Slezan rozstřílel Uherské Hradiště vysoko 8:3

• středa 14. září 2011

/AKTUALIZOVÁNO/ - Opava se poprvé v sezóně představila domácímu publiku a ukázala, že hokej hrát přes prázdniny nezapomněla. Slezan se dostal zásluhou povedené úvodní dvacetiminutovky do tříbrankového vedení, které po přestávce dále rostlo. Nakonec se skóre zastavilo na hodnotě 8:3. Žádný z hráčů se přitom netrefil dvakrát a to i na straně soupeře. Celkem se tedy v tomto duelu zapsalo mezi úspěšné střelce hned jedenáct hráčů! V dalším kole zajíždí Opava na led Poruby, Uherské Hradiště má volno.

2. kolo, středa 14. 9. 2011

8:3 (3:0, 4:1, 1:2)

HC Uherské Hradiště

Branky a nahrávky: 7. Kysela (Grofek), 14. Polok (Pavelek), 15. Kukol (Měch, Grofek), 21. Kocián (Měch), 27. Pavelek (Kukol, Grofek), 28. Koschatzký (Baďura, Grofek), 40. Tichý (Polok, Mlýnek), 60. Měch (Tichý , Polok) - 30. Sakrajda (Mikeš, Ščastný), 43. Hrabec (Mikeš), 57. Červenka. Rozhodčí: Fiala - Mikler, Řezač. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 330. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:3, 8:3.

Šafránek (41. Novák) - Tichý, Jurčík, Bednárek, Tůma, Kukol, Kysela, Mosler, Faksa - Pavelek, Polok, Mlýnek - Grofek, Měch, Kocián - Černý, Chalupa, Vítek - Wolf, Koschatzký, Baďura

Kudela (27. Heneš) - Šťastný, Šafařík, Krystýnek, Sladký, Matula, Vodák, Rapant J., Měšťánek - Knebl, Sakrajda, Mikeš - Rapant M., Antonovič, Červenka - Karpíšek, Šoula, Křemeček - Němec, Hrabec

Domácím vyšel náramně vstup do utkání. Už v 7. minutě poprvé rozvlnil síť za zády Kudely Kysela. Hostující gólman na střelu z voleje ještě stihl zareagovat, ale na dorážku už byl krátký. Podruhé se opavský zimní stadion zaradoval ve 14. minutě. Přesnou trefou navýšil skóre Polok. O necelou minutu později bylo v Opavě ještě veseleji. Kukol si najel do prostoru mezi kruhy a svou dobře mířenou střelu zápěstím poslal až za záda Kudely.

Také ve druhé dvacetiminutovce byl Slezan o poznání aktivnější než jeho soupeř, což se podepsalo i na stavu duelu. Krátce po přestávce zvyšoval na 4:0 Kocián, který těžil z přihrávky Měcha. Ve 27. minutě to bylo už o pět branek. Kukol vybojoval puk pro Pavelka a ten přesnou střelou vyhnal Kudelu z brány. Toho po zbytek zápasu nahradil mezi třemi tyčemi Heneš a nevedl si vůbec zle. Paradoxně však kapituloval poměrně brzy. Ve 28. minutě se totiž dostala na led vůbec poprvé v zápase také čtvrtá opavská formace, která je sestavena z mladíků, a již po sedmi vteřinách se prosadila. Koschatzkého pokus skončil až za zády bezmocného Heneše. Krátce na to se dočkali i hosté. Při hře v početní výhodě překonal Šafránka Sakrajda. Stav se mohl měnit už o pár vteřin později. Přečíslení dvou na jednoho, které obstarali Polok s Mlýnkem ale gólem neskončilo, parádní zákrok totiž vykouzlil Heneš. O další minutu později se Měch prokličkoval až před brankáře Hradiště, nicméně trefil jen jeho masku. Poté hosté trochu přidali a hra se trochu vyrovnala, mírně navrch měla však i nadále Opava. Velká šance hráčů v červených dresech přišla ve 36. minutě. Mlýnek jel vstříc Henešovi, ale byl faulován. Rozhodčí však trestné střílení nenařídil. Slezan se ale ve druhé periodě ještě jednoho gólu přeci jen dočkal. Necelou půl minutu před sirénou se mezi úspěšné střelce zapsal také Tichý, který pálil od modré a kotouč prošel Henešovi mezi nohami.

S luxusním šestigólovým náskokem šli svěřenci kouče Piskoře do poslední části hry. To se trochu podepsalo i na hře, neboť tempo mírně opadlo. Trestali tak hosté. Ve 43. minutě zaznamenal druhou branku hostů Hrabec, který překonal Nováka, jenž po přestávce nahradil v opavské kleci Šafránka. Ve 49. minutě jel Křemeček nikým neatakován sám na Nováka, ale domácí mladík se vyznamenal a nájezd soupeře zlikvidoval. V 57. minutě byl ale Novák na dobře umístěnou dělovku Červenky krátký. Domácím to však vadit nemuselo, navíc když dvanáct sekund před koncem stanovil konečný výsledek Měch. Ten dostal ideální pas od Tichého a krásným blafákem nedal Hečovi šanci.

Slezan tak zvítězil vysoko 8:3 a připsal si tři body do druholigové tabulky. Hosté odjíždějí s prázdnou. Nejlepšími hráči střetnutí pak byli vyhlášeni Dušan Šafránek (Opava) a Vojtěch Hrabec (Uherské Hradiště).

Michal Piskoř (trenér, HC Slezan Opava):
Sice jsme po první třetině vedli 3:0, ale i tak jsem o přestávce musel zvýšit hlas, jelikož se mi náš výkon vůbec nelíbil. Nebruslili jsme a jako by jsme jen čekali, co se bude dít. Ve druhé třetině už to bylo o něčem jiném, hráli jsme o mnoho lépe a stal se z toho jednoznačný zápas. Poté jsme ze hry stáhli Šafránka, aby si zachytal také Novák. Do hry jsme postupně zapojili také čtvrtý útok. Byl jsem totiž poměrně nespokojen se třetí pětkou, proto jsem je nechal sedět a dal jsem do hry mladíky. Věřím, že to pro ně jsou cenné zkušenosti. Mrzí mě zranění Daniela Kysely. Oba zápasy hrál výborně, avšak má problémy s kotníkem a vypadá to, že bude zhruba na dva týdny mimo hru.

Petr Sakrajda (trenér, HC Uherské Hradiště):
Pro dnešní debakl ani nenacházím slova. Zápas rozhodla první třetina, která skončila 3:0. Náš přístup k utkání byl tragický, je to prostě naše lajdáctví. Byla to hrůza. A to platí i o rozhodčím, se kterým se už, doufám, nikdy nepotkáme. Ba co víc, doufám, že tento hlavní rozhodčí si už nezapíská. Inkasovaný zásah holí, zlomený nos a soupeř bez trestu, to prostě není normální.