Slezan si vyšlápl na druhé Drtiče, rozhodl hned v první třetině

• středa 31. ledna 2018

Opavští hokejisté doma v přestřelce udolali druhý celek tabulky z Hodonína. Slezané skvěle zvládli závěr úvodní třetiny, kdy jihomoravskému týmu nasázeli tři branky. Favorizovaní Drtiči v závěru předvedli rychlý finiš, snížili na rozdíl jediné trefy. Jejich odpor ovšem definitivně zlomil Tichý, který pojistil výhru Opavy v poměru 5:3.

41. kolo, středa 31. 1. 2018

5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 15. Štindl (Šendera, Vítek), 19. Hartmann (Šindelář), 20. Chalupa (Černý, Šindelář), 40. Herman (Štindl, Černý), 60. Tichý – 34. Kadlec, 51. Kužílek (Kadlec), 52. Jurča (Mojžíš). Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 272. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3.

Wanecki – Kiss, Šindelář, Šendera, Tichý, Slavík – Cihlář, Pělucha, Bitomský, Herman, Vítek, Horváth, Štindl, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Černý, Malina.

Štěpanovský – Miklík, Mojžíš, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek – Sajdl, Peš, Hložánek – Hajný, Černohous, Matějka – Jurča, Charvát, Kadlec – Matula, Sedlák, Venclík.

Slezané začali výtečně, nejprve sice nevyužili ani jednu z přesilovek, ale pak to přišlo. V čase 14:16 nahodil Šendera puk na Štěpanovského, který kotouč vyrazil jen před sebe a číhající Štindl pohotově doklepl puk do branky.

O chvíli později se Opavští prosadili v početní výhodě. V klasickém přesilovkovém zámku Šindelář nabil Hartmannovi, jenž propálil hradbu těl před sebou a domácí šli do dvoubrankového vedení. To ale nebylo vše. 24 sekund před zvukem první sirény totiž v signalizované výhodě skóroval Chalupa a Opava držela luxusní náskok 3:0.

V polovině utkání sice snížil Kadlec, ale půlminutu před koncem druhé třetiny Štěpanovský nezvládl rozehrávku zpoza své klece, namazal kotouč Hermanovi a ten už si před prázdnou brankou věděl rady – 4:1.

Ve třetí dvacetiminutovce se dal očekávat hodonínský nápor, který skutečně přišel. V rozmezí necelé minuty a půl se prosadili Kužílek s Jurčou a Drtičům už chyběl pouze krůček k vyrovnání. Opava ale situaci zvládla, při hostující power-play trefil opuštěnou hodonínskou branku Tichý a potvrdil výhru Slezanu v poměru 5:3.