Slezan sice stáhl tříbrankové manko, na body ale nakonec nedosáhl

• sobota 05. prosince 2015

Opavští hokejisté se dnes utkali na domácím ledě s ostravskou Porubou. První třetina divákům naservírovala vyrovnaný hokej, což dokumentuje i skóre 1:1 po první dvacetiminutovce. Druhá perioda vyšla mnohem lépe RT TORAXU. Svěřenci Tomáše Sršně si totiž třemi přesnými zásahy v řadě vytvořili tříbrankový náskok. Ještě v téže části hry ale stihl snížit Svoboda. Opavané ve třetím dějství pořádně zabrali, nejprve v přesilové hře snížil Vítek, který tečoval střelu Galvase od modré čáry. V čase 56:58 pak srovnal obránce Kysela, avšak Slezané se dlouho neradovali. Vedení vrátil hostům Buček a tři vteřiny před závěrečnou sirénou přidal pojistku Chaloupka.

24. kolo, sobota 5. 12. 2015

4:6 (1:1, 1:3, 2:2)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Vítek), 40. Svoboda (Wolf, Chalupa), 47. Vítek (Galvas, Polok), 57. Kysela (Wolf) – 5. Kilnar (Zachar, Chaloupka), 26. Stejskal (Ovšák, Buček), 32. Zachar, 40. Kilnar (Zachar), 59. Buček, 60. Chaloupka. Rozhodčí: Trombík – Ganger, Gančarčík. Vyloučení: 3:5, navíc Stejskal a Vrána (oba Poruba) 10 min. OT za nesp. chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 419. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:6.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, D. Slavík, Tichý, Tůma, Mosler – Herman, Rousek, Vítek, Polok, Hlista, Wolf, Selingr, Baďura, Svoboda, Chalupa

Tihlář – Rimmel, M. Slavík, Baca, Buček, Malý, Ovšák, Vajda, Šindelář, Peslar – Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Szajter, Gelnar, Zachar, Ballner, Seidler, Stejskal

První šanci utkání měl ve třetí minutě hostující Zachar, který sám pelášil na Šafránka, bekhendový blafák mu však nevyšel podle představ. O dvě minuty později se k velmi zajímavé střele propracoval Stejskal, Šafránek ale skvěle zasáhl. Ovšem Ostravané nemuseli dlouho smutnit, neboť v čase 4:30 rozvlnili síť. Pokus Zachara sice domácí gólman vyrazil, na dorážku Kilnara už ale zareagovat nestačil, 0:1. Tým ze slezské metropole ale odpověděl tím nejlepším způsobem, vyrovnávací brankou. Mužem, jenž rozradostnil opavské fandy, byl Svoboda, který v čase 7:38 dostal kotouč za Tihlářova záda, 1:1. Opavany mohl poslat do vedení Vítek, strážce porubské svatyně ale jeho přízemní střelu vyrazil betonem. V první přesilové hře duelu se jedovatou střelou prezentoval Tichý, bohužel pro domácí těsně minul. V oslabení se probil do zakončení Mosler, Tihlář ale vytasil proti jeho střele pohotový zákrok betonem.

Do druhé tercie vstoupili lépe svěřenci trenérů Musiala a Suchánka. Pořádně dal o sobě vědět Chalupa, který si z levé strany nabruslil na střed a vypálil, Tihlář ale výborně zasáhl lapačkou. RT TORAX ale v čase 25:21 znovu vedl, neboť Stejskal překonal Šafránka střelou nad pravý beton, 1:2. A hostující ekipa zanedlouho málem přidala třetí zásah, avšak Šafránek se parádně roztáhl na brankové čáře. Hráči v červených dresech po druhé vstřelené brance kontrolovali hru a dočkali se zvýšení. Deset vteřin před koncem dvaatřicáté minuty se po chybě jednoho z opavských beků zmocnil kotouče Zachar , který si poté potáhl puk a posléze našel skulinku mezi betony Šafránka, 1:3. Snížit mohl zanedlouho Wolf, Tihlář si s jeho jedovatým pokusem znamenitě poradil. Kilnar, střelec úvodního gólu tohoto klání, mohl přidat druhý zářez na pažbu, gólman Opavy ale jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče. Porubský střelec nemusel dlouho smutnit, poněvadž v čase 39:24 procpal kus černé gumy za brankovou čáru, 1:4. Slezan ještě stihl v téže třetině zareagovat. Po střele Wolfa se k odraženému kotouči dostal Svoboda, jenž touš zasunul za bezmocného Tihláře, 2:4.

Aktivní Kilnar byl také autorem první šance ve třetím dějství, Šafránek ale jeho pokus z mezikruží zlikvidoval. Jako první prověřil ve třetí periodě Tihláře obr Tichý, a to bombou od modré. Co nevyšlo Tichému, vyšlo Vítkovi. Opavský šikula skvěle tečoval v přesilové hře střelu Galvase a rozdíl už tedy byl pouze jednobrankový, 3:4. Slezan mohl srovnat ve dvojnásobné početní výhodě, hosté ale oslabení skvěle zvládli a neinkasovali. Po výborně sehraném signálu se na Tihláře řítil Svoboda, naše sedmadvacítka zvolila kličku a zakončení mezi nohy, kotouč ale pouze prosvištěl kolem tyče. Opavanům se ale přece jen povedlo vyrovnat. Červené světlo za bránou rozjasnil svou střelou od modré Kysela, 4:4. Domácí se ale neradovali dlouho, proč? V čase 58:23 totiž Buček skrytou ranou od modré překvapil Šafránka a RT TORAX opět vedl. Domácí si sice vytvořili tlak, vyrovnat už však nestihli. Navíc tři vteřiny před závěrečnou sirénou uzavřel gólový účet střelou do prázdné klece Chaloupka.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „Utkání se hrálo nahoru-dolů, bohužel nám uteklo ve druhé třetině, kdy nám soupeř odskočil na rozdíl tří branek. Pak jsme se sice do zápasu vrátili a odehráli velmi dobrou třetí část, ale individuální chyby rozhodly o osudu utkání. Zaslouženě jsme dostali gól na 4:5 a bylo hotovo.“