Slezan poprvé padl, v Novém Jičíně neudržel vedení

• čtvrtek 09. srpna 2018

Hokejisté Opavy v přípravě poprvé prohráli. Po dvou vítězstvích nad Přerovem a úterním triumfu s Novým Jičínem se svěřenci kouče Janečka ve čtvrtek utkali s nedalekým rivalem podruhé. Slezan šel v duelu, o jehož výsledku rozhodla prostřední perioda, zásluhou Janošíka do vedení, domácí Ďáblové ale dvěma zásahy výsledek otočili.

příp., čtvrtek 9. 8. 2018

2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Lehečka (Chvostek, Michel), 32. Pípa (Lehečka, Chvostek) – 23. Janošík (Hendrych, Spratek). Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Sonnek (Kohn) – Adamík, Már, Hruška, Pípa, Metelka, Bautl, Gebauer, Pecha, Málek, Lehečka, Chvostek, Palička, Vaňo, Zedník, Michel

Lamla (30. Wanecki) – Šindelář, Zouhar, Spratek, Hendrych, Janošík, Fišera, Kažimír, Maxner, Štindl, Rousek, Chalupa, Vilinskij, Stuchlík, Pělucha, Zelenkov, Bitomský, Bjurkland, Kadula

První dvacetiminutovka branku nenabídla, k vidění zato byla celá řada nedovolených zákroků. Na straně Opavy putovali na lavici hanby celkem čtyři hráči, z řad Nového Jičína poté tři.

Po přestávce už začaly padat i góly. Skóre otevřel Slezan, když se ve 23. minutě prosadil po Hendrychově asistenci Filip Janošík. Vedení ale Opavským vydrželo jen čtyři minuty. Poté se kotouče chopil Jakub Lehečka a srovnal na 1:1.

V polovině utkání přepustil Lamla místo v brankovišti Waneckému a ten musel lovit kotouč ze sítě už za necelé dvě minuty. Obrat ve skóre dokonal Tomáš Pípa.

Další pokus už Wanecki za svá záda nepustil, ve zbytku zápasu už se ale neprosadili ani Opavští, a tak si Slezan pod trenérem Janečkem připsal vůbec první porážku v rámci letošní letní přípravy.

Další zápas odehrají naši hokejisté v úterý od 18 hodin na ledě Kopřivnice. Duel bude zároveň generálkou na nadcházející Slezský pohár.