Slezan si poradil také s lídrem soutěže

• středa 15. října 2008
  • Martin Kubánek, Daniel Bartonec

O p a v a - Hokejisté Slezanu s přehledem porazili v atraktivním duelu Valašské Meziříčí a usadili se hned za svým dnešním soupeřem na druhém místě v tabulce. Hosté kladli odpor do 42. minuty utkání, ale pak domácí mužstvo zcela ovládlo dění na ledě. Na Glasovo snížení odpověděl rychlou trefou Jindřich Suchý a Bednárkův pátý gól znamenal definitivní pojistku. Bobři po této brance rezignovali, čemuž odpovídalo dění na ledě. Opava výsledek kontrolovala, přičemž i dál měla znatelnou převahu.

10. kolo, středa 15. 10. 2008

5:2 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Kovalovský (Kocián), 16. Černý (Suchý, Grofek), 33. Černý (Měch), 43. Suchý (Měch), 54. Bednárek (Polok) - 11. Pavlas (Šebesta, Sochorek), 42. Glas (Martiník). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 240. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2

Masný - Měkýš, Tichý, Čavrk J., Bednárek, Plánovský, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Polok, Kocián, Suchý, Chalupa, Tůma.

Krumpoch - Ručka, Zientek, Blažek, Dvořák, Krisl, Zrník - Varga D., Tatarčík, Pavlas, Šebesta, Sochorek, Kratěna, Dědek, Martiník, Glas, Varga M., Zimmer.

V úvodu utkání bylo vidět, že se setkávají dva týmy z horní části tabulky. Žádný z týmu nechtěl udělat chybu, proto se moc šancí nenaskytlo a brankáři na obou stranách byli téměř bez práce. První gól v zápase se podařilo vstřelit domácím. Na začátku deváté minuty měli opavští výhodu jednoho hráče v poli, kterou dokázal využít Kovalovský. Ani ne za dvě minuty bylo srovnáno. První branku Bobrů vstřelil rovněž v přesilové hře Pavlas. Slezan se však ještě do konce třetiny stihl vzpamatovat. V 16. minutě se k brance dostal Černý, jehož teč Tichého střely nedala brankáři Krumpochovi žádnou šanci a znovu poslal domácí do jednobrankového vedení. V závěru této dvacetiminutovky měli hosté výhodu přesilovky 4 na 3. V ní si nedokázali vypracovat žádnou nebezpečnou akci, proto se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Opavu.

Na začátku druhé třetiny měli pár šancí hosté, které dokázal Masný pochytat. Poté převzali otěže zápasu domácí. Často drželi puk na svých hokejkách a nehnali se bezhlavě do útoku. Ve 33. minutě skončilo Bobrům oslabení. Hráči šli střídat a nevšimli si opavského hráče Černého. Ten tohoto zaváhání dokázal využít a řítil se sám na gólmana. Hostující obránci se ho marně snažili na poslední chvíli zastavit a Černý střelou do růžku vstřelil svůj druhý gól v zápase. Slezan hrál nadále aktivně a měl i veliké množství střel. Obrovskou šanci měl těsně před druhou sirénou Kovalovský, který jel sám na brankáře. Gólman Bobrů ale dokázal svým betonem zabránit čtvrtému přesnému zásahu domácích.

Bobři dokázali ihned v úvodu poslední třetiny snížit na 3:2 zásluhou Glase. Žádné zdramatizování nepřipustil domácí Suchý a již za dvě minuty po druhém gólu Bobrů poslal Opavu znovu do dvoubrankového vedení. Od té doby existoval na ledě pouze jeden tým. Slezan hrál i nadále výtečně a hosty nepouštěl vůbec před svou bránu. Bobry držel i nadále gólman Krumpoch, který pochytal několik nebezpečných střel domácích. Ti se hokejem i nadále bavili a v 54. minutě už to bylo o tři branky. Polok našel přesnou přihrávkou zcela volného Bednárka a ten propálil všechno, co mu stalo v cestě. Opava si ve šlágru kola nakonec znovu připsala tři body. Bylo to pro ni již sedmé vítězství v řadě, které ji posunulo na druhé místo v tabulce.

Karel Suchánek (Opava): Úvod by z naší strany nervózní. Chyba byla, že jsme zbytečně faulovali, proto jsme se nedostávali do tempa. Hráli jsme ve čtyřech a někteří hráči se vůbec nedostali na led. Já si myslím, že od druhé třetiny jsme měli jasně navrch. Soupeře jsme přehrávali a ve druhé třetině jsme je do ničeho nepustili. Nedokázali si vytvořit žádnou vyloženou šanci. V úvodu poslední části jsme sice rychle inkasovali, ale hned jsme dokázali posunout na 4:2. Závěr jsme dohrávali ve vysokém tempu a dokázali jsme si vytvořit další příležitosti.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Objektivně si Opava za ty dvě třetiny zasloužila vyhrát. V první třetině jsme byli hokejovější, ale gólman Masný dokázal svůj tým podržet. Inkasovali jsme po individuálních chybách. Potom jsme se marně snažili zápas obrátit. Nešlo nám to. Nikdo nehrál dobře. Těžko někoho pochválit kromě gólmana. Škoda té čtvrté branky. Před ní jsme dali kontaktní gól, ale po další chybě jsme znovu inkasovali a bylo po zápase.