Slezan rozdrtil Valašské Meziříčí a vrací se zpět na 3. místo

• středa 11. prosince 2013

Vraždění neviňátek, tak vypadalo středeční utkání mezi Opavou a Valašským Meziříčím. Slezan už od samého začátku na ledě jasně dominoval, což se potvrdilo hned v první třetině, kterou domácí ovládli v poměru 4:0. Ve druhé části přidal jednu branku Galvas a poslední perioda dopadla stejně jako ta první, tedy 4:0. Opavští hokejisté ukončili vítěznou sérii Bobrů a zaslouženě zvítězili.

26. kolo, středa 11. 12. 2013

9:0 (4:0, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Mosler (Wolf, Černý), 10. Kysela (Herman), 11. Kysela (Polok, Tichý), 19. Měch (Černý, Wolf), 26. Galvas (Tichý, Polok), 41. Černý (Měch, Wolf), 50. Vítek (Měch, Tichý), 50. Chalupa (Herman, Pavelek), 58. Vítek . Rozhodčí: V.Šutara – J.Jureček, P.Rychlý. Vyloučení: 5:4 . Využití: 3:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 570 . Průběh utkání: 9:0 .

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler – Klapetek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Slovák (21. Netolička) – Deutsch, Hartmann, Heča, Kvapil, Matušenko, Zábojník, Řezáč – Kubáč, Kundera, Martiník, Prycl, Pavlas, Varga Mar., Varga Mir., Slovák, Škutchan, Varga Dav., Randýsek

Opavským hokejistům vyšla první perioda náramně. Skóre utkání otevřel v přesilové hře krásnou ranou obránce Mosler a Slezan začal svého soupeře válcovat. Desátá a jedenáctá minuta patřila Kyselovi. Urostlému bekovi se nejprve podařilo dostat puk do sítě v čase 9:09, za necelou minutu však dostal hezkou přihrávku od Poloka a tvrdou střelou zvýšil na 3:0.

Další branku mohl přidat Galvas, jenž se sám zjevil před Slovákem, hostující brankář však jeho pokus zlikvidoval. Půl minuty poté, co Vrabel opustil trestnou lavici, se do šance dostalo Valašské Meziříčí, Bobrům se ale nepodařilo přesně zakončit a Opava vyrazila do rychlého protiútoku. Rychlý kontr zvládla první útočná lajna výborně, kapitán Měch se totiž po přihrávce Černého nemýlil a uzavřel skóre první třetiny na 4:0.

Hosté o přestávce sáhli k výměně gólmanů, Slováka nahradil Netolička. Mladý brankář se ihned blýskl pěkným zákrokem, to když dokázal lapit střelu z prostoru mezi kruhy. Postupem času se začalo přitvrzovat a k vidění bylo také několik vyloučení. Svěřenci kouče Suchánka dostali v čase 23:48 možnost dvojnásobné početní výhody. Valašskému Meziříčí se sice podařilo dvojnásobné oslabení ubránit, jenže sotva Zábojník vyskočil z dvířek, opřel se do puku Galvas a s pomocí tyčky překonal Netoličku, 5:0. Slezané měli další šance, za zmínku stojí například bekhendový pokus Poloka, Netolička však tuto střelu vyrazil. Do velké šance se po Vítkově přihrávce zpoza brány dostal Chalupa, bohužel těsně minul.

Poslední dvacetiminutovka patřila komu jinému, než opavskému Slezanu. Po čtyřiceti vteřinách vsítil gól Černý, pro kterého nebylo problém dorazit Měchovu střelu do odkryté klece, 6:0. Opavě vycházelo úplně vše, jak dobře sehrané přesilovky, tak také oslabení, ve kterých nepustila Bobry do žádné vážnější šance. V padesáté minutě se červené světlo za Netoličkou rozsvítilo dvakrát. Nejprve skóroval Vítek po přihrávce Měcha, a za 26 vteřin uplatnil svůj důraz před brankou Chalupa a dotlačil puk za bezmocného Netoličku, 8:0. To ale ještě stále nebylo vše. Vítek byl totiž v 58. minutě faulován při samostatném úniku a bylo tedy nařízeno trestné střílení. Tentýž hráč předvedl velmi povedenou kličku, při níž zasunul puk mezi betony hostujícího gólmana. Opavští fandové si samozřejmě přáli vidět desátý gól, ten se však vsítit už nepodařilo.

Dnešní utkání spíše připomínalo hru kočky s myší. Slezan byl jasně lepší ve všech směrech a jednoznačně zvítězil. Výhra znamená také to,že se Opavané vrací zpět na 3.místo tabulky před Hodonín.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Zápas nám vyšel po všech stránkách, byli jsme jednoznačně lepší. Vyšla nám první třetina, ve které jsme se trefili čtyřikrát a zápas jsme už dohrávali na čtyři útoky. Dobře jsme kombinovali, dařilo se nám střelecky, utkání se nám zkrátka nadmíru povedlo.