Slezan prohrál po nájezdech v Prostějově

• středa 26. listopadu 2008
  • Jan Brumlík, Daniel Bartonec

Opavští hokejisté vstoupili do zápasu aktivněji a zaslouženě vyhráli první třetinu 1:0. V 9. minutě druhé třetiny vedl Slezan již o dvě branky. Tentokrát mířil přesně Kocián. To bylo ovšem ze strany Opavy vše. Jestřábům se ještě do konce této třetiny podařilo snížit. Ihned na začátku poslední se prosadil Skokan a vyrovnal skóre. Do konce utkání zůstal stav stále vyrovnaný, proto se šlo prodlužovat. Ani zde se však o vítězství nerozhodlo. Dokonalý obrat Prostějova zařídil proměněným nájezdem Učnik. Opava má šanci na nápravu již tuto neděli, kdy přivítá doma v tabulce poslední Břeclav.

21. kolo, středa 26. 11. 2008

HK Jestřábi Prostějov

3:2sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Dostál (Skokan, Hlouch), 44. Skokan (Dostál, Novák), rozhodující samostatný nájezd Učnik - 20. Suchý (Kovalovský), 29. Kocián (Kukol). Rozhodčí: Mech - Held, Lošťák . Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2.

Tuček - Doseděl, Kolibár, Paška, Raszka, Staněk, Jedlička, Zimmer - Hlouch, Skokan, Dostál, Vlk, Kupec, Novák, Učnik, Sedlář, Rak, Cik, Berčák, Ondrejkovič

Trenčan - Kukol, Tichý, Čavrk, Měkýš, Ondrušek, Plánovský, Vitásek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma - Suchánek, Mlýnek, Herman

Slezan od začátku plnil roli favorita zápasu. Převahu se opavským hráčům ale nedařilo vyjádřit gólově, a to ani při úvodním vyloučení domácího Raka. Jindřich Suchý sice dostal na útočnou modrou dobrou přihrávku a v situaci jeden na jednoho vyslal dobrý projektil, ovšem do náruče prostějovského gólmana.

Jestřábi začali vystrkovat drápy až při oslabení hostů kvůli vyhození kotouče mimo hrací plochu. Když ale dal Dostál vyniknout pouze Trenčanově lapačce, ujali se režie zápasu opět hosté. Když už to vypadalo, že úvodní třetina skončí bez branek, zasáhl Jindřich Suchý. Ten se dostal ke kotouči po závaru před Tučkem a poslal kotouč mezi brankařovy betony.

Gól do šatny ale domácí nepoložil, jak by se čekalo. Naopak se od prvních sekund snažili nepříznivý stav srovnat. Na jejich nápor ale Slezan odpověděl stejnou mincí. Poté, co se předvedli oba brankáři, se prosadil Ivo Kocián. Ten se uvolnil a sólo zakončil bekhendovým blafákem pod víko.

Jestřábi si pak vytvořili gólové šance, ale nedokázali dobře chytajícího Trenčana překonat. Povedlo se to až Petru Dostálovi, který v situaci dva na jednoho obdržel ideální přihrávku od Skokana a protlačil puk pod výstrojí hostujícího gólmana. I po čtyřiceti minutách tedy odcházela Opava do šatny s jednogólovým náskokem.

Na počátku třetího dějství měli Slezané obrovskou šanci ke vstřelení branky, ale Kovalovského vychytal Tuček, když opavský útočník střílel do prázdné branky, ale domácí gólman rybičkou zachránil. Na druhé straně se předvedla opět dvojice Skokan – Dostál. Druhý jmenovaný přihrál „do ohně“, kde puk přebral Ján Skokan a poslal kotouč do prázdné branky.

I přes velké množství šancí, nacpaných v posledních patnácti minutách, nedokázal ani jeden z týmů zápas rozhodnout ve svůj prospěch a utkání dospělo do prodloužení. Ani v něm ale i přes příležitosti na obou stranách viděl prostějovský zimní stadion i samostatné nájezdy.

Jako první si postavil kotouč na středový bod pro vhazování prostějovský Roman Hlouch, ale bekhendovým blafákem neuspěl.
První z hostů jel Josef Tichý, ale střelou na Tučka nevyzrál.
Druhý z řad domácích se rozjel Peter Učnik a dobře provedeným forhendovým blafákem, coby pravák, uspěl.
Jindřich Suchý nedokázal na jeho branku odpovědět, jeho pokus vyrazil domácí gólman betonem.
Poslední z Jestřábů se vydal vstříc Trenčanovi Michal Rak, ale jeho forhendový blafák v stíti neskončil.
A když ani Tomáš Měch domácího brankáře nepřekonal, odvezla si Opava z Prostějova pouze jeden bod.

Karel Suchánek (Opava): Do Prostějova jsme přijeli hrát útočný hokej a zařadili do sestavy čtyři juniory. Dostávali jsme se hodně do brankových příležitostí, ale nebyli jsme přímočaří, vždycky jsme hledali ještě nějakého spoluhráče a to se nám v konečném důsledku vymstilo. Ale jinak si myslím, že hokej to byl pěkný a dramatický až do samotného závěru.

Aleš Flašar (Prostějov): Dnes to byl hodně těžký zápas a podle mého názoru vůbec nejtěžší soupeř, se kterým jsme doposud hráli. Opava na nás vyrukovala s podobným stylem, jaký hrajeme my, jen s tím rozdílem, že oni to hráli přes levé křídlo. Myslím si, že remíza je naprosto spravedlivá, oba týmy si bod zaslouží, protože hrály dobrý hokej. A že se na nás v závěru usmálo štěstíčko? Asi jsme byli přece jen o krapet lepší.