Slezan přišel o nadějný náskok a podlehl Novému Jičínu

• středa 01. listopadu 2017
  • Redakce | FOTO: Lukáš Bajgar

Opavští hokejisté po dvou porážkách s Hodonínem a Valašským Meziříčím potřebovali zabrat. Na ledě Nového Jičína sice prohrávali, pak ale dvěma góly otočili skóre a ještě v 51. minutě vedli. Ďáblové však ukázali skvostný finiš. Gebauer nejprve srovnal a 61 sekund před koncem třetí třetiny zařídil novojičínskou výhru.

16. kolo, středa 1. 11. 2017

3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Sonnek, 52. Gebauer (Kafka), 59. Gebauer (Zedník, Málek) – 31. Malina, 42. Šindelář (Vítek, Wolf). Rozhodčí: Maršálek – Musil, Čelechovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Slovák – Adamík, Már, Hruška, Matyáš, Tomeček, Jancizek, Metelka, Palacký, Krupa, Málek, Kafka, Chvostek, Gebauer, Kocián, Zedník, Herman, Sonnek, Slovák

Šafránek – Pokorný, Šindelář, Rudl, Tichý, Slavík, Vilinskij – Chalupa, Kilnar, Herman, Rousek, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda.

Domácí měli v úvodu utkání k dispozici přesilovku, tu ale nevyužili. Pak měli totožnou příležitost také Slezané, ale ani početní výhodu nepřetavili v úvodní gól. Pak se ve velké příležitosti ocitl Krupa, ale Šafránek důležitým zákrokem podržel opavský tým.

O chvíli později už ale lovil puk ze své sítě. Ďáblové totiž měli k dispozici přesilovku pět na tři, kterou zužitkoval Sonnek. V závěru Slezané mohli srovnat, ale slibnou šanci nevyužili. Opavští se dočkali až v polovině utkání, když Malina střelou pod betonem Slováka vyrovnal.

V závěru druhé části se od modré opřel do puku Rudl a jeho dělovce mnoho nescházelo. Pak to přišlo. Na startu třetí dvacetiminutovky se totiž krátce po konci přesilovky trefil Šindelář a Opava rázem vedla.

V 52. minutě ovšem domácí Gebauer zavěsil pod horní tyčku a srovnal. Když už se zdálo, že duel dospěje do prodloužení, v čase 58:59 po Málkově nahrávce pálil Zedník, Šafránek puk vyrazil před sebe a číhající Gebauer vrátil Novému Jičínu těsný náskok.

Slezané vsadili všechno na útok, zkusili to v šesti, ale srovnat nedokázali a prohráli potřetí v řadě.