Slezan poprvé v sezóně porazil Břeclav a stále drží třetí pozici

• úterý 11. února 2014
  • Vojtěch Konečný

Opavským hokejistům se poprvé v sezóně podařilo porazit břeclavské Lvy. Slezanu vyšel vstup do utkání na výbornou, když gólový účet utkání otevřel Wolf. O osudu zápasu rozhodla především druhá třetina, kde domácí nasázeli čtyři branky. Břeclav ve třetí třetině sice utkání zdramatizovala, Opava ale dokázala ještě dvakrát skórovat a zvítězit.

41. kolo, úterý 11. 2. 2014

7:3 (1:0, 4:1, 2:2)

HC Břeclav

Branky a nahrávky: 1. Wolf (Galvas), 21. Měch (Wolf), 24. Černý (Měch), 29. Kocián (Herman, Chalupa), 35. Svoboda (Polok, Vítek), 53. Měch (Wolf), 58. Kocián (Herman, Vrabel) – 38. Buhaj (Kučera), 47. Novák (Kučera), 47. Blaha (Bartoš, Šaur). Rozhodčí: J. Fiedler – M. Mrákava, M. Řezáč . Vyloučení: 4:3 . Využití: 1:0. Diváci: 685. Průběh utkání: 5:0, 5:3, 7:3.

Šafránek (Kober) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Kukol, Mosler - Černý, Měch, Wolf - Svoboda, Polok, Vítek - Kocián, Chalupa, Herman

Šurý (29. Jekel) – Dora, Šaur, Novák, Kovář, Nekoranec, Strapina - Blaha, Haman, Rejžek - Medřický, Bolfík, Zháňal - Průdek, Bartoš, Procházka

Doslova raketový vstup měli do úterního duelu s Břeclaví hráči opavského Slezanu. Už ve 14. vteřině se jim totiž podařilo překonat brankáře Šurého. Galvas po vyhraném úvodním buly přihrál Wolfovi a opavský forward po drzém průniku dokázal správně zamířit, 1:0. Tentýž hráč měl v 15. minutě na hokejce druhou branku, Šurý však dokázal dobře vyjet a zneškodnit tak tento střelecký pokus.

Druhá perioda začala stejně, jako ta první, a to gólem Opavy. Měch si během přesilové hry nabruslil na modrou čáru, odkud švihem poslal puk na hostující svatyni, a jelikož měl Šurý zcela zakrytý výhled, kotouč kolem něj prosvištěl až do sítě, 2:0. Slezan i nadále pokračoval ve velmi aktivní hře a na kluzišti jasně dominoval. V čase 23:38 už svěřenci trenérů Suchánka a Doboše vedli o tři branky. Měchova jedovatá střela se odrazila od zadního mantinelu k Černému a opavská pětadvacítka se z dorážky nemýlila, 3:0.

To ale ze strany našich borců nebylo vše. Ve středním pásmu předal Chalupa puk Hermanovi do jízdy na pravou stranu, druhý jmenovaný poslal výbornou přihrávku Kociánovi a ten prudkou střelou skóroval, 4:0. Po čtvrté inkasované brance sáhl trenér hostí k výměně brankářů, bezmocného Šurého nahradil Jekel. Náhradní brankář Břeclavi čelil ve 31. minutě samostatnému úniku Svobody, v tomto případě si dokázal s blafákem poradit. Neproměněná šance nemusela našeho útočníka vůbec mrzet. Přetavit v gól se mladému Svobodovi podařilo přihrávku Poloka, Jekel tedy poprvé kapituloval, 5:0. Až do 38. minuty držel gólman Šafránek čisté konto. O to ho připravil Buhaj, který se dokázal prosadit po samostatném úniku, 5:1.

Ve třetím dějství už byla k vidění poněkud vyrovnanější hra. Lvům se v rozmezí jedné minuty podařilo vsítit dva slepené góly. Nejprve se střelou mezi Šafránkovy betony prosadil Novák, 5:2. Za chvíli už byl náskok Opavy pouze dvougólový. Blahovu střelu Šafránek nedokázal zkrotit lapačkou a puk se doplazil až za brankovou čáru, 5:3.

Trenér Doboš si po třetí inkasované brance vyžádal oddechový čas. Ten Slezanům určitě pomohl. Černý nejprve tvrdou střelou od modré nechal vyniknout Jekela, jenž předvedl parádní semafor. Za necelé dvě minuty se Slezanu podařilo vstřelit uklidňující gól. Po Wolfově přihrávce dokázal Jekela prostřelit Měch. Pro opavského kapitána to byla druhá branka v utkání, 6:3.

Měch ale nebyl jediným, komu se v úterním zápase podařilo vsítit dva góly. Řeč je o Kociánovi, ten svou druhou brankou uzavřel gólový účet tohoto duelu.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava):

Od začátku jsme byli lepší, dařily se nám kombinace a od druhé třetiny jsme začali ještě lépe bruslit, dostávali se do šancí a proměňovali je, což se projevilo na výsledku. Mysleli jsme si, že už zápas v klidu dohrajeme, ale inkasovali jsme dva slepené góly. Vzali jsme si oddechový čas, a pak už to bylo v pohodě. Vyhráli jsme zaslouženě.

Michal Konečný (trenér HC LVI Břeclav):

Klasicky jsme zaspali začátek, kdy jsme dostali gól už po čtrnácti vteřinách. Pak byla ovšem hra podstatně lepší, než s Frýdkem. Jenže přišel opět začátek druhé třetiny, Opava na nás vletěla, dala tyčku a za čtyři minuty už vedla 3:0. Hráli v naprosté pohodě, góly jsme dostávali po našich naivních chybách a po pěkných akcích Slezanů. I když nám chybí hokejovost, ve třetí třetině jsme se na chvíli zvedli, donutili jsme Opavu vzít si time out, ale v dalších šancích jsme už selhali. My se prostě na branku neskutečně nadřeme. Až gól na 6:3 pak domácí zcela uklidnil. Musíme si to holt asi „vyžrat“ až do konce. Ale stále bojujeme, už se můžeme jen odrazit ode dna. Stále je o co hrát. (zdroj www.hcbreclav.cz)