Slezan si připsal po hubené výhře zasloužené tři body

• neděle 07. února 2010
  • Filip Lefenda, Daniel Bartonec

Hokejisté Prostějova byli dalším soupeřem opavského Slezanu v druholigové soutěži. Předposlední celek tabulky přijel do Opavy s ambicemi zvítězit, avšak body bral pouze domácí favorit. V duelu, ve kterém viděli diváci pouhé tři góly, zaznamenala větší počet přesných zásahů Opava. Skóre otevřel ve druhé třetině Tichý, osm minut před koncem zvyšoval na 2:0 Koloničný. Hosté dokázali ve stejné minutě snížit zásluhou Bordovskiho, avšak drama se nekonalo. Výborná obranná práce Opavy v závěru střetnutí přinesla svěřencům kouče Suchánka další tři body do tabulky.

36. kolo, neděle 7. 2. 2010

2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 26. Tichý (Kukol), 52. Koloničný (Pavelek) - 52. Bordovski (Paška). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Trenčan - Kukol, Kysela, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Suchánek, Mlýnek, Tůma

Sedlář - Hajas, Zientek, Paška, Jedlička, Kolibár, Stejskal, Duba, Brynecký, Smejkal, Piecha, Matějka, Piluša, Bordovski, Zábranský, Berčák, Kováč, Skácel

Úvodní minuty tohoto střetnutí nabídly velice vyrovnanou podívanou. Do první vážnější příležitosti se dostal až ve čtvrté minutě při početní výhodě opavský forvard Michal Mlýnek, gólmana Sedláře ovšem nepřekonal. I následující minuty byly zejména o bojovnosti, což muselo těšit jedině oba brankáře. Ti totiž byli skoro bez práce. Zapotit se musel až v poslední minutě první periody domácí Adam Trenčan, když se na něj řítil po chybě Tichého zcela sám Piecha. Opavskou svatyně však o centimetry minul. Po první třetině tak platil bezbrankový stav.

Na začátku prostřední části měli hosté krátkou přesilovku pět na tři. Nevyužili ji ovšem, takže i proto přišel zákonitý trest. Ve 26. minutě totiž využili opavští stejnou příležitost. Ve hře 5 na 3 se prosadil po přihrávce Michala Kukola střelou do růžku Josef Tichý. Těsně před druhou sirénou mohl domácí vedení pojistit Pavelek, ale odkrytou prostějovskou svatyni po přihrávce Kociána netrefil. Po druhé třetině tak opavští vedli nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Také první minuty poslední třetiny nabídly velice vyrovnaný hokej. Z hokejové nudy vysvobodil opavské fanoušky až v 52. minutě přesnou ránou Martin Koloničný. Zanedlouho ovšem hosté dokázali snížit. Neuběhlo ani třicet sekund, když nadvakrát překonal Trenčana v domácí brance Richard Bordovski. Závěr utkání si však svěřenci kouče Suchánka dokázali pohlídat a po dvou porážkách v řadě dokázali konečně naplno bodovat.

Aleš Tomášek (Prostějov): Nesehráli jsme zde špatný zápas. Ovšem neproměnili jsme šance, co jsme si dokázali vypracovat. I proto se tedy nemůžeme divit, že jedeme domů s prázdnou.

Karel Suchánek (Opava): Dnes je to pro nás důležité vítězství, protože z těch posledních zápasů by se dal vyčíst pokles formy, ale musíme si uvědomit, že Prostějov hraje s velice silným kádrem a dneska hráli o teoretickou šanci o play-off. Bylo to na nich velmi dobře vidět, hráli plní sebevědomí a velice dobře bruslili a bránili. My jsme soupeře postupně udolali. Zápas ovlivnily také přesilovky. Dopustili jsme se pár chyb v obranné činnosti, zejména v první třetině, kdy utekl puk Tichému a hostující útočník jel sám na brankáře, ale to se stává.
Některé hráče Prostějova jsem trénoval, znám se s nimi. Tito hráči mají pro tuto soutěž svou kvalitu a pro mě je překvapením, že Prostějov není v horní polovině tabulky. Opava jde svou cestou a jsem velmi rád, že se do sestavy vrátil Michal Mlýnek, protože odehrál velmi kvalitní utkání v juniorce, dařilo se také Kyselovi. Jsem moc rád, že se nám daří zařazovat do sestavy tyto mladé hráče, máme silné ročníky 91 a byl bych rád, kdyby jich v našem kádru bylo daleko více a vytvořili tu zdravou konkurenci, abychom mohli hrát ještě lépe.