Slezan v Hodoníně neudržel vedení

• sobota 24. února 2018
  • Redakce

Letošní působení v druholigové východní skupině uzavřeli opavští muži v Hodoníně. Na ledě favorita po první třetině vedli, poté ale začali dominovat i díky řadě vyloučení Drtiči, kteří nakonec zvítězili 8:4.

48. kolo, sobota 24. 2. 2018

SHK Hodonín

8:4 (2:3, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 1. Mojžíš (Sajdl), 5. Miklík (Mojžíš), 32. Matějka (Charvát, Kobylík), 39. Kadlec (Romančík, Mojžíš), 41. Romančík (Kadlec), 46. Černohous, 52. Matějka (Haloda M), 55. Sajdl (Hložánek, Peška) – 2. Raček (Kiss), 3. Tichý (Štindl, Slavík), 13. Herman (Šindelář, Wolf), 58. Wolf (Tichý, Šindelář). Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 6:12, navic Slavík, Tichý, Herman a Wanecki (všichni OPA) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 953. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 8:3, 8:4.

Haloda O. – Miklík, Mojžíš, Haloda M., Kobylík, Žabčík, Kužílek – Romančík, Kuba, Sajdl – Jurča, Charvát, Matějka – Peška, Černohous, Hložánek – Kadlec

Wanecki – Kiss, Šindelář, Tichý, Slavík – Raček, Pělucha, Bitomský – Herman, Rousek, Štindl – Maxner, Wolf, Malina

První minuty zápasu spíše než hokejové utkání připomínaly přestřelku z divokého západu. Domácí vlétli na svého soupeře pěkně zostra a už po patnácti vteřinách se poprvé měnilo skóre po přesné střele Pavla Mojžíše. Jenže ani Opava nezůstala dlouho bez gólového zápisu. V polovině druhé minuty překvapil Halodu skrytou střelou Patrik Raček a bylo vyrovnáno.

A na konci třetí minuty už Slezané dokonce vedli. Obránce Josef Tichý si dojel svou vlastní Halodou vyraženou střelu a poslal Opavu do vedení. Divokou první pětiminutovku pak zakončila střela Martina Miklíka, která prošla až za Waneckého a v čase 04:28 bylo skóre už 2:2. V sedmé minutě mohl vedení na stranu Hodonína vrátit Jurča, ale domácí kanonýr trestné střílení neproměnil.

Stav se tak opět měnil až na začátku třinácté minuty a byli to překvapivě opět hosté, kdo potřetí skóroval. Haloda nejprve uhasil Mojžíšovu chybnou rozehrávku a velkou šanci Wolfa, o pár vteřin později už ale nepřehlednou situaci v hodonínském brankovišti zakončil pohodlně Bohumil Herman. Ve druhé třetině se gólová hostina zasekla, šance Pešky, po které uklízeli kotouč z brankové čáry obránci Opavy, byla na dlouhé minuty jediným zajímavějším momentem.

V polovině utkání měl Wanecki plné ruce práce se střelou Černohouse, následně mířila Kubova teč těsně vedle opavské svatyně. Drtiči ale nakonec z tohoto tlaku vytěžili vyrovnávací trefu, Charvát našel volného Jana Matějku, který zakončoval do napůl odkryté brány. V závěru prostřední periody měli Hodonínští dlouhou početní výhodu, kterou nakonec v čase 38:43 Jakub Kadlec proměnil ve čtvrtou a vedoucí branku Jihomoravanů.

Hosté, kteří přijeli na Slovácko jen se čtyřmi obránci, navíc v závěru druhé části přišli na dlouhý čas o zadáky Slavíka a Tichého, kteří v krátkém sledu vyfasovali osobní desetiminutové tresty. Drtiči vstupovali do závěrečné dvacetiminutovky ve dvojnásobné výhodě, oslabení tří proti pěti Opava zvládla, v následující klasické početní výhodě už Drtiči udeřili.

Po spolupráci s Kadlecem se prosadil uzdravený Michal Romančík a Drtiči poprvé v zápase vedli o dvě branky. Opava mohla snížit také v přesilovce, ale Drtiči ji i přes dvě velké Wolfovy šance zvládli. Po návratu vyloučeného Sajdla se karta obrátila a unavení hráči Slezanu museli tahat za záchrannou brzdu. Přesilovka pět na čtyři byla záhy ještě vylepšena, protože Opavané opět faulovali a v signalizované výhodě přidal šestou branku Baníku sobotní kapitán Vít Černohous.

Hra byla následně hodně rozkouskována častými vyloučeními, v jeden moment bylo na trestné lavici šest opavských hokejistů. V polovině dvaapadesáté minuty defenziva Opavy inkasovala sedmý zásah, Halodovu přihrávku nasměroval do hostující klece Jan Matějka, pro nějž to byla druhá trefa v zápase. Další branku přidali domácí pět a půl minuty před koncem, kdy ke střele napřáhl Jakub Sajdl a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Poslední slovo však měli hosté, konkrétně Petr Wolf. Zkušený forvard šikovně tečoval Tichého střelu a kotouč mezi Halodovými betony zamířil až do sítě.

Roman Čechmánek (Hodonín):
"Nechali jsme dnes odpočívat některé hráče a místo nich dostali příležitost ti, kteří v sezoně nehráli tak často a hráči, kteří se vrátili po zranění. V tomto směru je dobře, že jsem mohl hráče vidět v zápase a hráči si po čase vyzkoušeli, jaké to je naskočit do zápasu. K zápasu není moc co říct jiného, než že byl hodně ovlivněn tím, že Opava přijeli jen se třinácti hráči do pole."

Zdeněk Pavelek (Opava):
"Na to, v jakém složení jsme sem dnes přijeli, tak se hrál celkem dobrý a pohledný hokej. Možná, kdyby rozhodčí byli trochu více zkušení, tak se z toho nemusela nakonec stát taková fraška. Je to smutné. Hrajeme třetí nejvyšší ligu a ti rozhodčí se do této soutěže chodí v podstatě učit pískat. A to si tato soutěž určitě nezaslouží. A pokud je pravda, že pan sudí píská i WSM ligu, tak o to je to smutnější."