Slezan porazil Vsetín a poprvé v sezoně slaví

• středa 03. října 2012
  • Jan Šimek

Opavští hokejisté si ve čtvrtém kole druhé hokejové ligy připsali premiérové vítězství, když na svém ledě zdolali Vsetín. Slezan se ujal vedení po brance Chalupy, a když se ve druhé dvacetiminutovce trefil Vítek s Polokem, zdálo se být rozhodnuto. Ve třetím dějství pak přidal čtvrtý hřebíček vsetínské rakve Tichý a tři body zůstaly ve Slezsku.

4. kolo, středa 3. 10. 2012

4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 11. Chalupa (Herman, Mlýnek), 26. Vítek (Polok, Tůma), 29. Polok (Tůma, Vítek), 50. Josef Tichý (Kukol, Měch). Rozhodčí: Šutara - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Průběh utkání: 4:0.

Šafránek – Kukol, Josef Tichý, Galvas, Bednárek, Mosler, Tůma, Vrábel – Wolf, Měch, Černý – Herman, Mlýnek, Chalupa – Vítek, Polok, Pavelek – Vlašánek, Koschatzký.

Hromada – Tesařík, Vrba, Vodák, Juraj Tichý, Mečiar, Žabčík – Hruška, Vaněk, Zúbek – Mikšovský, Korčák, Dubec – Brezáni, Kubo, Podešva – Kajaba, Holík.

Utkání se rozjídělo v pomalejším tempu a po klasickém úvodním oťukávání se prvního gólu dočkala v 11. minutě Opava. Herman našel skvělou přihrávkou zpoza branky najíždějícího Chalupu a ten přesně trefil skulinku mezi betonem Hromady a levou tyčku. Krátce nato hrál Slezan přesilovou hru, ve které se v další šanci ocitla znovu Chalupova formace, ale Hermanův pokus z bezprostřední blízkosti zpacifikoval Hromada.

Na druhé straně se pak dravým průnikem prezentovala havířovská akvizice Brezáni, ale jeho bekhendová střela šla těsně vedle. V závěru třetiny mohli Slezané navýšit své vedení, ale přečíslení dva na jednoho úspěšně neskončilo. Wolf sice našel před plškem osamoceného Mlýnka, ale ten na vsetínské strážce svatyně nevyzrál a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhé dvacetiminutovky lépe vstoupil Slezan, ale velký závar před Hromadou ani následná rána Galvase gólem neskončily. Pak ale Opava předvedla rychlou kombinaci po ose Tůma – Polok – Vítek a posledně jmenovaný si efektním blafákem vychutnal Hromadu – 2:0.

Domácí bavili diváky hokejem i nadále. Vítek našel Tůmu, ten naznačil střelu, Hromada povyjel z branky a opavský bek poslal kotouč volnému Polokovi, před nímž stála prázdná vsetínská klec. To bylo ze druhé třetiny vše.

Opavští byli při chuti, ale na Hromadu nevyzrál Měch a po něm neuspěl z pravého kruhu ani Herman. Pak ale ve vlastní přesilovce propadla domácí obrana a před brankou se zjevil Mečiar, jenž předal puk Dubcovi, ten si však na Šafránka nepřišel. Vzápětí ale početní výhodu Slezan zužitkoval nekompromisní ranou od modré Josef Tichý a upravil na konečných 4:0 pro Opavu, která se tak mohla radovat z prvního vítězství v letošním ročníku.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Do utkání jsme šli s tím, že chceme změnit taktiku a hrát více zezadu. Jsem rád, že si to kluci vzali k srdci, protože v předchozích zápasech jsme inkasovali velké množství gólů. Cílevědomě jsme si šli za vítězstvím, které je myslím spravedlivé. Čisté konto jsme udrželi jak díky brankáři Šafránkovi, tak hlavně pečlivé obraně celého mužstva.

Viktor Hlobil (trenér VHK Vsetín):

Dnešní utkání jsme nezačali dobře. Věděli jsme, že domácí potřebují bodovat, my jsme však chtěli také nějaký ten bod urvat. Nasazení v první třetině neodpovídalo tomu, na čem jsme se s hráči domluvili. Podle toho to tak poté i vypadalo. Bohužel jsme začali hrát až za stavu 3:0 pro soupeře. Zatímco minule nás zdobilo to, že jsme hráli srdíčkem, dnes nám ta bojovnost chyběla.