Slezan přejel Techniku Brno 5:3

• neděle 28. října 2007
  • Filip Lefenda, Vojtěch Volf

Nedělní zápas byl přehlídkou útočného hokeje, padaly pěkné góly a poprvé v sezoně se prosadil i třetí útok Slezanu. Mezi střelce domácích se zapsali postupně Kovalovský, Kukol, Černý, Kříž a Podešva. Stínem zápasu byl velký počet vyloučení v závěru hry, hosté obdrželi tři osobní tresty. Opavskému týmu se podařilo zvítězit potřetí v řadě.

10. kolo, neděle 28. 10. 2007

5:3 (2:2, 3:0, 0:1)

Technika Hockey Brno

Branky: 9. Kovalovský (Kocián), 16. Kukol (Suchánek), 27. Černý (Suchánek), 28. Kříž (Tůma, R.Tichý), 39. Podešva (Tůma) - 9. Šebek (Špok), 20. Sedláček (Mráz), 46. Benýšek (Korotvička, Loužek). Vyloučení: 6:12, navíc Habrovec, Loužek a Mráz 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 360.

Wittek - Kukol, Mičola, J.Tichý, Podešva, Fišera, Vrabel - Suchánek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Tůma, Kříž, R.Tichý.

Nešták - Zapletal, Karlíček, Kučírek, Loužek, Habrovec, Dvořák, Maksa - Mráz, Sedláček, Šebek, Martinák, Žibrita, Dostál, Benýšek, Korotvička, Špok, Bula, Tůma

Slezan si vytvořil herní převahu již od úvodních okamžiků zápasu. Svůj tlak dokázal využít v 9.minutě po nádherné přihrávce Kociána na Kovalovského, který prostřelil golmana hostů Nešťáka. Radost domácích však netrvala dlouho. Bleskové srovnání přinesl gól Šebka, kterému předcházela obrovská hrubka domácí obrany, která značně rozzlobila také domácího kouče Suchánka. Slezané se oklepali a pokračovali dále ve své útočné hře. Nepřesně stříleli Polok a Kovalovský. V 16.minutě se Opavanům naskytla příležitost hry v početní převaze po faulu hostujícího Kučírka, kterou zužitkoval Kukol. Stejný muž byl o chvíli později vyloučen a Technika měla možnost provětrat golmana Witteka, který dnes nahradil v bráně zraněného Iláše. Domácím se přesilovku Brna podařilo ustát, ale deset vteřin před koncem třetiny Technika přeci jen udeřila. Na třetí pokus dorazil puk za ležícího Witteka Sedláček a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Do 2.třetiny vstoupily obě mužstva s odhodláním rychle strhnout vedení na svou stranu. Lépe si za cílem šla Opava a ve 27.minutě se dostala opět do vedení. Tlak prvního útoku korunoval dorážkou do prázdné branky Černý. Již o minutu později vedli domácí o dva góly, když svým prvním zásahem v sezóně zvýšil Kříž. V dalších minutách si hráči Slezanu vyzkoušeli hru pěti proti třem, ze které „vytěžili“ pouze tyč. Poté se hra vyrovnala a Wittek musel předvést sérii pohotových zákroků, za které si vysloužil potlesk opavských tribun. V 39.minutě se poprvé v sezóně prosadila také třetí formace Opavy. Tůma našel zpoza branky na brankovišti Podešvu a ten vystřelil nad rameno bezmocného Nešťáka. Druhou třetinu sehráli domácí famózně a osud zápasu tak měli před závěrečnou třetinou ve svých rukou.

Brno vstupovalo do 3.třetiny v početní výhodě a opavský golman Wittek se při své druholigové premiéře musel pořádně otáčet. Technika se snažila s nepříznivým skórem zápasu něco udělat. Ve 3.třetině Slezan za svým soupeřem herně zaostával. Potvrzuje to i akce ze 46.minuty, kdy v situaci dva na jednoho přihrál Korotvička přesně na hůl Benýškovi a ten snížil na rozdíl dvou branek. I nadále bylo Brno aktivnějším týmem, o možný zvrat se ale připravilo samo, když se brněnští nechávali často a hlavně zbytečně vylučovat. Postupně hra znervózněla a hra Techniky přidala na agresivitě, za což byli její hráči v závěru potrestáni. Hráčům Brna bylo celkem ve 3.třetině uděleno 7 trestů. To, že psychicky nezvládli závěr dokumentují také osobní desetiminutové tresty Habrovce za nesportovní chování a také Loužka, který za úder loktem do hlavy jednoho z hráčů domácích odnesl kromě dvouminutového trestu rovněž trest osobní. Opava tak na svém ledě porazila tým s nejlepší bilancí na ledě soupeřů a vyhrála již potřetí v řadě.

Karel Suchánek (Opava): Před zápasem jsme byli hodně nervózní, protože se při autonehodě zranil David Iláš a do branky tak poprvé nastoupil Vojta Wittek, ale zápas zvládl výborně. Soupeře jsme přehráli hlavně pohybem a bruslením. Technika ma fyzicky skvěle vybavené mužstvo, z čehož jsme měli obavy, ale nakonec z toho taky pramenily jejich fauly. Od příštího týdne by nás měl posílit Jindřich Suchý z Orlové, protoe náš kádr je opravdu velmi úzký.