Slezan schytal od Bobrů bůra, jeho ztráta opět narostla

• středa 22. listopadu 2017

Tak tenhle zápas Opavě vůbec nevyšel. Slezan prohrál ve středu na ledě Valašského Meziříčí jednoznačně 5:0 a zaznamenal už osmou porážku v řadě. Po výhře Kopřivnice v Šumperku se navíc kýžené šesté místo opět o tři body vzdálilo.

22. kolo, středa 22. 11. 2017

5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Dvořák (Pořický), 10. Hajda (Studený, Pokorný), 27. Dvořák (Hořanský), 54. Mikel (Pokorný, Studený), 60. Váňa (Varga Mir., Mikel). Rozhodčí: Vrba – Maloušek, Král. Vyloučení: 6:9, navíc Brunec (Valašské Meziříčí) a Wolf (Opava) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 5:0.

Plšek – Mikel, Váňa, Báchor, Horyna, Varga Mar., Hajda, Weintritt – Brunec, Dvořák, Pořický – Matějka, Daněk, Kývala – Pokorný, Studený, Martiník – Varga Mir., Hořanský, Varga D. – Dalajka

Wanecki – Kiss, Šindelář, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina

První gól Opava inkasovala už v polovině třetí minuty. Střelu Pořického z bezprostřední blízkosti ještě dokázal Wanecki vyrazit, na následnou dorážku Petra Dvořáka už byl ale krátký. Vzápětí mohli hosté vyrovnat, když se dostali do přečíslení tři na jednoho, Plšek se ale blýskl dobrým zákrokem.

V 9. minutě putoval za držení protihráče na trestnou lavici Šindelář a Bobři přesilovou hru využili. Jiří Hajda dostal kotouč na modrou čáru a jeho nahození se šťastně odrazilo od tyče až do branky. Vedení mohli domácí hokejisté navýšit paradoxně i ve vlastním oslabení, samostatný únik Miroslava Vargy ale vychytal lapačkou Wanecki.

To, co se Bobrům nepodařilo v úvodní části, zvládli v té druhé. Na trestné lavici seděl Mikel, když Hořanský nabral v oslabení tempo a žabičkou našel přes bránícího obránce Petra Dvořáka, jenž navýšil skóre na rozdíl tří branek.

Na konci 51. minuty docílilo Valašské Meziříčí čtvrté branky, tu ale sudí pro přihrávku rukou neuznali. Domácí to ale příliš trápit nemuselo. Opavu k ničemu nepouštěli, navíc jen o necelé tři minuty později už se skutečně radovali počtvrté. Během signalizované výhody vyrazil Wanecki pokus Pokorného, na následnou dorážku Miroslava Mikela ale už opavský brankář nedosáhl.

A bylo ještě hůře. Zkraje poslední minuty využili Valaši podruhé přesilovou hru, když hostujícího gólmana prostřelil po předchozí střele Miroslava Vargy Vladimír Váňa. Bobři tak porazili Opavu hladce 5:0 a dostali se v tabulce před Nový Jičín na čtvrté místo. Slezan zůstává beznadějně poslední, po výhře Kopřivnice v Šumperku navíc jeho ztráta na předposlední příčku vzrostla již na čtrnáct bodů.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Za vítězstvím jsme si šli od první minuty a brzdili nás jen zbytečné fauly. Za dnešní výkon musím pochválit celý tým. Všichni hráči dnes odvedli stoprocentní výkon.

Marek Harazim (HK Opava):
Určitě jsme dnes přijeli do Valašského Meziříčí bodovat, s tímto soupeřem máme dobrou bilanci, takže jsme věřili, že sérii proher zlomíme právě tady. Jsme ale v takové krizi, že nám nejde ani obranná, ani útočná fáze. Útočníci zapomněli střílet góly, takže jsme tam, kde jsme. Musíme začít úplně od začátku, jenom dřít a věřit, že se některý ze střelců probudí, jinak se nikam neposuneme. Jsem zklamaný z toho, jak se nám teď nedaří a jak to teď u nás funguje. Gratuluji nicméně soupeři k výhře, výhra to byla bezpochyby zasloužená.