárek, Mosler, Pavelek, Kysela – Grofek, Měch, Černý – Baďura, Polok, Kocián – Mlýnek, Chalupa, Wolf – Džemla, Koschatzký, Vítek.

Iláš – Sznapka, Javín, Štefanka, Hegegy, Galvas, Urbánek, Tomis, Matušinský – Škatula, Moravec, Mikšan – Studený, Ivan, Luka – Rosůlek, Blatoň, Ciupa.

Hned v samém úvodu sobotního klání se ocitl ve vyložené pozici Grofek, ovšem na Iláše nevyzrál. Poté však začala mít více ze hry Karviná, která se velice často dostávala do šancí. Šafránek dlouho svůj tým držel, ale ve 12. minutě poprvé kapituloval po přesné střele Vladimíra Luky mezi betony. Odpověď Slezanu byla blesková. Ani ne za minutu perfektně zpracoval přihrávku Bednárka Petr Chalupa a následnou ránou pod víko rozjásal opavské fanoušky. V 17. minutě přihrál Černý Měchovi, ale jeho střela skončila těsně vedle. Po první periodě tak platil nerozhodný stav 1:1.

Druhá třetina začala opatrným hokejem z obou stran. K vidění byl hokej s minimem šancí, spíše se bojovalo o puk ve středním pásmu. Výjimkou byly dvě rány Kociána, ovšem obě dvě zpacifikoval Iláš. Ještě ve druhé dvacetiminutovce mohl svou druhou branku vstřelit karvinský Luka, ale svůj únik na Šafránka tentokráte nedotáhl do zdárného konce. Také po dvou třetinách tak byl stav remízový.

Slezan ve třetí části začal velice často faulovat, z čehož pramenil hostující tlak. Jak Opava, tak Karviná, byli v přesilovkách velice špatní, ale hosté přece jen jednu využili, což nakonec rozhodlo. Ve 48. minutě ránou od modré překonal Šafránka Filip Štefanka. Opava se snažila v závěru ještě alespoň vyrovnat. Sáhla také ke hře bez brankáře, ale hosté si už tři body nenechali vzít. Vyrovnání netrefil ani těsně před závěrečnou sirénou z dobré pozice pálící Polok.

Nejlepším hráčem Opavy byl vyhlášen Petr Chalupa, na druhé straně získal toto ocenění hráč, který ještě loni oblékal dres Slezanu – David Iláš.

Michal Piskoř (trenér, HC Slezan Opava):
Vybrali jsme si smůlu, šancí jsme měli, myslím si, dost, ale pořád jsme se motali kolem brány a nic nám tam nechtělo spadnout. Nakonec jsme prohráli gólem v oslabení, ale klukům jinak nemůžu nic vytknout. Všichni makali na maximum, ale bohužel jsme dokázali vstřelit jen jedinou branku a to se pak těžko vyhrává.

Aleš Flašar (trenér, HC Karviná):
Dneska jsme viděli vyrovnané a kvalitní utkání, ve kterém jsme měli trochu více štěstí. Jsem rád, že nám dneska štěstí přálo a že si vezeme domů všechny tři body.