Slezan porazil Vsetín potřetí v řadě po přesvědčivém výkonu

• sobota 27. října 2012
  • Jan Mareček

I potřetí v této sezóně se podařilo hráčům Slezanu porazit tým Vsetína. O vítězství bylo prakticky rozhodnuto už v první třetině, kdy se Opavští dostali do vedení 5:0, na které již soupeř nedokázal odpovědět. Druhou třetinu sice hokejisté z Valašska vyhráli 0:1, ale v poslední části už domácí potvrdili svou suverenitu, a pohodový zápas tak dotáhli do vítězného konce.

11. kolo, sobota 27. 10. 2012

7:3 (5:1, 0:1, 2:1)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 4. Černý (Kukol, Měch), 14. Vlašánek (Chalupa), 14. Měch (Černý, Herman), 16. Chalupa (Herman, Tichý), 17. Měch (Herman), 44. Měch (Černý, Šafránek), 56. Wolf (Chalupa, Vlašánek) - 18. Vaněk, 38. Báchor (Vaněk, Kajaba), 58. Kubo. Rozhodčí: Held - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 362. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 7:2, 7:3.

Šafránek – Tichý, Kukol, Bednárek, Galvas, Tůma, Mosler – Černý, Měch, Herman – Pavelek, Mlýnek, J. Vítek – Wolf, Chalupa, Vlašánek.

Plšek (16. Hromada) – Tesařík, Vrba, Vodák, Jur. Tichý, Báchor, Mečiar, Žabčík – Mikšovský, Vaněk, Zúbek – D. Vítek, O. Hruška, Dubec – Kubo, Holík, Brezáni – Kajaba.

Začátek utkání se hrál ve svižném tempu a do první vážnější příležitosti se prodral hostující O. Hruška, ale jeho střela šla jen těsně nad horní tyčku. Krátce nato našel Kukol luxusní přihrávkou na útočné modré najíždějícího Tichého, jeho přízemní bomba však o pár centimetrů minula pravou tyčku hostující svatyně.

Za okamžik se už Opavští radovali, když nabídnutou přesilovku využil před brankou osamocený Černý, který poslal puk po nahrávce Kukola pod víko hostující svatyně – 1:0. Valaši mohli srovnat v přesilovce pět na tři, ale nebezpečnou střelu Mikšovského vyrazil Šafránek a poradil si také s dorážkou Vaňka po přistrčení Zúbka z bezprostřední blízkosti branky.

Přesilovky byly v sobotu silnou opavskou zbraní. V čase 13:13 minutě totiž další početní výhodu přetavil v druhý gól Vlašánek, který se trefil nádhernou bekhendovou zadovkou po skvělé nabídce Chalupy z rohu kluziště. Vsetín v tu dobu prožíval muka. O čtyřiadvacet sekund později totiž po rychlém brejku Opavy upravil na 3:0 domácí kapitán Měch.

S Hlobilovým výběrem ale mělo být ještě hůře. Herman nevěděl co s pukem, a tak jej vypálil na Plška a letící projektil za jeho záda tečoval dobře hrající Chalupa – 4:0. To ale nebylo zdaleko vše. Búra nadělil hostům Měch, jehož rána se od tyče odrazila za bezmocného vsetínského gólmana, nyní už Hromadu. Poslední slovo měl ale Vsetín. V signalizované výhodě šťastně propasíroval kotouč za záda Šafránka Vaněk a uzavřel střelecký účet první třetiny – 5:1.

Hosté v úvodu druhého dějství zvedali ruce nad hlavu po trefě Mikšovského, ale ta nebyla uznána pro pohyb v brankovišti a ze sólového úniku neuspěl proti Šafránkovi ani Vaňek. Vsetínským se tak podařilo snížit až v závěru druhé dvacetiminutovky, když na Vaňkovu výzvu odpověděl kladně Báchor a chladnokrevně překonal Šafránka.

Start třetí tercie patřil znovu Slezanu. Hattrick totiž zkompletoval při úniku dvou domácích hráčů na samotného Hromadu Měch, který se prezentoval sebevědomým a hlavně účelným blafákem – 6:2. Ve zbývajících minutách závěrečné části už se ani jedno z mužstev nikam nehnalo, ale v 56. minutě přibalil Valachům na cestu sedmý gól tvrdou ranou z levého kruhu po přečíslení tři na jednoho Wolf.

Gólovou tečku za pohledným hokejovým zápasem udělali hosté. Na modré čáře zlomil hůl Tichý, puk mu uzmul Kubo a své sólo zakončil bezchybně – 7:3. Opavští tak v letošní sezoně porazili Vsetín i potřetí a právem získali tři důležité body do druholigové tabulky.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Šlo o zasloužené vítězství hlavně díky předvedené hře v první třetině, kdy jsme byli v pohybu a využili brejkové situace. Od druhé třetiny ale začal kousat i Vsetín a v některých gólových šancích soupeře nás dost podržel brankář Šafránek. Ve třetí třetině jsme už však měli zápas plně pod kontrolou a dotáhli jej do vítězného konce.

Viktor Hlobil (trenér VHK Vsetín):

Zápas hodnotím dost špatně, protože se nesmí stávat, abychom po první třetině prohrávali 1:5. My venku hrajeme velmi špatně, což se potvrdilo i dnes. Největší problém vidím v obranné hře. Dostat pět gólů během třetiny, to se v mužském hokeji jen tak nevidí. První třetina holt rozhodla o osudu celého utkání.